reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDD mi zabraňuje ve spuštění Windows

Drizztcz (31)|10.12.2015 16:22
Zdravím,
mám sd 128gb, který je nastavený jako systémový (funguje bez problémů), k tomu další disky (2x WD 640 gb a 1x Seagate 500 gb). A právě ten Seagate mi dnes přestal fungovat (používám ho jenom jako úložiště pro seriály a filmy).
Jde o to, že když ho mám zapojený do PC, tak mi Windowsy 10 prostě nenaběhnou. Ve chvíli, kdy ho vypojím, tak naběhnou bez problémů. Zkusil jsem předělat kabeláž, zapojit ho do jiných slotů, atd., nic nepomohlo.
Když je zapojený a kouknu do BIOSu, tak se mi tam v pohodě zobrazí, ale Windowsy již nenaběhnou. Chtěl bych zkusit nějakou diagnostiku, ale vůbec netuším jak, protože abych ji mohl spustit, musel bych mít disk připojený, což viz. výše prostě nejde.
Tak nějak zpětně si uvědomuji, že s tím diskem měly Okna nějaké problémy už předtím. Musel jsem nastavit speciální práva jenom pro tento disk, abych na něj mohl vůbec něco zapisovat a občas se mi stalo, že když jsem na něj něco stahoval, tak se stahování zaseklo na 100%, ale soubor se neuložil.
Gouranga (699)|11.12.2015 13:46
Jestli je radic nastaven do AHCI, melo by byt mozne ho zapojit az po nabehnuti windows.. i kdyz pokud je problemovy, mohlo by to sestrelit system..
Fox_25 (613)|12.12.2015 16:57
Jde to i bez AHCI, jako správné prasátko jsem za chodu připojoval disky(pouze SATA), některé se chytly hned, u jiných bylo nutné vyhledat změny hardwaru(malá ikona počítače s lupou) ve správci zařízení a fungovali i bez restartu. Takto jsem vesměs připojoval umírající disky kvůli záchraně dat se kterými nechtěl OS naběhnout i přes to že v biosu disk byl viditelný.

Buď disk umřel, OS při startu na něj má omezený přístup a proto nechce naběhnout, nebo je něco se systémem souborů, ale to pochybuji, os by v tomto případě měl normálně naběhnout.

Já bych ho za chodu připojil(první datový konektor, poté napájecí), hlavně nerestartovat jak to vyžaduje OS a zkontroloval bych smart tabulku. Pokud bude disk normálně přístupný tak zálohovat data a pak přes správu disků naformátovat, případně svazek na disku rovnou odebrat.
Drizztcz (31)|13.12.2015 06:02
Vyzkouším a uvidím, snad se mi podaří data zachránit, čert vem disk, koupím si nový, stejně už bylo na čase ;-)