reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI GE62 6QD-025CZ Apache Pro - problém s teplotou

malgur1 (6)|7.12.2015 09:24
Dobrý den.

Mám už měsíc koupený a používám notebook MSI GE62 6QD-025CZ Apache Pro,15,6",FHD,Core i7-6700HQ,16GB.

Problémem je vysoká teplota na povrchu notebooku v oblasti nalevo od touchpadu. Notebook je horký i když na něm nic nehraji, nedívám se na internet, nestahuji aktualizace, prostě i když je jen tak zapnutý.

O víkendu jsem provedl kalibraci baterie (kdybych věděl, že tam něco takového je, udělal bych to dříve) a pocitová teplota se snížila.

Co mám dále udělat, aby se teplota snížila?

Děkuji za odpověď.
MSI CZ/SK (84)|7.12.2015 10:53
Dobrý den, můžete prosím nějakým programem (například HWiNFO) změřit teploty všech komponent notebooku? Nalevo od touchpadu se nachází plotnový HDD, proto se prosím zaměřte na jeho teplotu a vytížení. Baterie je v zadní části notebooku mezi výfuky chlazení, viz foto níže, a proto na teplotu nalevo od touchpadu má minimální vliv. Projevuje se tento jev při běhu na baterii, při zapojení v síti nebo v obou případech?

malgur1 (6)|7.12.2015 16:12
Dobrý den.

Bohužel se to projevuje v obou případech.
Nový obrázek.jpg Nový obrázek.jpg
malgur1 (6)|11.12.2015 17:10
Tak teplota HDD (přes program HD Tune) je 49°C.
malgur1 (6)|11.12.2015 17:17
Teď už 50°C.
A to mi celý systém běží z SSD disku, který má teplotu 39°C
M3FiSTO (0)|12.12.2015 21:19
Jestli muzu hod sem pls screen Spravce uloh - procesy, vykon - HDD
malgur1 (6)|13.12.2015 11:17
Jedna rychlá otázka. Je vůbec nějaký notebook jednoduchý na ovládání? Lenovo se zahřívá, Acer se zahřívá, MSI se zahřívá. Koupím si notebook za 41 tisíc a on se zahřívá, i když na něm není nic spuštěného. V recenzích na internetu si ho recenzenti chválí, že je chladný a ani v zátěži není na povrchu výrazně vyšší teplota. A já ani při psaní tohoto příspěvku neudržím levou ruku na notebooku. Včera jsem celý systém přeinstaloval a ono je to pořád stejný. Jediný co mi pomohlo byla chladící podložka s větrákem a puštěné přídavné odvětrávání. Potom se ani při obyčejném zapnutí bez hraní a aplikací nezahřívá. Je tohle normální?
Správce souborů x1.jpg Správce souborů x2.jpg Správce souborů x3.jpg Správce souborů x4.jpg Správce souborů x5.jpg Správce úloh x.jpg
M3FiSTO (0)|13.12.2015 11:56
No ja vlastnim MSi GX70 a jsem snim nadmiru spokojen. Zahriva se jen pri delsim hrani a to jen u vydechu vetrani. Taky je to robustni tezky notebook, mam ho osazen 1ssd diskem 250GB a 2 Hdd 1T,500GB ani jeden pri zatezi neprekroci 45°c.
Co jse divam na screeny tak nevidim nic zvlastniho co by ti vytezovalo zbytecne HDD. Moje rada Reklamovat (moznost vadny HDD). Nebo pokud se knemu da dobre dostat tak ho zkusit vymenit sam za jiny. Mel jsem jednou podobny problem HGST diskem, v klidovem stavu se sam zahrival vic nez bylo normalni. Netusim proc obcas davaj HGST disky do MSi notebooku misto overene kvality WD.
MSI CZ/SK (84)|13.12.2015 12:59
Po shlédnutí všech screenu (díky) jsme také nepřišli na důvod přehřívání. Pokud můžete, zkuste disk vyměnit za jiný, jestli bude problém přetrvávat, jinak to vidím bohužel na reklamaci :( Pro co nejrychlejší vyřízení doporučuji kontaktovat naše servisní středisko (kontakty zde), při reklamaci přes eshop se celý proces prodlouží tak o týden.
malgur1 (6)|13.12.2015 14:07
Asi ho tedy muset opravdu reklamovat. Děkuji za odpovědi.