reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

U nového PC nejde zvuk do sluchátkového konektoru

11Michal11 (2)|27.12.2015 21:36
Dobrý den,
mám nový počítač (základní deska MSI B150 PC MATE, sestavený na míru v CZC), ale při zapojení reproduktorů do přední nebo zadní sluchátkové zdířky reproduktory nehrají. Přitom jsem vyzkoušel, že přes HDMI kabel ze samostatné grafické karty v počítači zvuk jde (ale tím, že mám monitor bez reproduktorů, je mi to k ničemu). Postupoval jsem takto: po instalci Windows7 64-bit jsem nainstaloval ovladače základní desky včetně Realtek HD Audio Driver. Dle návodu k základní desce se má po instalaci ovladače audia objevit na systémové liště ikona Realtek HD Audio Manager pro nastavení audia: tato ikona však na liště není a ani jinde v počítači jsem tento program nenašel. Kliž kliknu v systémové liště na ikonu reproduktoru a dám Směšovač hlasitosti, jsou tam jen dva sloupce: HDTV-8 a Systémové zvuky. Když jdu do Ovládací panely - Zvuk, je tam jediná položka "HDTV-8 NVidia High Definition Audio Výchozí zařízení". Když jdu do Ovládací panely - Systém - Správce zařízení, jsou tam v sekci Řadiče zvuku, videa a her 3 položky:
- NVIDIA High Definition Audio: zde je po rozkliknutí podrobností vše v pořádku
- NVIDIA Virtual Audio Device (Wave Extensible) (WDM): zde je po rozkliknutí podrobností vše v pořádku
- Zvukové zařízení High Definition Audio: zde je uvedeno "Pro toto zařízení nejsou nainstalovány žádné ovladače"
Když zkusím znovu nainstalovat Realtek HD Audio Driver, hodí to v průběhu instalace chybu "Program Driver Update and remove for Windows přestal pracovat, Název události problému APPcRASH, název chybného modulu StackHash_ee9a). Zkoušel jsem stáhnout novější verzi Realtek HD Audio Driver ze stránek MSI a nainstalovat, ale hodí mi to chybu, že "Software ovladače zařízení nebyl úspěšně nainstalován: Zvukové zařízení na sběrnici High Definition Audio - nezdařilo se". Zkoušel jsem ručně nainstalovat ovladač tohoto zařízení a hodilo mi to chybu "Byl nalezen ovladač zařízení, ale při jeho instalaci došlo k chybě - Realtek High Deginition Audio - Rozšířené atributy nejsou konzistentní". Je to špatná základní deska a je potřeba ji reklamovat nebo dělám něco špatně?
Děkuji.
Michal
Obr2.jpg Obr1.jpg Obr4.jpg Obr3.jpg Obr6 Pokus o rucni instalaci ovladace.jpg Obr5 Po instalaci novejsiho ovladace audio.jpg
JonnyC (124)|28.12.2015 19:12
zkusil bych nabootovat do nejake linuxove live distribuce - realtek zvukovka by snad mela byt podporovana v zakladu v cemkoliv novem. pokud to nepojede ani tam, tak nejspis reklamace, pokud to pojede, tak zkusit preinstalovat windows.
11Michal11 (2)|28.12.2015 20:56
Díky za reakci. Zkoušel jsem nabootovat linux, ale zvuk nešel. Takže to vypadá na reklamaci.
Díky,
Michal
Jech Josef (206)|28.12.2015 21:00
Zkus Odinstalovat všechny ovladače Realtek HD Audio Driver restartovat a znovu nainstalovat nejnovější ovladače z vebu výrobce desky.