Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Jak se zbavit černého "rámečku" ve videu

26.10.2015 09:16
VenteroZdravím komunitu.

Poradíte mi prosím čím prohnat film v mpeg2, aby mi při přehrávání zmizel černý rámeček a obraz byl skutečně plných 720x576 norma DVD, či kolik to má být? Buď freeware nebo aspoň něco co, funguje třeba 14 - 30 dní na vyzkoušenou.

Mám teď instalován Womble MPEG wizzard (30dní) a Avidemux. Ještě mám myslím DVDflick. Tak jestli to umí některý z těchto programů, tak by to bylo super. Ale klidně přiinstaluji další.
26.10.2015 09:43
romana51Já to dělám v LAYOUTERu v Ediusu. Doufám že to mají i jiné střihové programy. Nakonec Edius má také 30ti denní trial.
26.10.2015 06:37
VenteroDíky za rychlou reakci.
Můžeš mi stručně popsat, jak se to dělá? Nemusí to být nějaký návod - jen vodítka typu najdeš to pod touhle volbou, uděláš toto ... Nemám moc času na to, abych se seznamoval s celou aplikací pomocí úmorného hledání a zkoušení. Já se tímto vůbec nezaobírám - jedná se o jednorázovou náhlou potřebu - má to být dárek.
26.10.2015 07:32
VenteroJeště bych potřeboval poradit nějaký dobrý program, který umí udělat z *.mkv DVD. Složky nebo *.iso je mi jedno. Bonus by byl, kdyby měl možnost odebrat titulkovou a zvukovou stopu - např. ze tří na jednu. To však není úplně nutné.

DVDflick na který jsem se spoléhal, tak pod W10 nechce načíst soubor - sekne se.
27.10.2015 02:07
romana51Poklepeš v tab. Information na ikonu Layouter, vyskočí tabulka Layouter, dáš Transform a v Presetu v nabídce Stretch zadáš požadované procento zvětšení až rámeček zmizí.
Potom už jen vyrenderuješ, pokud nemusíš něco vystřihnout. Jednoduché a rychle, tedy podle toho jaký máš PC. Edius schroustá téměř všechny formáty videa. Pod Win10 jede
jako dráha, Win10 už mám na všech PC a Eda nemá problém. Trial Ediusu je ke stažení ve verzi 7, verze 8 je pro stahování dost složitá.
Jaké je to v jiných střih. programech nevím, vím jen, že Edius je NEJLEPŠÍ !! :D

[ATTACH=CONFIG]31005[/ATTACH]
27.10.2015 09:44
VenteroDěkuji - super. Ještě pro jistotu: Vyrenderuju zmáčknutím tlačítka "OK" a pak dám někde (kde?) nějaký export ? Radši se zeptám jak pablb, protože jsem touto činností nepolíben a z toho obrázku se mi točí hlava, kolik je tam ikon a voleb, abych to nehledal tejden ... :D
27.10.2015 11:45
romana51Stiskneš F11 a naběhne tab.: Print to File, tam vyber formát do kterého chceš renderovat, stiskneš Export a objeví se tabule kde se zadá Video Settings, vybere se
kam video uložit a určíš jeho název a pak klik na ikonku Uložit a .... když máš kliku, tak se to povede na 1.pokus. Jinak musíš zadat parametry znova (opravené, někdy pokus omyl).
Je to profi program a učení je mučení. Ale když se staneš pokročilejším uživatelem, jsi odměněn skvělým videem.
Jinak bez renderování můžeš rovnou z Timeline vypalovat DVD nebo BD. Stiskneš Shift+F11, pokud vyskočí hláška Clips with no file .... odlikneš No a zjeví se tabule Burn to disc, kde se zadává jestli to bude DVD nebo BD a ostatní parametry.
Docela jednoduché, ne? :p Už se s Edíkem kamarádím dobrých 6, možná i více let. Je to prima kámoš, já ho miluju! :inlove
28.10.2015 08:14
VenteroDíky. Až najdu čas a odvahu, tak se do toho pustím a kdyžtak ještě požádám o radu, kdybych se nějak zadrhl. Měj se fajn ...
28.10.2015 07:39
VenteroTak bohužel. Zaregistroval jsem se na Grassvalley , ybych se dostal ke stažení trialu a nějak jim to hošům nefunguje - po stisknutí tlačítka download se jen změní stránka a nic se nestahuje.

Ještě nějaké rady? Jiný program? Nebo tip, kde jak stáhnout ten trial? Ostatně nepotřebuji takovýto megabalík komplexní nástroj.

A nebo mi bude stačit, jak jednoduše a spolehlivě převést Matrošku do MPEG2, tak abych si mohl vybrat zvukovou stopu, kterou tam chci?
28.10.2015 08:03
romana51Ale vždyť to funguje, teď jsem to zkoušel! Jestli jsi zadal správnou emailovou schránku, tak ti tam poslali odkaz na který klikni a trial se ti začne stahovat. Mají to zkrátka takto ošetřené. Pokud se ti to nepovede, můžu ti to pověsit třeba na www.ulozto.cz. :D:D
28.10.2015 08:12
romana51Během té chvilky mi to přišlo do mé schránky 2x ! Přečti si toto:
Demo Software Downloads
Interested in a Grass Valley software solution? Here you can download and test out a number of our software offerings for a limited time.
Before you download a demo, please be sure that you have updated your Grass Valley User Account with your current e-mail address. We will be sending the download link for the demo software that you'd like to test, out to this e-mail address.
We may also contact you regarding your experiences in evaluating your software. If you do not wish to be contacted, simply edit your subscription profile after you have downloaded the software.

Nebo ještě zkus otevřít toto:
http://www.grassvalley.com/support/downloads/demo-download/9eb300bbc270c70747681335a482ec03

Ten odkaz by měl fungovat 48 hodin! :thumb

Jó, ještě poznámka - přišlo mi to do spamu, třeba to tam máš také!!
29.10.2015 07:15
VenteroTak jsem se koukl do schránky a mám to tam - jen mi to přišlo asi s půlhodinovým zpožděním, takže když jsem to tam po pár minutách neviděl, tak jsem myslel, že to nefachá. Díky moc za ochotu a vstřícnost.

Kdyby byla ještě nějaká lehká alternativa, tak se zlobit nebudu - půlgigovej balík a jestli to zas..e systém jak Nero, tak potěš tedy :)

A s tím mkvéčkem nevíš?
30.10.2015 11:02
johnkdysi jsem pouzival todlentoc, chvili se to musis ucit/zkouset, ale za me 1*
31.10.2015 07:47
VenteroJohn: Tak jsem to dokončil na Convert X to DVD a menu, u když si ho člověk nemůže postavit úplně podle sebe, jako v Neru nebo MPEG wizzu, docela dobře funguje (v mpc-hc - ještě musím vyzkoušet u někoho ve stolňáku), jazyky jdou, titulky jdou (při zvolení písma jsou tedy graficky hrozné, ale číst se dají) a trvalo to na max. nastavitelnou kvalitu o třetinu méně než DVDflick. Na nějakých fórech jsem se dočetl, že CXTD odsazuje audiostopu, ale u mě vpoho.

Jen ten obraz je opravdu zprzněnej jak podotkl StD.

Díky všem zúčastněným - mám už aspoň něco v ruce. Ještě se pokusím, když vyjde čas, laborovat s demuxem audia a titulků (jestli půjdou něčí ven - nevím, jestli avidemux umí) z matrošky, videem 1080i a muxem do kupy.