reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Youtube na Google Chrome

Martin93 (88)|29.11.2015 12:09
Zdravím,

mohl by mi prosím někdo poradit s tímto problémem?

Týká se to přehrávání videí na Youtube a to konkrétně na mém oblíbeném a nejpoužívanějším prohlížeči Chrome, videa při 720p a výš se mi tak nehorázně lagují a všemožně sekají, nebo zamrzají, že se na ně vůbec nedá koukat. Zvláštní je, že třeba na Internet Exploreru mi ta videa i při 1080p jedou plynule. Ne vždy, ale většinou jedou plynule a bez problémů. Bohužel, zatím stále používám Windows XP, tudíž mi skončila ze strany Internet Explorer podpora a nemohu si na Youtube přehrát nic. Zkoušel jsem ještě Operu, tam do bylo lepší, ale i tak se videa dost sekala a teď mám Firefox, který je na tom stejně jako ta Opera. Navíc oba prohlížeče jsou hrozně pomalé a ve srovnání s Chrome dost zaostávají. Nenapadá někoho, čím by to mohlo být, že mi to na tom Chrome nejde? Zkoušel jsem vypnout antivir, vypnout HW akceleraci a nic. Jinak mám router od O2 se 100Mb/s.

Děkuji všem za rady!

---------- Doplněno v 12:09 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:06 ----------

Také bych měl zmínit zajímavost, že i přesto, že Youtube to 710p a vyšší rozlišení nestíhá, automaticky při spuštění videa se mi to do toho HD rozlišení samo přepne...
Fox_25 (613)|29.11.2015 14:41
Mě na youtube laguje vše, jediné co je plynulé, je 360p a občas 480p, bez rozdílu prohlížeče, např. 720p video které má 5 minut se každou chvíli seká. Pokud to samé video neběží přes stránky YT ale přes jinou stránku, tak jede dobře. Největší paradox je, že pokud to pěti minutové video stahuji přes 4kvideodownloader, tak je stažené za tři minuty. 1080p nejede už vůbec, ale rozdíl mezi časem stahování a délkou videa je minimální. Podle mě je na vině ten jejich přehrávač, dřív to šlo dobře alespoň přes HTML5, teď už ani to nejde dobře. Stejné problémy mi hlásí více lidí, dalších x lidí problémy nemá.
Martin93 (88)|29.11.2015 14:51
Nevím, budu si po novém roce pořizovat výkonnější sestavu, tak to třeba pošlape dobře. Je i dost možné, že mám zaflákané PC vším možným, nejsem zrovna zodpovědný uživatel. Internet mám podle mého mínění rychlý a stabilní, jak říkám, v tom Internet Exploreru mi to běželo bez problémů i na 1080p, než mi zrušili podporu kvůli zastaralým XP. Na Google Chrome mi u některých videí dokonce ani nejde zvuk a na jiných prohlížečích, mi u toho stejného videa jde... Netuším, co s tím je.
Fox_25 (613)|29.11.2015 15:43
Zkušebně bych hodil jiný os, nebo alespoň reinstalaci, minimálně bych přes 4kvideodownloader stáhl nějaké video, pokud nebude plynulé tak to bude nejspíše něco v HW. Taky se dá zkusit jiný prohlížeč, je tu avant, maxthon, chrome frame plugin pro IE8. Ale pokud to v IE jelo dobře, kdo ví kde je zakopaný pes.
Martin93 (88)|29.11.2015 15:46
No zatím to pouštím přes Firefox a jde to i na 1080p. Ale jakmile to stejné video pustím na Chrome, třeba i jen na 480p, tak se dost seká. No co, už to nějak vydržím, ten měsíc, než si koupím tu novou sestavu. ;)
dom324 (306)|29.11.2015 19:59
Já mám podobný problém,ale s tím že mé připojení k internetu je hrůza :D Ale netestoval jsem jak se mi youtube chová v jiných prohlížečích,pouze na mobilu.