reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr SSD do stolního PC

bulhy (235)|14.11.2015 19:09
Zdravím,

plánuji si koupit SSD disk, jelikož už mi vadí dlouhé starty systému atp. Velikost si představuji 120-240 GB, jelikož to budu používat hlavně pro rychlý start systému (jako každý) a možná nějaká ta hra se tam objeví též. Ve výrobcích, kvalitě a poměru cena/výkon jsem u SSD disků značně mimo, proto ocením Vaše rady.

Moje konfigurace:
viz podpis

Využití:

Systém
Nějaká ta hra

Požadavky
Velikost 120-240 GB
Dobrý poměr cena/výkon/(kvalita)
Co možná nejdelší výdrž :D

Co jsem se díval, tak mi padli do okna SSD od Kingstonu
Kingston HyperX FURY
Kingston HyperX Savage (záměrně jsem zde nedal 120GB verzi, jelikož má skoro dvakrát menší rychlost zápisu)

Samozřejmě mi nebude vadit jiný výrobce, toto jsem jen mé návrhy a rád si přečtu i Vaši kritiku na ně.
Gouranga (699)|15.11.2015 14:49
Kingstonu bych se radeji vyhnul (s SSD nemaji dobrou povest). Z levnejsich Crucial MX100/200 nebo pak drazsi Samsung 850 EVO/PRO
bulhy (235)|15.11.2015 19:17
Pročítal jsem recenzi jak o Kingstonu, tak o Samsungu. Co se týče životnosti, tak nebylo nijak zmíněno, že by byly špatné, ba naopak i předchozí generace byla prý velmi oblíbená.

Každopádně měl bych raději volit samsung? Podle testů opravdu vyšel lépe (někde hůře, někde lépe, ale celkově byl zařazen na 1. místo) a pravda, je pouze o 100 Kč dražší. Původně mě zarazilo, proč má rychlost zápisu "pouze" 300 MB/s (popis na CZC), ale po přezkoumání jsem si všiml, že mají chybu ve vlastním popisu. Specifikace výrobce uvádí něco přes 500.

Tudíž by bylo nejlepší volbou koupit Samgung Evo 850 Basic 240GB verzi?
Tomak_CZ (392)|15.11.2015 19:45
Osobně bych volil Crucial, jak bylo zmíněno víše.... Ano Kingston měl dobré ssd, ale začal je odrbávat.... Popř.. toho Samsunga ;)
bulhy (235)|16.11.2015 00:33
Pročetl jsem opět nějakou tu recenzi, včetně těch zde na svethardware.cz, a nejspíše vezmu ten Samsung. Co mě utvrdilo v jeho koupi je záruka 5 let (, tedy o 2 roky delší než u předešlých dvou zde zmíněných), která určitě nebude na škodu, ba naopak. Každopádně díky za Vaše rady. Dám vědět, jak pak disk pošlape.
TomasOxx (230)|30.4.2016 09:51
Využiju tohoto vlákna abych se zeptal aktuálně na to samé, jaký vybrat SSD disk do stolního PC, 256 GB verzi z aktuální nabídky CZC nebo Alfy.
Cenově kolem těch 2000 +- 300 max strop 2500.
Georginek (2957)|30.4.2016 13:21
Hele, kazdopadne dopocuju vybirat mezi temito:
pripadne jejich drazsi/levnejsi obdoby. Do jineho SSD bych uz dneska nesel......
kevin00 (10238)|30.4.2016 19:29
1) Samsung SSD 850 EVO
2) Crucial BX100
3) Transcend SSD360S

