reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vylepšení staršího počítače

Vita1 (56)|12.12.2015 12:46
Zdravím, prosil bych o názor(y) zda má smysl vylepšovat postarší počítač s touto konfigurací s ohledem na hraní nových her.

AMD Phenom(tm) II X3 720 2,8 GHz
MS-7388 vers. 1.0
4GB DIMM DDR2
Nvidia Ge Force 9800 GTX+

V roce 2011 jsem zde řešil problémy s chlazením počítače v uzavřené skříňce (zejména CPU), které jsem nakonec vyřešil chladičem CPU (Noctua NH-U12P SE2) a skříní Lian Li PC-8FI. Chlazení je od té doby perfektní a rád bych tyto komponenty zachoval. Anžto nejsem žádný IT, raději bych jen vyměnil nějakou komponentu...nejspíš grafickou kartu, paměti ? Díky za názory a doporučení.
Gouranga (699)|12.12.2015 20:55
Nema.. Procesor je na novejsi kartu (co by stala za to) prilis slaby. Spis bych posetril a kouil nove CPU+MB+RAM+VGA a dost mozna i zdroj :-/
Vita1 (56)|13.12.2015 01:35
Díky za názor, byť mě příliš nepotěšil. Zdroj bych řekl, že je snad vyhovující: Foxtron 550 80epn. Z toho mála co o počítačích vím bych tedy řekl, že zůstává skříň, chlazení procesu, HDD, mechanika, zdroj (možná) a nové komponenty přijdou na nějakých 15,16 tisíc (?).
Sommer (384)|13.12.2015 11:44
Osobně nejsem příznivcem Fortronů. Za mně - když už upgrade, tak i zdroj. Chladič CPU je kompatibilní s více paticemi, tam by neměl být problém. Cena nových komponent je otázka. Urči si, kolik do upgradu chceš investovat, a pak teprve vybírej. Může tě to vyjít na 12K nebo taky na 40K; vše je o penězích :p
Vita1 (56)|14.12.2015 12:16
Díky za názor. No máš zřejmě pravdu, že když už upgrade, tak včetně zdroje. Navíc ten stávající už má nějaký ten rok odslouženo. K té částce 16 tisíc jsem došel jen tak narychlo orientačně na czc, že jsem sečetl nejprodávanější položky, teď nad tím teprve začnu víc přemýšlet, ale asi tak 20 tisíc (včetně zdroje) bude maximum, které mi u manželky projde :-)