reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr HDD (500GB)

TomasOxx (230)|19.8.2007 21:14
Cau, chci se zeptat jaky disk by jste zvolili, kdo se snimi casto setkava a ma zkusenosti.

V uvahu vzhledem k dostupnosti pripadaji znacky seagate, westrn digital, samsung, hitachi.
Aktualne se rzhoduji mezi hitachi a samsungem, samsung by mel byt tichy ale moc mu neverim, hitachi ma malou spotrebu a hlucny akorat pri seeku.

PC mi jede temer nonstop a spim tak metr a pul od nej :)
Pokud jsou samsungy spolehlive, asi bych sel do nej, vzhledem ktomu ze ma byt extra tichy.
Tak dik za rady a zkusenosti :)

http://ceskepocitace.cz/inc/info.php?idzbozi=HHY34
http://ceskepocitace.cz/inc/info.php?idzbozi=HHY68
tgfh (2985)|19.8.2007 21:31
Ber Hitachi :thumb

Jinak pokud spíš metr a půl od zapnutého kompu tak doporučuji zapnou Spread Spectrum ;) - z částí eliminuje magnetické pole (snad se nepletu:turtle)
ICEBOSS (3435)|19.8.2007 21:34
ber hitachi. magneticky pole spread spectrum teda imho spis rozmelni a vetsinou to stabilite nepomuze, doporucuju nechat vypnuty. bych musel odstinit i televizi, lednicku, pomalu i zarovky :-D
tgfh (2985)|19.8.2007 21:35
[OT]Máš ledničku tam kde spíš? :D [/OT]
:shut
ICEBOSS (3435)|19.8.2007 21:47
bude... :) mala... na pivko k pocitaci :-DDDD. ne sranda :) A videl si nekdy ten magnet co je v disku? A kdyz vemes kus kovu, tak se na disk neprilepi. Myslim, ze kdyz to odrusi ten magnet, tak jeste je pak plech bedny... bych se toho nebal :-D
TomasOxx (230)|19.8.2007 21:56
zapomel jsem na jednu dulezitou vec, disk musi byt schopny provozu na sata 1 a presneji na tehlete desce, pokud vtom hraje roli vyrobce a model radice.

http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=208&maincat_no=1&cat2_no=171

A ten hitachi, neni moc hlucny ? Na hitachi bych musel este cekat, samsunga mam hned, je skladem.
tgfh (2985)|19.8.2007 22:00
Ber Hitachi :thumb
Kolikkrát to mám ještě napsat? :hmm
Pokud není v shopu, kup ho jinde ;)
Disk pojede krásně na SATA I ;)
Není hlučný, klid
TomasOxx (230)|19.8.2007 22:45
hm, nemuzu hitachi nikde skladem v Ostrave najit a celkem na to specham na ten disk :(
boboco (1987)|19.8.2007 22:58
když není skladem jeden, doporučíme druhý: http://obchod.marketpc.cz/product.php?productid=5673&cat=28

Osobně jsem s disky WD velmi spokojen a řada AA mě v praxi opravdu mile překvapila, tudíš jedině doporučuji
tgfh (2985)|19.8.2007 23:03
Před pár dny jsem poprvé koupil řadu AA (WD2500AAKS), samozřejmě, že žádné problémy nebyly, ale při seeku se mi zdá krapítek hlučnější - zřejmě to dělá rozdílnost case - EC x Thermaltake - asi určitě :D
boboco (1987)|19.8.2007 23:07
[QUOTE=tgfh;45006]Před pár dny jsem poprvé koupil řadu AA (WD2500AAKS), samozřejmě, že žádné problémy nebyly, ale při seeku se mi zdá krapítek hlučnější - zřejmě to dělá rozdílnost case - EC x Thermaltake - asi určitě :D[/QUOTE]

Hlučnější než onen Hitachi ? - nemůžu porovnat, žádnýho novýho Hitachi tu doma nemám, ale sám mám WD1600AAJS a 3200AAKS a jsem s oběma spokojený, Seek je někdy trochu slyšet, ale nevybrujou a neslyším jejich chod/ložiska. -Porovnávat se Seagate 7200.10 který jsem měl předtím ani nemá cenu, to je jako pokusit se srovnávat hlučnost vysavače a 12cm ventilátoru...
TomasOxx (230)|19.8.2007 23:21
Takze pokud se mi nepodari sehnat hitachi, mam jit radsi do westernu nez do samsungu ktery jsem chtel vzit misto hitachi ? Za svuj zivot jsem mel asi 4ri disky seagate a vpohode a jeden WD a byl divny :) Vim ze sagate jsou ted hlucne, jejich posledni tichy disk byla moje baracuda 120 GB co sla kamosovi :) Na westerny mam okolo sebe horsi vzpominky, ale snad se polepsily. A jak je to s jejich zpetnou kompatibilitou na sata 1 ? taky vpohode ?
tgfh (2985)|19.8.2007 23:30
[quote=boboco;45009]Hlučnější než onen Hitachi ?[/quote]
Sry, myslel jsem hlučnější než nonAA (WD2500KS)

