Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Uživatelský panel, změna hesla, zapomenuté heslo

18.8.2007 01:31
Karel PolívkaVeškerá nastavení profilu se provádí v Uživatelském panelu . Odkaz na něj je v pravém horním rohu nad logem serveru.

Jakmile si jej zobrazíte, uvidíte přehled oblíbených i sledovaných sekcí/témat a posledních 10 získaných i udělených bodů reputace, ať už kladných (zelená ikonka), záporných (červená ikonka) nebo neutrálních (když hodnotí někdo, jímž udělené body se nezapočítávají - šedivá ikonka). Pro nastavení profilu je důležitý levý sloupec s těmito skupinami:

Soukromé zprávy , Sledovaná témata , Nastavení & Volby , Ostatní

První 2 skupiny jsou jasné - slouží pro správu soukromých zpráv a sledovaných témat.


[HL] Nastavení & Volby [/HL]

Upravit podpis - lze zadat text, který se bude zobrazovat ve spodní části vašich příspěvků na fóru (vždy jen u 1. vašeho příspěvku na stránce). Typicky obsahuje používaná zařízení nebo zajímavé rčení.

Upravit profil - lze si nastavit datum narození, webovou adresu a další údaje.

Upravit nastavení - nastavení soukromí, zasílání e-mailů a soukromých zpráv, zobrazování příspěvků a témat, časového pásma, rozhraní editoru zpráv, vzhledu fóra a jazyka. Za pozornost stojí editor zpráv s těmito možnostmi:

 • Základní editor - textové pole bez jakýchkoli formátovacích prvků.
 • Standardní editor - všechny formátovací prvky, zobrazuje se text včetně vB kódu (defaultně přednastaven).
 • Pokročilý WYSIWYG editor - všechny formátovací prvky, zobrazuje se obsah ve výsledné podobě včetně obrázků.
Upravit Avatar - k profilu si můžete přidat malý obrázek, jenž bude u každého příspěvku, který napíšete. Jeho max. rozměry: 140 x 100 px (šířka x výška), velikost do 40 KB. Zvolte si jej pečlivě, jde o nejvíce viditelný rozpoznávací prvek.
Upravit obrázek profilu - k profilu si můžete přidat ještě jeden obrázek (bude se zobrazovat pouze v něm), jehož max. rozměry mohou být 400 x 200 px a velikost do 100 KB.


[HL] Ostatní [/HL]

Upomínky - upomínky na různé události, které si můžete vytvořit v kalendáři.
Ignorovaní uživatelé a přátelé - seznam ignorovaných uživatelů (od nich Vám nebudou chodit žádné soukromé zprávy) a přátel.
Přílohy - přehled příloh, které jste na tomto fóru vytvořil.


[HL] Změna hesla [/HL]

[LIST=1]
 • Přihlaste se v magazínu – v pravém horním rohu klikněte na text "Přihlásit", zadejte do dvou textových polí svůj login a heslo a níže klikněte na odkaz "Přihlásit".
 • Jako přihlášený v magazínu v pravém horním rohu klikněte na svůj login a pak na "Upravit profil".
 • Zobrazí se na doméně oxymedia.cz registrační formulář s Vašimi údaji. Ve formuláři bude neaktivní šedivé pole "Současné heslo" a vedle něj odkaz "Změnit heslo", na který klikněte. Tím se dosud šedivé pole "Současné heslo" zpřístupní pro editaci, a tak do něj napište své současné heslo. Zároveň se níže zobrazí dvě nová pole "Nové heslo" a "Nové heslo pro ověření", do kterých zadejte heslo, které chcete nově nastavit.
 • Po zadání nového hesla klikněte v dolní části formuláře na tlačítko "Uložit změny".Pokud by se Vám po změně hesla nedařilo do fóra přihlásit ani po více než 1 hodině, kontaktujte mě na e-mailu uvedeném v kontaktech.


 • [HL] Zapomenuté heslo [/HL]

  V případě zapomenutí hesla navštivte jako nepřihlášený tuto adresu: http://www.oxymedia.cz/reg_pwdmail.jsp

  Objeví se pole pro zadání loginu nebo e-mailu. Pokud se zadaný login nebo e-mail bude shodovat s nějakým záznamem v naší databázi, bude na odpovídající e-mailovou adresu během několika minut poslán e-mail obsahující login daného profilu a odkaz pro nastavení nového hesla.


  [HL] Změna e-mailu [/HL]

  [LIST=1]
 • Přihlaste se v magazínu – v pravém horním rohu klikněte na text "Přihlásit", zadejte do dvou textových polí svůj login a heslo a níže klikněte na odkaz "Přihlásit".
 • Jako přihlášený v magazínu v pravém horním rohu klikněte na svůj login a pak na "Upravit profil".
 • Zobrazí se na doméně oxymedia.cz registrační formulář s Vašimi údaji. Ve formuláři bude neaktivní šedivé pole "Současné heslo". Pod ním bude pole "E-mail" obsahující Vaši dosavadní e-mailovou adresu – vymažte ji a napište jinou (je nutné, abyste k ní měl přístup, jelikož na ni bude záhy odeslán aktivační e-mail).
 • Po zadání nové e-mailové adresy klikněte na "Uložit změny" v dolní části formuláře.
 • Protože e-mailová adresa je zásadní identifikační údaj, budete vyzvání k zadání svého hesla tím, že dojde k posunu formuláře tak, aby bylo vidět pole "Současné heslo", tentokrát již aktivní a s červeným orámováním. Zadejte do něj své současné heslo a pak dole klikněte znovu na tlačítko "Uložit změny".
 • [*]Během několika minut obdržíte na nově zadanou e-mailovou adresu aktivační e-mail s odkazem, který je třeba odkliknout (nebo jej zkopírovat do webového prohlížeče a potvrdit), čímž dojde k opětovné aktivaci Vašeho profilu s novou e-mailovou adresou. Upozornění: Pokud coby novou e-mailovou adresu zadáte takovou, ke které nemáte přístup, fakticky si tím svůj profil zablokujete – pokud by k tomu došlo omylem, napište nám o tom.