EDIT: Georginku dražší/levnější modely nemusí být vždy s identickými parametry jako daný model z kterého vycházíš.
TomasOxx (230)|2.5.2016 05:56
No, než jste odpověděli, tak jsem vzal Crucial MX200. Snad to nebyla chyba :)
Rendl2 (501)|2.5.2016 10:48
To poznáš časem, že to přineslo akorát kupu starostí a jen rychlejší start:). Ještě, že to nemusím řešit se sata1 a ještě nezapojené. IDE live navždy:).
Chester1722 (74)|2.5.2016 15:03
Rendl2 - poprosil by som aspon trosku blizsie charakterizovat tie "starosti". Vopred dakujem.
RossiD (30)|2.5.2016 15:16
@Rendl2 - tak ony starosti by mne také zajímaly, mám SSD přes 2 roky na několika strojích a o žádných starostech nevím ...
Rendl2 (501)|2.5.2016 15:56
Starosti tedy vysvětlím:).
1. Studování článků o SSD.
2. Studování PC zda tam SSD vůbec dáme + musíme většinou mít i místo na plotnový disk.
3. Těžká hlava s používáním odkládacích datových funkcí OS na SSD.
4. Obstarání peněz navíc, jelikož SSD málokdo potřebuje a většina ho jenom "chce".
5. Přehazování systému pokud ho už máme na plotně.
6. Řešení udržovacích funkcí proti degradaci výkonu u systému, které to nedělají automaticky.
7. Řešení snížené životnosti častějším nákupem nových SSD oproti plotně.
Možná něco dalšího. Můžete doplnit nebo diskutovat, že životnost tam nepatří a podobně:).
RossiD (30)|2.5.2016 16:02
:rolleyes::notsure
Gouranga (699)|2.5.2016 19:58
[QUOTE=Rendl2;581206]Starosti tedy vysvětlím:).
1. Studování článků o SSD.
2. Studování PC zda tam SSD vůbec dáme + musíme většinou mít i místo na plotnový disk.
3. Těžká hlava s používáním odkládacích datových funkcí OS na SSD.
4. Obstarání peněz navíc, jelikož SSD málokdo potřebuje a většina ho jenom "chce".
5. Přehazování systému pokud ho už máme na plotně.
6. Řešení udržovacích funkcí proti degradaci výkonu u systému, které to nedělají automaticky.
7. Řešení snížené životnosti častějším nákupem nových SSD oproti plotně.
Možná něco dalšího. Můžete doplnit nebo diskutovat, že životnost tam nepatří a podobně:).[/QUOTE]
1. ponekud irelevantni
2. ponekud irelevantni; misto na druhy disk (zvlaste 2.5") je v 90 % desktopu
3. cozeto?
4. jako skoro kazdy jiny upgrade
5. s klonovacimi nastroji dodavanymi s disky pomerne nepodstatne
6. vypnuti defragmentace ve win 7 starsich?
7. tohle je docela mytus - mam ssd pres ctyri roky (prosinec 2011), zapsano 9.5 TB z celkove zivotnosti 100+ TB. Utyrat SSD v domacich podminkach neni zrovna snadny proces. Do mist, kde je treba hodne prepisu se davaji uplna jina SSD, ktera jsou se poctem prepisu nekde jinde.
V nejakych podminkach je ssd jako dar z nebes - v praci mame sifrovane disky + otravny antivir a reboot pocitace s HDD je otazka nekolika minut. V pripade prijemnych windows update muze clovek dorazit do prace, restartovat a dvacet minut se tocit na zidli. S SSD je to otazka 1-2 minut. Nemluve o celkove hbitejsim systemu - prohlizece, office, virtualky, ...
Rendl2 (501)|2.5.2016 21:49
cozeto? virtuální paměť
Chester1722 (74)|3.5.2016 08:13
Rendl2 - jak by povedal nas slovensky rapper - Si Zabil! Jedna polka co si napisal je nepodstatna, druha sa musi spravit vzdy ked ides davat novy HDD a na neho system (bez ohladu ci to je SSD, SHDD alebo HDD) a ta 7micka ma fakt pobavila :)
Rendl2 (501)|3.5.2016 15:53
Já jsem nepsal, že jedna polka je podstatná, ale čtenář vypadal jako že nerozumí, tak to bylo upřesnění. Jednoduše jsem napsal co musí člověk co chce ssd vše podstoupit z mého pohledu. To že někdo napíše, že z jeho pohledu je to irelevantní nebo zábavné není vyvrácení, ale vyjádření svého podledu. Neznamená to, že někdo kdo prvně zauvažuje o ssd a nezná konstrukci PC a správu OS tohle všechno nebude řešit.
Chester1722 (74)|3.5.2016 16:58
Ale tu ide o to ze v tvojom podani to vyznelo ako cisto problemy s SSD (prvy prispevok kde si spomenul strasti) a potom pri tych bodoch si vysvetlil veci s tym spojene ktore sa tykaju aj HDD a SHDD, nie len SSD. + aj to co si napisal mi pride pre bezneho uzivatela az moc do hlbky nakolko aj moj uplne prvy presun systemu na novy HDD v podstate (zjedodusene a v rychlsoti napisane) vyzeral tak ze som si moje subory skopiroval na externy disk, na novy nainstaloval OS a moje subory skopiroval na novy disk a konec.
Rendl2 (501)|3.5.2016 18:27
Tazatel hned nazačátku potvrdil, že si neumí vybrat sám, takže hned potvrdil 1. bod problémů s SSD a nedal na doporučení.
Body co jsem napsal nejvíc postihnou lidi co mají funkční počítač s plotnou a jen chtějí zrychlit, ale nevědí o tom víc, než že to bude rychlejší.
Takže se to netýká HDD jak píšeš, ale čistě SSD, protože o HDD se do té chvíle nikdo starat moc nemusel. Byl tam většinou z výroby.
Ty jsi akorát potvrdil bod 6. Problémy s migrací na SSD kopírováním + exterák.... Rozhodování, zda instalace nová, nebo obraz. Kupa blbostí, které absolutní amatér co chce ssd na zrychlení PC musí někde najít na netu nebo někoho požádat, zda mu to neudělal. Pro nás to problém není, ale pro někoho, kdo si nemůže ani vybrat disk to už může bejt slušná porce problémů spojených s přidáním SSD do PC.
StD (1963)|3.5.2016 19:51
@Rendl2: Tady můžeš uplatnit ty své připomínky k SSD v praxi/v aktuální anketě a když budeš dost rychlý můžeš přitom vyhrát i desetidolarovou poukázku na hnusný kafe od Starbucksů... Ovšem in English.

