reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Radeon R7 370 lagy?

MartyDzeksons (48)|1.1.2016 12:45
Dobrý den,máme tu takový problém,včera jsme vyměnili v PC starší grafiku za Radeon R7 370 hned po výměně jsem nainstaloval ovladače které byli na CD,skusil jsem GTA 5 hned po nainstalování těchto ovladačů a hra šla plynule na 70fps tak jsem si říkal ze na CD budou jisté staré ovladače tak jsem stáhl nové z AMD stránky(plus k tomu byli nějaký AMD kravinky,AMD gaming xxxx apod.), po nainstalovani těchto ovladačů GTA 5 běží zhruba na 20fps a to i s horším nastavenim. Nevíte někdo kde je problém? Děkuji.
MartyDzeksons (48)|1.1.2016 13:20
Nyní jsem skoušel i jinou hru Fallout 4,kde jsem předtím měl 40-70 fps a nyní mám 15 fps,ale dívné je,že v menu kde již jsou grafické modely tak mám 60fps(lock) takže grafická karta není rozbitá.
gouzdog (50)|2.1.2016 07:51
Zdravím, je dost možné, že ovladače, které si nainstaloval, si nesedly s grafickou kartou. Proto je tu vždy možnost downgradu právě na ovladače, které byly dodávány spolu se hrou.
MartyDzeksons (48)|2.1.2016 15:02
Včera jsem byl již tak bezmocný,že jsem skusil vytáhnout grafiku a dat ji tam znova (Jestli nebyla např. málo přiražená k desce) a hned co jsem to udělal tak grafika fungovala normálně,ale dnes mi kamarád napsal,že už zase hry jedou na málo FPS.Chyba bude nejspíše někde v softwaru,protože když je na ploše tak GPU ma využití 97%
r34ktor (7477)|2.1.2016 19:19
Pokud je grafika bez zjevného důvodu plně vytížena, má kamarád nejspíše zavirované PC (těží někomu Bitcoiny). Prověř PC např. pomocí Malwarebytes Antimalware.

Zjistit proces, který vytěřuje GK, lze např. pomocí Process Exploreru. Zobraz si pomocí File > Show Details for All Processes všechny procesy a skrze View > Select Columns si přidej sloupeček s vytížením GPU (Process GPU > GPU Usage).
MartyDzeksons (48)|3.1.2016 16:55
Jojo to s VIRem a Bitcoinama mě napadlo taky,tak jsem tu taky řekl at PC projede AVG a Malwarebytes Antimalware a nic mu to nenašlo.Zajímavé ale je že u staré grafiky neměl tolik % využití na ploše.
Gouranga (699)|3.1.2016 21:28
Mel jsem bitcoin miner a ani Kaspersky si ho nevsiml. GPU jelo na plno a jedno vlakno CPU taky. Grafika by mela byt na plose zatizena na +-0 % a na minimalni frekvenci (100-200 MHz). Bylo to steam.exe ulozene nekde v application data. Uvedomil jsem si to az, kdyz mi doslo, ze steam nainstalovany nemam..