Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ASUS GTX 680 - stále jede na plný výkon

T3G (4)|19.12.2015 14:48
Zdravím,

mám takovej problém s grafikou ASUS GTX 680. Cca po 20 - 30 minutách se karta "přepne" do nějakáho módu a jede na plno.

To by mě možná ani tak nevadilo, ale problém se projeví ve hrách. Teď zrovna hraju World of Tanks a když karta funguje správně, tak hru můžu zapnout na max detaily a všechno jede v pořádku. (karta je vytížena cca 70-90 %). Hned jak se karta "přepne a jede na plno" ve hře mě slezou FPSka na 1-2 a hra je totálně nehratelná, když snížím detail na minimum, tak to jde hrát, ale problém se snížením FPS je stále patrný, i když už třeba FPS slezou "jen" k 15-20. (ale karta jede stále na 90-100% i přes to, že snížím detail na minimum) Taky jsem si všiml toho že hodně záleží jak mám nastavené detaily vodní hladiny, tam se propady FPS projevují dost značně. Dále jde o to, že pokud vypnu třeba WoT karta jede stále na plný výkon a pomůže jen restart. Po restartu se karta zase nějakou dobu chová vzorně a po cca 20 - 30 ti minutách to stejné. Ten problém s kartou kdy "jede naplno" se projeví i když nezapnu hru, stačí pár minut serfovat a problém přijde stejně.

Zkoušel jsem přeinstalovávat ovladače (zkoušel jsem i starší ovladače), kartu jsem vyčistil, (byla pěkně zasraná, jsem ostuda :-/ ) ale je to stejné. Chtěl bych se vyhnout reinstalaci Woken, dnes jdu kartu vyzkoušet ke kamarádovy (pokud se problém neprojeví, tak asi stejně wokna přeinstaluju. Někdy pár let zpět, jsem četl že existují viry na "těžbu" virtuálních měn (používají výpočetní výkon napadeného hardware) a ten můj problém přesně odpovídá tomu popisu v tom článku.

Zatím jsem to vyřešil tak, že kartu jsem dost podtaktoval ať tolik nehřeje, protože během psaní tohoto příspěvku se ten problém zase projevil. Každopádně pro hraní her je teď karta téměř nepoužitelná.

Moje sestava: deska EVGA X58 SLI 3, Intel Xeon 5570 2,93 GHz, paměti Kingston HyperX Fury Blue 12GB, grafická karta ASUS GTX 680 2GB, SSD Samsung EVO 250 Basic, Windows 7

Udělal jsem pár screenshotů, ke kterým napíšu krátký komentář. (nevím proč se nezobrazujou obrazky hned, musel jsem kliknout na zoom)
1. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - po startu woken
2. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - ten modrej kruh se v grafu projevil po startu World of tanks, ten zelenej kruh to jsem zvedl detaily ve WoT na max. ten propad v grafu se projevil když jsem WoT zhodil na lištu, karta funguje správně.
3. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - ten propad viz červenej kruh se v grafu projevil při načítání hry, ten růžovej - hru jsem zase hodil na lištu, stále karta funguje správně
4. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - tady se v grafu projevuje ten problém a teplota jde nahoru.
5. [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] - no a pak už je průběh furt stejný, se v grafech objevil sem tam propad , třeba když se ze hry přepnu do windows a obraceně. Ale stejně i při minimalizaci nebo při vypnutí hry, jede katra furt "na plno".

Karta je pozáruce takže případná reklamace nepřichází v úvahu. Pokud měl někdo podobný problém a vyřešil ho, nebo nějaký jiný nápad budu rád. Omlouvám se divné používání termínů, jsem amatér a zkoušel jsem to vyložit co nejvíce polopatě. Když mě něco napadne zkusím to sem doplnit.

Všem díky.
M.
Salamander (6177)|19.12.2015 15:44
T3G (4)|19.12.2015 17:09
KArtu jsem vyskoušel u kamaráda a funguje správně takže problém je někde u mě v systému, dik za tip Salamander. ten softeare jsem sosnul a čekám až se projeví ten problém , ale ten odkaz na ten reddit je pro mě vyšší dívčí, tam jsem zmatenej jak lesní včela :D
Salamander (6177)|19.12.2015 20:30
TRON je skript kterej totalne procisti PC, ale pokud nevis jak na to, radsi se do toho nepoustej.

Ale ten Anti-Malware urcite zkus
T3G (4)|19.12.2015 21:30
Ten anti-malware jsem nainstaloval, neco nasel, ale ten proces jsem vyselektoval zavíráním procesů, byl to tento [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], smazal jsem to a vypada to, že to pomohlo ,běží to dvě hoďky a chyba se neprojevila, budu to sledovat, každopádně moc děkuji za pomoc.
Salamander (6177)|19.12.2015 22:15
Koukal jsem ze ctfhost je 100% Bitcoin miner, takze by melo byt po problemu, ale projistotu jeste projed pc nejakym antivirakem (eset online) apod.
T3G (4)|20.12.2015 18:19
Vypadá to že je už všecko v cajku, děkuji. :-D