http://app.response.kroll.com/e/es.aspx?s=1486&e=286110&elqTrackId=3ee4f20d1be04418bdda9521b67587f5&elq=b26545fc69114397b3a7fbc1c48bbea2&elqaid=5025&elqat=1
Rendl2 (501)|4.5.2016 09:23
Díky za nabídku, já dobrý kafe nepil ani nepamatu. Všechno chutná jako vypraný fusekle, tak je jedno co vyhraju.
Ventero (1280)|4.5.2016 11:48
Offtopic intermezzo: Tady něco editovat je vyšší dívčí ... To neni dobře udělaný ...
Chester1722 (74)|4.5.2016 11:49
Rendl2 - ale ty mas stale nechapes, ja ti vysvetlujem to, ze to co si pisal sa tyka hocijakeho ulozneho zariadenia, nie len ked sa prechadza z HDD na SSD...nevadi, kaslat na to...uz to zachadza do OT.
Ventero (1280)|4.5.2016 11:54
Rendl2:[QUOTE]Starosti tedy vysvětlím.
1. Studování článků o SSD.
2. Studování PC zda tam SSD vůbec dáme + musíme většinou mít i místo na plotnový disk.
3. Těžká hlava s používáním odkládacích datových funkcí OS na SSD.
4. Obstarání peněz navíc, jelikož SSD málokdo potřebuje a většina ho jenom "chce".
5. Přehazování systému pokud ho už máme na plotně.
6. Řešení udržovacích funkcí proti degradaci výkonu u systému, které to nedělají automaticky.
7. Řešení snížené životnosti častějším nákupem nových SSD oproti plotně.
Možná něco dalšího. Můžete doplnit nebo diskutovat, že životnost tam nepatří a podobně.[/QUOTE]

[QUOTE=Gouranga;581216]1. ponekud irelevantni
2. ponekud irelevantni; misto na druhy disk (zvlaste 2.5") je v 90 % desktopu
3. cozeto?
4. jako skoro kazdy jiny upgrade
5. s klonovacimi nastroji dodavanymi s disky pomerne nepodstatne
6. vypnuti defragmentace ve win 7 starsich?
7. tohle je docela mytus - mam ssd pres ctyri roky (prosinec 2011), zapsano 9.5 TB z celkove zivotnosti 100+ TB. Utyrat SSD v domacich podminkach neni zrovna snadny proces. Do mist, kde je treba hodne prepisu se davaji uplna jina SSD, ktera jsou se poctem prepisu nekde jinde.
V nejakych podminkach je ssd jako dar z nebes - v praci mame sifrovane disky + otravny antivir a reboot pocitace s HDD je otazka nekolika minut. V pripade prijemnych windows update muze clovek dorazit do prace, restartovat a dvacet minut se tocit na zidli. S SSD je to otazka 1-2 minut. Nemluve o celkove hbitejsim systemu - prohlizece, office, virtualky, ...[/QUOTE]

Souhlasím napůl s Rendlem a napůl s Gourangou :)

Body 3 a 6 spolu souvisí a relevantní jsou.

