reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

windows myslí ze můj pc je notebook

torrykk (28)|19.11.2015 18:02
Mám takový problém, včera jsem vylepšil své pc přidal jsem tam zakl. gigabyte z170-d3h, i5 6600, 8Gb ram, zdroj 550, msi GTX 970. Vše sem normálně zapojil dle návodu. Problém nastal když sem tam nainstaloval windows 10, které můj počítač rozpoznaly jako notebook, takže tam vidím stav baterie, úspora energie a další věci, které mi jsou na stolním pc úplně na nic. Může takový widnows dělat nějaký problém pro HW, popřípadně nějak omezovat výkon mého pc?

zkoušel jsem ho 4x přeinstalovat a pokaždé to dopadlo stejně. Windows 10 mam koupené, takže se nemůže jednat o problém pirátské verze. Když se podívám na svuj microsoft účet, tak tam vidím můj starý pc jako počítač a tento nový jako laptop.

děkuji za odpověď
Salamander (6177)|19.11.2015 18:33
Uprimne bych asi napsal na support microsoftu
Ventero (1280)|20.11.2015 16:54
Tak pokud vše přenastavíš na max. perform - tedy zrušíš všechny optimalizace pro přenosná zařízení, tak by to mělo být v pohodě. Ještě bych mrkl do BIOS, jestli tam nejsou nastaveny nějaké úspory a ukazatelé se vypnout snad také dají. I když u toho diktátu W10 při ergonomické stupiditě nynějších vývojářů si jistý být nelze. Hledat ...