reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pumpa EK začala po dvou týdnech provozu chrčet

SJames130 (16)|2.11.2015 19:01
Dobrý den,

v okruhu mám zapojenou tuto pumpu http://www.alphacool.cz/produkt/EK_Water_Blocks_EK-DCP_2-2_12V_DC_Pump.html a asi po 14 dnech provozu začala vydávat poměrně dost otravný zvuk. Přitom v okruhu nikde nejsou okem viditelné žádné bublinky a žádná změna v okruhu nebyla provedena. Všechno chlazení jede perfektně, ale ten zvuk je dost rušivý (a hlavně tam ze začátku nebyl, najednou se objevil - a chvíli mi trvalo, než jsem identifikoval jako zdroj pumpu).

Zvuk jsem pro ukázku nahrál zde: https://www.dropbox.com/s/wscuhtlbkwteqmq/MOV_3322.mp4?dl=0

Můžete mi poradit, v čem to je? Pumpa je provozována na cca 60% výkonu...

Díky :)
Alphacool Support (1563)|2.11.2015 23:48
Dobrý den,

tipoval bych, že je v ní bublina, která se nemůže dostat ven... :idea
SJames130 (16)|3.11.2015 08:45
Hmm... to zní docela logicky - nenapadá Vás, jak ji dostat ven? Zkoušel jsem pumpu různě naklánět a otáčet, ale to nepomohlo (při určitém natočení ale zmizel zvuk - což je jen polovičaté řešení).
Alphacool Support (1563)|3.11.2015 12:27
Pokud je to bublina tak musí vyplavat, pokud pumpa bude zapnutá a natočíte jí tak, aby výstup z pumpy byl směrem nahoru. Pokud z pumpy nic nevyplave, tak to bublinou nebude.

V tom případě to bude volná osička...

[CODE]The noise comes from the paddle wheel, because it is a bit loose and rattles around. To fix this problem, open the pump, remove the little ceramic blade wheel, mount a plastic washer (like the ones included with your waterblocks from ek) on the blade wheel and reassemle the pump. It is just a bit like the EHEIM-mod.
[/CODE]
SJames130 (16)|3.11.2015 15:46
Zdá se, že to bude spíš tou osičkou. Takže co teď?

Manuálně jsem docela zručný, neměl bych s tím mít nejmenší problém, ALE - co záruka? Když do toho vlezu?
Alphacool Support (1563)|3.11.2015 16:26
Žádná záruční samolepka tam není ;)

Vše, co potřebujete, je imbus tuším šestka nebo osmička...jeden čas se dokonce dával do balení té pumpy jako příslušenství...
lucikmucik (180)|15.11.2015 11:41
Zdravím, nerad se vměšuju do tématu, ale jedná se o podobný problém.

Psal jsem včera u EK Vardaru, že píská. Ovšem po vypojení fanů jsem zjistil, že to píská stále, vypojil jsem tedy všechny a zjistil jsem, že je to pumpa... Nedávno jsem dal Monsoon teploměr na horní část vstupu, aby měřil teplotu, která jde do pumpy (Laing DDC 1T plus s plexi alphacool topem). Je možné, že ten zvuk způsobuje on nebo se tento zvuk pravděpodobněji ozývá přímo z motorku? Nevíte?
Alphacool Support (1563)|15.11.2015 22:25
Nemám tušení. Vyndejte teploměr a budete vědět hned, jestli je to tím, nebo jestli je to pumpou...