reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI - dá se jim věřit???

koubis (101)|17.8.2007 12:23
Ahoj,
mám tu takovou jednu zajímavost, která mi trochu vrtá hlavou. Za nedlouho to budou 2 roky, co jsem si pořídil základní desku MSI KT880 Delta s chipsetem Via KT880 - http://www.msi-czechrepublic.com/clanek.php?id=5411 . Tenkrát to byla jedna z nejlepších desek pro K7 střední cenové kategorie.
Ze začátku jsem byl plně spokojený, všechno krásně fungovalo. Asi po půl roce se začaly objevovat prví problémy.
Jako první mi začala blbnout zvukovka. Z bedýnek se začaly ozývat velice podivné zvuky, v podstatě šlo o jakousi zpětnou vazbu. Jakmile se s počítačem něco dělalo (jedno co, jestli pracoval disk nebo stačilo jen zahýbat ukazatelem myši), z bedýnek šel velicě podivný "šelest". Takže například pustit si video nebylo možné, protože úroveň signálu byla přibližně stejně vysoká jako ten signál rušivý.
Zanedlouho se objevil další problém. Ať už byl nastaven jakýkoli kmitočet FSB, BIOS pořád tvrdil, že procesor má frekvenci stejnou, přičmž o frekvenci pamětí říkal správnou hodnotu. Všechny diagnostické programy fungující ve Win říkaly obě hodnoty správné.
Asi před měsícem mi přestala fungovat integrovaná síťovka...
Je tomu sotva 14 dní, co odešly i SATA řadiče.
Takže by mě zajímalo, pokud jste se s touhle deskou někod setkal, jestli s ní byly také obdobné problémy, nebo jestli se mně do ruky dostal pouze vadný kus. Touhle deskou jsem MSI dost zklamán.
tgfh (2985)|17.8.2007 13:21
Desky od MSI patří imho spíše do low-endu, nevím jestli to má cenu nyní řešit nějaký Socket A, když X2 3600+ tě stojí 1500Kč, každému se někdy objeví na kompu nějaký ten problémek, moje DFI už taky není 100%, to že ti to začíná nějak odcházet bych viděl spíše na zdroj ;)

Co je to za značku?
pavel_p (993)|17.8.2007 17:45
Pět let mám VIA KT3 Ultra a docela funguje. Integrovaná zvukovka Realtek ALC650 je trochu divná, např. mikrofon s některými verzemi ovladačů a za nejasných okolností funguje jen pokud je zapnut jeho výstup do reproduktorů a výstup z reproduktorů je pak programům zaslán jak vstup z mikrofonu (blbě se to popisuje, ale znamená to celkem vážné problémy pro skype). Jinak počítač prakticky vůbec nezatuhává a nepadá.
Šelest z bedýnek je tuším způsoben různým poklesem napětí na různých částech analogových obvodů při zvýšeném odběru. S šelestem z bedýnek problém nemám zato grafika při zvýšeném odběru slabě píská na velmi vysoké frekvenci což zní jako sykot.
SCUTERJ (85)|18.8.2007 09:26
Nu já si pořídil K9N Ultra2F a doposud si nemůžu stěžovat, z vlastní zkušennosti můžu říct ,že dneska je to asi jedno protože ASUS nebo MSI nebo DFI všechno je to Tchaiwan :D Mimochodem stalo se mi i u ASUSU že jsem dvakrát reklamoval a až třetí deska byla plně funkční,takže podle mě se od výrobce většinou odvíjí spíš cena. :cool:
mario74 (12)|30.8.2007 11:11
Msi je vcelku vpohode.
Ja som dlho pouzival Epox , ktory dopadol tak ako dopadol.
Teraz su to Biostary - mozem len doporucit. ( preslo okolo mna cca 80ks a VPOHODE)
tequilla (1015)|30.8.2007 11:41
Posledni tri svy kompy jsem stavel na MSI (ruzne Diamond a Platinum edice). Nemuzu rict, ze bych byl nespokojen s MSI, ale dalsi kousek bude postavenej urcite na jiny znacce (zmena je zivot). Zda se mi navic,ze znacka MSI jde posledni dobou i s temito edicemi dolu. Jinak problemy jako takovy byly prevazne s chipsetem (nVidia), za coz samozrejme MSI nemuze.
pcmaker (354)|4.9.2007 21:32
MSI nebrat. Pouze ASUS nebo GIGABYTE.
elpsycho (1602)|4.9.2007 22:29
[quote=pcmaker;47388]MSI nebrat. Pouze ASUS nebo GIGABYTE.[/quote]
Tomu se říká hodnotná rada, podpořená argumenty:rolleyes:

Jinak MSI jsem měl naposledy na duronu 800MHz, odešla do křemíkového nebe asi po roce a od té doby jsem nenašel žádný rozumný kupovat MSI desku. Když to beru podle OC, podle testů jsou jejich schopnosti většinou podprůměrné ař průměrné a na levnějších modelech se navíc v BIOSu skoro nic nedá nastavit (měl jsem čest se soc. AM2 modelem K9N4 ultra nebo tak nějak)...Na mojem lowend s.754 Gigabytu aspoň můžu nastavovat časování a napětí pamětí.