1. Tak opravdu jen ponekud - když chce člověk vědět, správně užívat a šetřit, tak by něco málo prostudovat mohl. Dále v bodě 7.
3. Prefetch, superprefetch, hyberfile, pagefile - nic, co by se nedalo po troše prostudování řešit
6. Sem bych ještě doplnil pomocný SW, který běžně distribuují výrobci SSD
7. Tak hrozný už to dnes opravdu není a opravdu už není nezbytně nutné to řešit příliš křečovitě :)

Hlavně žádná ideologická bitva - jo? :D
Rendl2 (501)|4.5.2016 16:31
Hlavně to nejsou body pro lidi co tomu rozumí, kterým to připadá zbytečné a jednoduché, když se o to zajímají už roky.
Gouranga (699)|4.5.2016 20:08
[QUOTE=Ventero;581283]
3. Prefetch, superprefetch, hyberfile, pagefile - nic, co by se nedalo po troše prostudování řešit

Hlavně žádná ideologická bitva - jo? :D[/QUOTE]
Ke 3 bych jen doplnil: pre- a superfetch nacitaji data do RAM, ssd v podstate neopotrebovavaji, jen je jejich efekt u ssd nizsi, ale 20 GB/s vs 500 MB/s je stale rozdil (v teorii, v praxi jsem se nikdy nejak nepokousel overovat). Hyberfile ma smysl resit jen v pripade disku pod 250 GB, kdy clovek bojuje o kazdy GB (a vypnutim samozrejme prijde o hybernaci). Pagefile - sam mam 800 MB na SSD (z duvodu mista) a snad 16 GB na HDD
snad toto nevyzni jako ideologicka bitva, jen jsem chtel vyjasnit sve predchozi vyjadreni :).
Je pravda, ze nove SSD vydrzi cim dal tim mene, ale stale je to nejakych 75 TBW, coz pri klasickem pouzivani rekneme 1GB/h vychazi na docela dlouho (8.5 roku pri provozu 24/7). Uvidime, co ukaze Inteli X-point, ktery by mel s zivotnosti docela zatocit.
Rendl2 (501)|4.5.2016 20:56
S 3D XPoint budou zase machinace, tak aby to moc výhodné nebylo, takže nic zničujícího nečekám.
Ventero (1280)|4.5.2016 22:24
Dik za opravu Gouranga

Tak s tou zivotnosti je to o penezich. Ty nejdrazsi na bazi jednovrstveho zapisu vydrzi dele ...

Take cekam, co prinesou nove avizovane technologie slibujici zvyseni zivotnosti u vicevrstvych bazi pri zachovani ci snizeni ceny. Zrovna ted tu myslim na strankach probehla jedna s prvotnich vlastovek tusim od OCZ.

Ale jak jsme oba zminili, kazdy jinou formou, tak to opravdu neni treba nejak extreme resit. Kdyz je nekdo setrilek, hracicka ci "akademik" tak si to posteluje a kdyz ne, tak mu to vydrzi ne 8 ale 7 let a stejne porad plati zalohovat, zalohovat, zalohovat ... Pivan Datovic Zalozkin :D
VencaX (3686)|6.5.2016 00:37
Já teda nevim, mám 64GB SSD od Crucialu, v 5 let starém notebooku už 4 roky, denně používám hibernaci, kolikrát zapisuju denně spoustu dat, které pak odkládám na datovej disk a neměl jsem zatím jedinnej problém. Za 4 roky. Na standardním MLC SSD. Mnohem dřív než paměť odejde elektronika, takže životnosti bych se nebál. U mechanického HDD může odejít elektronika úplně stejně a nic s tím nenaděláš. Na druhou stranu HDD, zvlášt u přenosnýh zařízení, trpí na klasické bolístky s poškozenými plotnami, chybami zápisu, realokovanými eventy a sektory, díky kterým pak zařízení ne a ne nabootovat. ->> životnosti SSD bych se bál fakt až u profi využití, kde opravdu víš, že jsi schopnej přepsat celou životnost disku. Pak stačí nějakým způsobem hlídat a včas vyměnit za nový. Ale to je na jiné pobídání.

