reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Super RAID4 v MSI GT72S 6QE 208CZ

Neregistrovaný (0)|22.10.2015 13:56
Prajem pekný deň,

dnes mi prišiel notebook MSI GT72S 6QE 208CZ a v BIOSE je v položkách STORAGE INFORMATION - SSD PCIe dvakrát EMPTY.

WINDOWS zobrazuje jeden 256 Gb a jeden 1 TB disk. Sú tam tie dva disky NVMe SSD 128GB PCIe x4 zo špecifikácie a sú v zapojení RAID0? A prečo ich nedetekuje BIOS?

Vďaka
MSI CZ/SK (84)|22.10.2015 14:38
Dobrý den. Nyní bohužel nemám k dispozici žádný vzorek s novými SSD disky, a proto se nemůžu podívat do BIOSu. Náš vzorek by se měl vrátit příští týden kolem středy, a proto vás budu muset požádat o strpení. Zkusím ale napsat email na centrálu, zda mi budou schopni poradit.
Mezitím doporučuji stáhnout aplikaci Export System Information (nelekněte se uloz.to, je to aplikace přímo od nás, jen vám nemůžu dát přístup na naše firemní servery), která vám do textového souboru vypíše kompletní specifikaci vašeho notebooku. Zde byste měl vidět oba disky jednotlivě.
MSI CZ/SK (84)|23.10.2015 11:08
Již mám odpověď od centrály. Pokud je BIOS nastaven na RAID mod (což by z výroby měl být), informace o SSD najdete pod záložkou "Advanced", možnost "IRST". Přepnete-li BIOS na AHCI, ztratíte RAID a SSD disky budou viditelné ve Storage information.
Neregistrovaný (0)|23.10.2015 13:49
Áno, je to tak.

Vďaka