reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Připojení tiskárny print serverem hlásí offline

rado4077 (2)|22.10.2015 11:35
Zdravím,

už dva dny řeším zapeklitý problém. Připojení probíhá v penzionu ve vnitřní síti, všechny trvale připojené přístroje mají nastavenou pevnou IP. Problém je u jehličkové tiskárny v kuchyni Star SP500 připojenou přes print server Edimax PS-1206P. PC, kasa na baru, má OS W7. Po přidání síťové tiskárny se automaticky hned po 10 vteřinách nastaví jako offline. Na mém MB po nastavení však tiskne bez problému.
Zkoušel jsem:
Připojení k tiskárně přes dodaný software
Připojení k tiskárně přes vlastní port TCP/IP
Oprava Hotfix ze supportu
Vypnut firewall
SNMP vypnuto, zapnuto
Ping bez chyby
V I prohlížeči po zadání IP se do tiskárny bez problému dostanu
Odinstalován antivir
Nastavena jako výchozí
Přeinstalovány ovládače
Nastavení registru


Prošel jsem snad všechny možnosti, které mě napadly, které jsem našel na různých fórech. Pořád offline. Poradí někdo prosím?
StD (1963)|22.10.2015 17:39
...ještě bych zkusil podobný "trik", jako se mi na W7 děje se scannerem Epson = zapínat zařízení až po naběhnutí OS. Když je zapnuto "před", tak je sice také vidět, ale Offline... Tyhle kr*viny mi už jdou neskutečně na nervy.
rado4077 (2)|22.10.2015 18:02
Díky, vyzkoušeno a beze změny.
Mezitím jsem ještě resetoval Print Spooler, TCP/IP, přidal podporu LPD a TCP/IP tiskárny v ovládacích panelech a projel Fix item a pořád nic. Prostě offline. Vyzkoušeno několik možností a přemostěno na jiný TPL. Podporují W7 vůbec síťový tisk? Zlatý MacOS...