SSD aktuálně tak jak jsou dělané, na domácí využití bohatě stačí a bez problémů vydrží několik let. Většina zmíněných bolístek je spíše minulými nářky, dohady a neznalostí, popřípadě tím, že si lidi z důvodu úspory financí koupí to nejlevnější na trhu a pak se diví, že jim to po 2 leteh odejde. Jenže to je prostě ten českej šetřílek. Za levno co nejvíc.


Rendl:
Celkově co jsem na foru hodně dlouho nebyl, tak jsem neviděl takového rejpala, který do všeho kecá, ale o všem ví půl. Neber si to, prosím, rendl osobně, nic proti tobě nemám, ale opravdu, co čtu, tak buď nemáš praxi a nebo vycházíš z hodně starých článků a znalostí (obecně, ne jen o SSD).
Rendl2 (501)|6.5.2016 10:40
To mě zase vadí znalci co nenechají druhého říct svůj názor. Když mám něco špatně, tak to máš možnost opravit a čtenář si může dohledat co je víc pro něho důležité. Třeba jestli bude bojovat s problémama s levným zbožím nebo dá na znalecké rady a investuje. Nech trochu svobody ostatním.
VencaX (3686)|6.5.2016 14:27
Přečti si můj příspěvek. Nikde čtenáři nenutím, že si musí koupit SSD a proč si ho musí koupit. Jen předkládám protiargumenty na tvé zcestné argumenty. Neznám tě, ale dle mého názoru nemáš dostatek zkušeností s danými výrobky a snažíš se ho upozornit na něco, co v dnešní době často ani neplatí. Být tebou, možná bych se občas zkusil řídit rčením "mlčeti zlato".
Rendl2 (501)|6.5.2016 16:25
Jo to bylo vidět, že když jsem navštívil toto fórum po delší době, tak tu bylo takové ticho, že jsem musel něco napsat, aby to tu vůbec neskončilo blackoutem. Ale nedivím se, když tu takhle spolupracujete, tak by utekl kde kdo. Nemáš zkušenosti mlč. To je na hlavu.
Fox_25 (613)|6.5.2016 16:51
A co chceš slyšet? Pamatuji si na téma kde tě někdo upozornil že meleš hovadiny a nebyl jsi schopen nějaké sebereflexe, nakonec jsi napsal že tomu nerozumíš a hotovo.

Dotaz zde byl jaké SSD doporučíte, to znamená že tazatel je tak nějak s touto technologií seznámen a chce doporučit nějaký konkrétní SSD disk který by vyhovoval jeho požadavkům. A až už tazatel disk koupil tak jsi napsal že ssd je vlastně akorát kupa starostí a tak nějak se mi nechce věřit že nějaké ssd máš a viděl jsi v praxi co to umí s chodem OS udělat.

Já SSD mám a je to proti plotnovému disku takový rozdíl, že i kdyby vydrželo dva roky tak si klidně koupím další, není to totiž jen o startu systému. Aktuálně bych nejraději navíc 1TB SSD kde by byly nějaké hry a programy, ale hold nejsou finance a tak si musím nechat zajít chuť.

Ono je to na prd ještě v jedné věci, nemáš zkušenosti, fajn, něco napíšeš, fajn, když tě někdo opraví, začneš se hádat a děláš uraženého.
Georginek (2957)|6.5.2016 17:16
Rendl2:

Hele, to o SSD co si napsal je zbytecny blabol. Nesouhlasim s Tebou ani s jednim bodem.

Patriot Pyro 128GB 5 let W7
Intel 530 120GB 3 roky W7
Samsung EVO 840 256GB 2 roky W7 mSata
Samsung EVO 850 500GB 1 rok W7.

Jedinne SSD co sem reklamoval za 6 let byl mSata Transcend ( zacali se objevovat vadne sektory ) a mezitim se odebralo do vecnych lovist nespocet 32 HDD.

Vsechny 100% stav.

a musim konstatovat jednu vec.

PC, laptop nebo HTPC bez SSD je pro me utrpenim a uz nikdy bez SSD :):)

SSD je nejvetsi zrychleni PC ever........

A nevyhody? Drive maximalne cena. Dnes uz nic.

