reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

obrazové chyby na displeji (vadná ram / VGA?)

Demistr (10)|3.12.2015 21:25
Dobrý den, na monitoru se mi začaly, v náhodném čase, objevovat grafické chyby. Při běžné práci na PC (prohlížení webu, sledování videí, práce v kancelářském programu) jsou méně časté, při hraní pc her častější. Napadlo mě, že by mohla být vadná ram, ale ta prošla Windows diagnostikou paměti a Memtestem bez problému. Memtest86 jsem ještě nezkoušel. Druhou příčinou vady by mohla být grafická karta, která ale také prošla bez problému furmarkem a Heaven 4.0 bez grafických chyb. Teploty u GFX nepřekročí při hraní 70 °C, běžně se pohybují kolem 40 - 50 °C. Další možností může být vadná VRAM, ale tu jsem nijak netestoval a ani vlastně netuším, jak bych jí měl otestovat. Pokud by měl někdo nějaký návrh, jak to vyřešit, budu rád. Díky předem za odpovědi. V příloze jsou 2 pngčka těch chyb ve Windows, později můžu poskytnout i nějaké obrázky chyb přímo z hraní.
1.png 2.png
dom324 (306)|3.12.2015 21:31
Jak stará je grafika?Netaktoval jsi ji?Ty artefakty budou způsobeny nejspíš grafikou,ale dej sem pro jistotu screen z nějaké hry.
Georginek (2957)|3.12.2015 23:25
Tohle RAMka nedela. Test RAM ve Windows je k nicemu.
Je to zpusobeno grafikou, bud chipem nebo Vram, je to jedno, protoze to stejne neopravis. Otestuj grafiku ve furmarku, nebo Kombusteru ruznymi testy, tam se artefakty projevi, treba BurnTest. Pak jsou testy na Vram, treba Videocard stability test,
Teplota 50C v klidu je dost vysoka.
Co je to za grafiku a o jakou sestavu se jedna?
Demistr (10)|4.12.2015 15:56
Grafika je taktovaná pouze z výroby. Já jsem ji netaktoval. Karta je stará zhruba rok.

---------- Doplněno v 15:56 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:52 ----------

Ty teploty 50°C jsou opravdu maximum většinou se pohybují okolo 40.
Intel core i5 2400 3,1 GHz - CPU
6GB 1333 MHz DDR3 - RAM
WD 1TB Black - HDD
Seasonic s12ii-620 620W - PSU
Asus Xonar DX/XD - Sound card
MSi B75-G41 - MB
Asus R9 280X - VGA
Demistr (10)|4.12.2015 16:07
Screeny ze hry. Divné je, že se tyto bugy objeví a za nějaký čas znovu zmizí. Když jsem pouze v operačním systému, tak se artefakty objevují zřídkakdy.
gw005.jpg gw006.jpg
Speda (154)|13.12.2015 22:35
Ahoj, problém co popisuješ je v kartě. Pokud ji máš rok tak ji reklamuj, koukal sem na netu kde R9 80X se hodně piše o artefaktech. Jeden tam porovnaval kousky od MSI kde problém nezaznamenal a kousky od ASUSU co mu dělaly to co tobě po 4 dnech