reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak "správně" a "inteligentně" rozšířit počet USB portů v PC?

fidorka (213)|2.1.2016 00:07
Mám dotaz- Počet zařízení USB (v mém případě chci připojit cca 20+ dig. fotáků najednou k PC (je celkem jedno k čemu)) je omezen nejen fyzickým počtem portů USB na desce ale zároven nějakou kapacitou řadiče USB na desce, s kolika zařízeními může najednou komunikovat, správně? Tzn. V průměrnu by myslím mělo jít k PC připojit najednou cca okolo 10 USB zařízení (čistě pro datové účely, nechci nic napájet přes USB, jen datové přenosy pro kamery a jejich ovládání). Takže když má deska 10 USB konektorů a řadič "zvládne" 10 zapojených USB zařízení najednou, tak kdybych potřeboval více portů a kooupil si nějaké externí USB hubby a získal třeba 15 fyzických USB portů, tak je mi to pořád na nic, protože deska (deskový řadič USB portů) prostě nic nezvládne...

Pokud bych v tomto případě chtěl více portů, tak (jediná?) možnostz je koupit dodatečnou kartu do nějakého PCI slotu, která mi rozšíří počet USB portů NEJEN fyzicky, ale rovněž svým vlastním řadičem a potom by to PC zvládlo.

Je to správně?

A fungují takto všechny interní USB rozšiřující PCI karty do PC? Že mají vlastní řadič který "zvládne" přidat více usb zařízení připojitelných do PC? NEbo ty levnější karty poskytují fakt jen fyzické rozšíření portů USB ale řadič nemají žádný a limitem je stále deska?
fidorka (213)|2.1.2016 22:02
A existuje i nějaký externí řadič USB? Který připojím přes USB kabel? Tzn takový vlastně USB hub který má ale v sobě vlastní řadič a dovoluje tak rozšiřovat kapacitu toho kolik je schopno PC utáhnout USB hubů?
JonnyC (124)|3.1.2016 07:55
USB ma limit, tusim 8 vrstev a celkem 127 zarizeni - to najdes nekde v tom odkaze. Externi radice existuji, ale ne do USB, tam by ti to nepomohlo. Muze to byt jako pridavna karta do PCI/PCI-E (v tomhle smyslu http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16815287019)
fidorka (213)|6.1.2016 13:10
JonnyC- TO ale není externí řadič, o tomto vím, to je čistě interní řadič. Mě jde o to jestli existuje nějaký externí řadič, kterým bych mohl rozšířit např. notebook na cestách? Tzn nějaký řadič v "externí krabičce" který se píchá do nějakého kontektoru PC (notebooku), at už USB přímo (nevím proč by to nemohl jít) nebo třeba fireware, RJ45 (šítového konektor atd.)?
JonnyC (124)|6.1.2016 21:03
zavisi na portech co ten notebook ma - nejspis se najde neco na thunderbolt (TB je v podstate externe vyvedene PCI-E), ale to zatim mimo mac moc nenajdes. Jinak si ale nedovedu predstavit ze by ses dostal pres limit toho USB. USB 3.0 je 5 GBit/s takze bottleneck bude stejne disk v tom notebooku a i s par hubama se bavime o pripojeni ~ 120 zarizeni. Firewire to USB nejspis neexistuje (ale zas zavisi na te kamerach - neco bys mohl byt schopny pripojit primo do FW).