JINAK TIM IDE si to zabil :mistake:mistake:mistake
VencaX (3686)|6.5.2016 17:36
Tady nejde o to, že spolupracujeme... ale spíš o to, že máme nějaké zkušenosti a z těch vycházíme. A většinou jsou ty zkušenosti podobné a stejné, proto jsme schopni říct, že "ten nový, který nemá s danou věcí žádný zkušenosti a ve výsledku to dokonce i napíše do příspěvku, mele hlouposti".

V podstatě je to jen o tom, že ty máš nějakej názor, kterej si myslíš, že je správnej, ale je nepodloženej zkušenostma a pouze našprtanej, kdežto my ze zkušeností víme, že ty problémy, které popisuješ, uživatel třeba nepostřehne nebo ví, že si na ně má dát pozor a nebo nejsou pravdivý a jsou založený na několik let starejch fámách. Tady nejde o to, jestli třeba my si myslíme, že jsme lepší než ty nebo že tě chceme vyštvat. My ti jenom říkáme, že máme nějaký zkušenosti a argumenty, které ty uvádíš, uživatele buď nemusí zajímat, nebo nijak neohrozí. A ve chvíli, kdy my ti tohle napíšem, tak ty vytáhneš argument, že je to vlastně jedno, protože tomu vlastně nerozumíš. OK, člověk se učí, ale proč kecat do něčeho, čemu nerozumím? A když už do toho kecám, tak proč si to nenechám vysvětlit? To jsou dvě otázky, který bysis měl položit, když se podíváš na jakejkoli příspěvek, na kterejch chceš odpovědět, ale nemáš dostatek informací k tématu.
Rendl2 (501)|6.5.2016 18:52
Já říkám, že tomu nerozumím, jen aby se se mnou nikdo nehádal a neřešil se mnou nějaká profesionální témata.
Všechno co píšete vím dávno a sleduju to dávno, informace mám o všem, vůbec nic nového od vás nevím. Jen se vám nelíbí vtipný výpis možných aktivit co můžou teoreticky nastat. Ano vím i to, že se spolehlivost výrazně zvýšila, ale nevím komu to vysvětlujete, když já to nepotřebuju a žádný čtenář se neozval, že by to potřeboval vysvětlit.
Fox_25 (613)|6.5.2016 19:08
Mám na jazyku něco velmi peprného, ale raději to polknu. Minimálně se snažíš(možná nevědomky) vyvolávat flame war.

Všechno víš, všechno sleduješ, máš informace o všem a nic nového ses od nás nedozvěděl, přitom pořád tomu nerozumíš(teoreticky, aby ses nemusel hádat).
Teoreticky půjdu ven a zlomím si u toho nohu, nebo se teoreticky po cestě na záchod pokálím.

Já už bych dávno mlčel, ale proti těm tvým nevyvratitelným teoriím které jsou někde načtené jak jsi sám psal, je nutno bojovat.
Rendl2 (501)|6.5.2016 19:39
Od toho je fórum s názvem diskuzní, aby se o problému diskutovalo. Tak máme vydiskutováno, že životnost je už přežitá a odkládací soubory se nemusí řešit, jelikož množství zapsaných dat je marginální problém při běžném domácím provozu. Co máte k dalším bodům?
Fox_25 vyjádřit se peprně můžeš na SZ, já to nikomu nepovím:).
Georginek (2957)|6.5.2016 20:05
Mnozstvi zapsanych dat neni marginalni problem. Mam nekolik SSD a zadnou optimalizaci na systemu vuci SSD nemam a zivotnost vsech Ssd je na 100% Neni nutne ani presouvat Swap, natoz se zabyvat Prefetch ci Suprefetch.

Jak jsem jiz rekl, SSD je nejvetsi zrychleni pocitacu v cele jejich historii.

To, ze ty jedes na IDE HDD o necem svedci.

K dalsim bodum netreba se vyjadrovat, nebot je to nepodstatne. Jedinne, co muzu vytknout je cena, ale vzhledem ke kvalite a rychlosti se to da pochopit. Ted sem kupoval dalsi 500GB Evo 850 za 4ku. Je to dost, ale ve finale na to proste nic nema.
Rendl2 (501)|6.5.2016 20:06
Co na tom není marginální?
kevin00 (10238)|6.5.2016 20:34
[QUOTE=Georginek;581399]Mnozstvi zapsanych dat neni marginalni problem. Mam nekolik SSD a zadnou optimalizaci na systemu vuci SSD nemam a zivotnost vsech Ssd je na 100% Neni nutne ani presouvat Swap, natoz se zabyvat Prefetch ci Suprefetch.[/QUOTE]

Pokud používáš jako operační systém Windows 8/8.1/10, tak se tím nemusíš ani zabývat.

