reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade ntb Toshiba A500 1CO

Noel82 (38)|17.10.2015 10:18
Dobré ráno všem,

potřeboval bych poradit, zda-li má význam upgradovat tento notebook. (http://www.toshiba.eu/discontinued-products/satellite-a500-1c0/)
Koupil jsem si ho na podzim 2009. Bohužel už je to stařeček, který má původní konfiguraci a všechno mu hrozně dlouho trvá. (i po upgrade na Win 10)
Přemýšlím, že bych 500GB HDD vyměnil za 256 GB SSD a navýšil RAMky na 8 gb. S procesorem asi nic neudělám...

Pokud to nemá cenu, tak bych zřejmě koupil nový.

Co vy na to? :confused:

Díky Jirka
romana51 (65)|17.10.2015 11:23
Výměnou HDD za SSD rozhodně neprohloupíš. Mám 7 let starého Acera (už jej používá žena jen na internet) a po změně 160 GB HDD za SSD 120 GB se nestačila divit.
Před tím jsem zkoušel řešení s přechodem z WinXP na Win8, ale nic se nezměnilo. Tak mne napadlo přejít na SSD a super. Změnu jsem provedl klonováním v Acronisu
(takže žádné změny kromě fyzického disku) a výsledek nesrovnatelný. Škoda že ma RAMky ještě DDR2.
K RAMkám: zjisti si ve značkovém servisu kolik ten NTB může mít max. RAMky. Já na do doplatil u mého nového, který měl 6GB a já přikoupil 8GB a nakonec
tam může být max. jen 8GB a tak těch původních 6GB mám jako nechtěnou zálohu! :D