Kdyžtak zkus pročíst diskuzi na czc kolika lidem fungovala a kolika ne:) http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P3259C93ECF9A0811C1256EAC0032FA95.html
boboco (1987)|5.9.2007 10:41
V žádném případě se výrobci nedají jednoznačně označit za dobré nebo špatné. Máte to jako se vším, MSI vydá dobrou desku, lidi ji kupují, jsou spokojeni. V zápětí ale vydá novou a ta již tak dobrá není a jsou s ní občasné problémy. Stejně tak ASUS, udělá desku, která je sice drahá, ale zákazníci jsou spokojeni, většina věcí funguje tak jak má. Pak ale udělá ASUS Low-Endovou desku, která má problémy a konkurence ji přebíjí. A mohl bych pokračovat značkami Gigabyte, Foxconn, DFI, Abit ....atd. atd. Chci tím říct, že se opravdu nedá rozdělovat výrobce desek na dobré a špatné. Desky MSI třeba v současnosti nepodávají žádné extra zázraky co se týče OC, ale podívejte se taky na cenu těchto desek - samozřejmě se najdou i výjimky, ale ceny mívají tyto desky s ohledem an výbavu často nejlepší. Naproti tomu Gigabyte dělá opravdu kvalitní desky, zpravidla je ale také najdete až na konci ceníků (stejně jako ASUS), protože bývají nejdražší.

Pokud bychom měli hodnotit kvalitu desky, pak musíme mluvit o konkrétním modelu a ne o výrobci.

A co se týče reakce na desku MSI KT880 Delta zažil jsem s ní taky fúru peripetií a problémů, zde bych ale spíš mluvil o problémech desky i čipsetu, s KT600 problémy nebyly, ale KT880 měly zpravidla i lepší výbavu a často se vracely na reklamace (nejen MSI, ale i např. ASUS) - právě i to, o čem mluvíte: Nefunkční SATA, problémy s paměťmi atp. Mluvil bych tedy spíše o špatném modelu, až budete vybírat desku novou, projděte si e-shopy, vyberte si pár kousků a my se je taky pak pokusíme společnými silami zhodnotit:turtle.
o.n.y.x. (128)|5.9.2007 22:14
mám taky MSI nechce se mi hledat jakej model..ale odešla mi též zvukovka. a teď mi blbnou trochu USBčka.. MSI nebrat.. jedině ASUS nebo GIGABITE A DFi
pegy (757)|5.9.2007 22:33
No ja som postavil uz dost PC z roznymi MSI, niektore sa aj vratili ale bolo ich male mnozstvo, ja sam som zatial vzdy staval na MSI, poskladal som na nich 2 PC a tie PC funguju dotera (Athlon zo soketom A k7 Neo to bola tusim a moja aktualna MSI K8N Neo3 FSR). Ono je tazko povedat, ci je ten alebo henten vyrobca dobry, vzdy to zalezi na vela faktoroch, inak Ja osobne sa vyhybam chipsetom VIA ako "cert svetenej vode", ak boli nejake problemy s doskami, furt som ich zazil s chipsetmi VIA, takze je mi jedno, ci je to gigabyte, Asus, ABIT, DFI, ak tam vidim chipset VIA davam od toho ruky prec..... (naposledy som riesil problem nemoznost rozbehat spolu SATA disk a SATA mechaniku na chipsete VIA + C2D). Sam si musis vybrat co je pre teba prvorade, ci OC, cena, vybava, vyrobca, chipset atd. ;)
Karel Polívka (1485)|6.9.2007 00:40
[QUOTE=boboco;47422]V žádném případě se výrobci nedají jednoznačně označit za dobré nebo špatné. Máte to jako se vším, MSI vydá dobrou desku, lidi ji kupují, jsou spokojeni. V zápětí ale vydá novou a ta již tak dobrá není a jsou s ní občasné problémy. Stejně tak ASUS, udělá desku, která je sice drahá, ale zákazníci jsou spokojeni, většina věcí funguje tak jak má. Pak ale udělá ASUS Low-Endovou desku, která má problémy a konkurence ji přebíjí. A mohl bych pokračovat značkami Gigabyte, Foxconn, DFI, Abit ....atd. atd. Chci tím říct, že se opravdu nedá rozdělovat výrobce desek na dobré a špatné. Desky MSI třeba v současnosti nepodávají žádné extra zázraky co se týče OC, ale podívejte se taky na cenu těchto desek - samozřejmě se najdou i výjimky, ale ceny mívají tyto desky s ohledem an výbavu často nejlepší. Naproti tomu Gigabyte dělá opravdu kvalitní desky, zpravidla je ale také najdete až na konci ceníků (stejně jako ASUS), protože bývají nejdražší.