EDIT: Zapomněl jsem na swap. Ten řeší v podstatě nízká cena operačních pamětí.
VencaX (3686)|7.5.2016 05:59
[QUOTE=Rendl2;581394]Já říkám, že tomu nerozumím, jen aby se se mnou nikdo nehádal a neřešil se mnou nějaká profesionální témata.
Všechno co píšete vím dávno a sleduju to dávno, informace mám o všem, vůbec nic nového od vás nevím. Jen se vám nelíbí vtipný výpis možných aktivit co můžou teoreticky nastat. Ano vím i to, že se spolehlivost výrazně zvýšila, ale nevím komu to vysvětlujete, když já to nepotřebuju a žádný čtenář se neozval, že by to potřeboval vysvětlit.[/QUOTE]

"To poznáš časem, že to přineslo akorát kupu starostí a jen rychlejší start." - ano, je přesně vidět z tohoto přízpěvku, že víte, o čem mluvíte, pane Rendl, protože očividně SSD pouze zrychlí start a přinese problémy.




..... ->
1. Studování článků o SSD - asi není třeba vzhledem k tomu, že už to má uživatel asi rozmyšlené, pokuud by náhodou neměl, stačí dohledat na googlu návod, jak správně nastavit nebo stáhnout SW, který to nastaví za tebe
2. Studování PC zda tam SSD vůbec dáme + musíme většinou mít i místo na plotnový disk. - Pokud nemá 10 let staré PC, není prakticky třeba řešit - SATA2/3 konektor to mít bude a malé SSD se dá píchnout kamkoli, zvlášť vzhledem k tomu, že netrpí na otřesy, takže pokud se s bednou nehýbe, může být i na volno
3. Těžká hlava s používáním odkládacích datových funkcí OS na SSD. - Na W7 a níže viz bod 1, navíc to s životností ntb není třeba až tolik řešit, W8+ není třeba řešit
4. Obstarání peněz navíc, jelikož SSD málokdo potřebuje a většina ho jenom "chce". - WTF? Pokud tazatel rovnou píše, že SSD shání, pak přece nemusí řešit finance, protože je asi má?
5. Přehazování systému pokud ho už máme na plotně. - docela easy v době migračních SW přímo od výrobce
6. Řešení udržovacích funkcí proti degradaci výkonu u systému, které to nedělají automaticky. - viz bod 1 -> asi 5 clicků
7. Řešení snížené životnosti častějším nákupem nových SSD oproti plotně. - jak jsem psal v několika příspěvcích, není třeba řešit.

čili 7 bodů jsme stáhli na naklonování HDD/nainstalování OS (což stejně děláš běžně u nového PC) a stažení SSD Tweakeru... fakt velkej problém.
Rendl2 (501)|7.5.2016 13:31
Takže jsi potvrdil přesně to co celou dobu říkám, že to není pro tebe. Chceš podstrčit, že tazatel už všechno má v hlavě ještě dřív, než mu někdo řekl "kup si SSD a nebudeš ani stačit mrkat jak to bude rychlé". Já vycházel z toho, že neví nic a začne bod 1......
VencaX (3686)|7.5.2016 15:24
Jenomže víš co, on si přečte bod 1. najde si SSD Tweaker, přeskočí bod 2, 3 a 4, protože je nemusí řešit, udělá bod 5, což není nic složitýho a dozví se o tom z bodu 1 a pak přeskočí bod 6 a 7. Takže to, co ty podsouváš celou dobu je z 75% kravina. Já vycházel z toho, že uživatel není úplnej pakůň, když je schopnej se registrovat na forum a tam napsat smysluplnej příspěvek.
Rendl2 (501)|7.5.2016 20:37
Předpokládáš, že "totheto támhleto". Návod na používání auta obsahuje taky spoustu "zbytečností" a přesto to tam je. Já předpokádám, že je možný, že neví nic a zaregistroval ho strejda a taky mu nadiktoval nebo dokonce napsal příspěvek. :)