Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): vypadávání wifi signálu

Neregistrovaný (0)|31.10.2015 07:48
Tazatel: pep

Znění dotazu: Ahoj mam pc notebook Acer aspire E1-531 OS Win 10. Muj problém je takový, že mi z ničeho nic vypadává wifi signal . Najednou nejsem připojen k wifi signlu a na pc nemam dostupnout žádnou wifi sít. Přitom muj rootr Asus RT-N10 normálně wifi signál vykazuje a jsem na nem připojený na jinem pc i telefonu. Jediný způsob jak lze obnovit signál na notebooku je jeho restart a to i někdy nejde a musít sprostě vytáhnout baterii z notebooku. Máte nějakou radu proč se toto na notebooku stává??
děkuji za polopatickou rady nejsem pc odborník

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Acer aspire E1-531
rootr Asus RT-N10
Ventero (1280)|31.10.2015 11:42
Některé ovladače wifi mají docela dost podnastavení - nikdy mi to nepomohlo, ale mrknout se do nich můžeš přes správce zařízení. Také zkus aktualizovat drivery online. Pokud toto máš tak zase naopak - odinstaluj ovladače optimalizované pro W10 a stáhni ze stránek Aceru či výrobce čipu či celé wifikarty. Je to paradox, ale už to párkrát pomohlo. Svědčí to jen o šlendriánství vývojářů W10. Když nic nepomůže - i to se stává a svědčí to o aroganci vývojářů W10 a výrobců HW, neboť prostě neřeší kompatibilitu strojů starších 5 let - tak můžeš vyměnit wifi-kartu za ověřenou pod W10.-