Pokud bychom měli hodnotit kvalitu desky, pak musíme mluvit o konkrétním modelu a ne o výrobci.[/QUOTE]
Chtěl jsem jako reakci napsat něco podobného, ale musím opět dodat, že k tomu, co napsal boboco, není co dodat :-). Obecně platí pravidlo, že nepovedené produkty jsou podstatně více známé, než ty povedené (jelikož pokud něco funguje, tak není důvod se o tom moc bavit, ale jakmile je nějaký problém, hned se to roznese) - tím chci jen poukázat na to, že každý výrobce má na svém kontě nějaké úlety (ve špatném slova smyslu), nicméně na jejich základě nelze odsuzovat celé jeho portfólio a tvrdit o výrobci, že je prostě špatný. A přestože výrobce X bude mít více úletů než výrobce Y, stále to neznamená, že všechny produkty výrobce X jsou obecně horší, než produkty výrobce Y - v některých případech to může být přesně naopak. Někdy se třeba objeví velice povedený produkt od výrobce, od kterého by to člověk vůbec nečekal.

To je podobné jako s psaním pro Svět hardware :-) (respektive s psaním článků obecně). Když autor napíše 50 dobrých článků, nespustí to žádnou vlnu emocí, ale pokud v 51. článku opomene nějakou záležitost (přestože třeba důležitou), tak je hned označován za neznalého *** (dosaďte si sami), přestože v 50 předchozích článcích dokázal, že potřebnými znalostmi a zdravým úsudkem disponuje. A tak je to se vším a všude.
husky14 (4214)|6.9.2007 07:03
[QUOTE=Karel Polívka;47552]A přestože výrobce X bude mít více úletů než výrobce Y, stále to neznamená, že všechny produkty výrobce X jsou obecně horší, než produkty výrobce Y - v některých případech to může být přesně naopak. Někdy se třeba objeví velice povedený produkt od výrobce, od kterého by to člověk vůbec nečekal.[/QUOTE]Presne tak, navic tihle vyrobci maj sortiment pomerme rozsahly a i kdyby se tu vsichni dohodli, ze MSI je spatny vyrobce, tak otazka zni: plati to jen u MB nebo je stejne spatny i v oblasti VGA?
tgfh (2985)|6.9.2007 10:26
V oblasti grafáren je imho MSI slušná žnačka ;)
MB bych si od MSI už nekoupil, ale grafiku klidně
husky14 (4214)|6.9.2007 10:31
[QUOTE=tgfh;47597]V oblasti grafáren je imho MSI slušná žnačka ;)
MB bych si od MSI už nekoupil, ale grafiku klidně[/QUOTE]Jj asi tak, tohle se proste neda zobecnovat na "MSI je spatny vyrobce, MSI nebrat" ;)
elpsycho (1602)|6.9.2007 18:58
Spíš bych řekl ničím nevybočující z průměru - pokud se jedná o základní desky. Takové DFI vyrábí třeba výborně taktovatelné desky se špatnou kompatibilitou pamětí a se zdroji Enermax - ale aspoň to není šedý průměr:slug Jediné co se mi u MSI vždycky líbilo byl design krabic jejich hw:)
lubosn (7)|6.9.2007 19:30
cez ruky mi preslo par desiatok dosiek ale nikdy to nebolo o vyrobcoch,rozhodoval chipset ku konkretnej patici,mal som dobre alebo este lepsie dosky pre urcitu skupinu uzivatelov,ale taktiez zle alebo este horsie takze radim ti vyber dosku ,prejdi net a diskuzne fora ,ake skusenosti s konkretnou doskou od konkretneho vyrobcu,precitaj si recenzie na chipset,ovladace/ovladace/ovladace/.to som sa nepomylil zo 75percent su to prave ovladace,ktore ta mozu potrapit ked experimentujes,stalo sa mi ze ovladace od MS si z doskou rozumeli lepsie ako original od vyrobcu
Weslo (234)|8.9.2007 12:03
no jí se MSI taky vyhýbám protože naprostá většina PC které jsem kdy opravoval ji měla(což ale nic neznamená) - hlavně mi přijde divný že jsou tak strašně levný a přitom mají mega výbavu atp.

ale v principu je to asi prašť jako uhoď - třeba ASUS vydává desky s nedodělaným BIOSem (viz. M2N-E) DFI má problémy se zdroji a pamětma a podobně
TitanArmy (19)|16.9.2007 13:52
Já mám s MSI špatné zkušenosti. Už bych si od nich žádnou základní desku nekoupil. Spálil jsem se unich 2x. Jednou (socket754)to byly nefunkční USB a zvukový kodek a u druhé(939) vadné IDE. Možná je to kus od kusu,ale mi to stačilo. Tedka mám Asus a jsem spokojený.