[quote=TomasOxx;45013]A jak je to s jejich zpetnou kompatibilitou na sata 1 ? taky vpohode ?[/quote]
Taky supr, mrkni na můj podpis, mám disk SATA II / 300 a deska bere jen SATA "one" a vše šlape jak hodinky - ikdyž disk se točí asi trošku rychleji než ručička hodinek :D

Ber WD
Já kupuju samé Westerny, chtěl jsem jít do Hitachi, nebyl v mých shopech -> zase Western

//No nic, jdu chrápat, "hau" :D
boboco (1987)|20.8.2007 00:16
[QUOTE=TomasOxx;45013]Takze pokud se mi nepodari sehnat hitachi, mam jit radsi do westernu nez do samsungu ktery jsem chtel vzit misto hitachi ? Za svuj zivot jsem mel asi 4ri disky seagate a vpohode a jeden WD a byl divny :) Vim ze sagate jsou ted hlucne, jejich posledni tichy disk byla moje baracuda 120 GB co sla kamosovi :) Na westerny mam okolo sebe horsi vzpominky, ale snad se polepsily. A jak je to s jejich zpetnou kompatibilitou na sata 1 ? taky vpohode ?[/QUOTE]
Samsungy jsou obecně považovány za nejtižší disky, konečná volba je tedy jak jinak než na Vás, opět, nemůžu posoudit - srovnat s WD, současné Samsungy mi rukama neprocházejí.

[QUOTE=tgfh;45016]Sry, myslel jsem hlučnější než nonAA (WD2500KS)
[/QUOTE]??? -To se mi nějak nezdá, měl jsem WD2500KS a soušasný WD3200AAKS je znatelně tižší, zvláštní... -A to jsem měl v rukou více kusů než jen ten jeden, co mám v PC.
TomasOxx (230)|20.8.2007 13:04
mno, za hodinku vyrazim neco koupit co bude skladem v jednom ze 4 obchodu co navstevuju. Hitachi to asi nebude, protoze je nedostupny snad po cele CR :( Takze porad premyslim nad samsungem a nove nad tou novou serii WD. Nahodou netusite nekdo vztah mezi jednotkami dB a Bel ? Zda se to da pres nejaky logaritmus prepocitat... ten WD ma 33 dB a samsung 2.7 Bel, jelikoz mi samsunga primo nikdo nezavrhl, tak porad myslim na nej :)
mech13 (5526)|20.8.2007 13:06
samsungy jsou tiche, ale vic vybruji, takze potrebuejs bytelnejsi skrin. na udavanou hlucnost se rovnou vykasli, kdo vi jak to vyrobce meri a stejne se hlucnost kus od kusu lisi takze podle toho bych vazne nevybiral
tgfh (2985)|20.8.2007 13:45
Bel je základní jednotka zvuku, tak jako je metr vzdálenosti.

dB = deciBel = jedna desetina Belu.

Tak jak je jeden decimetr = jedna desetina metru.

2,7 Belu = 27 decibelu

2,7 metrů = 27 decimetrů
Styryx (351)|20.8.2007 16:16
Tak tak, na hlučnost udávanou výrobcem se nemůže moc brát ohled, spíš ze zkušeností na fórech. Zrovna nedávno jsem např. koupil větráček 4cm PrimeCooler, chtěl jsem ho na Northbridge, prej SuperSilent "méně než 19dBA" a řve víc než AC Freezer 7 Pro, kterej mám na procesoru, takže jsem ho nemoh použít a na chladiči chipsetu teď neudržim prst :( .

Co se týče Samsungů, kupoval jsem teď 2x 500, jsou teda neskutečně tichý, proti Barracudám co jsem tam měl předtim, nejsou skoro slyšet. A jsou taky hodně chladný, norm. 28-30st. ačkoli ve stejný skříni kousek pod nima ty Barracudy ukazujou 32-35. Dřívější modely Samsungů prej měly problém s odolností, že stačilo lehce klepnout a šly do kytek; teď už to ale prej nějak vylepšili.

Nicméně jeden z nich jsem hned musel reklamovat (úspěšně), při zátěži se odpojil a už se ani nenadetekoval (přičemž pořád cvakal jakoby se neustále zapínal a vypínal), musel se nechat cca 15min odpočinout než zase fungoval (ačkoliv se jakoby nepřehříval, ukazoval teplotu cca 28-29 - ale možná měla nějaký problémy elektronika). Např. při cyklech testů h2benchw (původně jsem to nechtěl jako zátěžovej test, ale pouštěl jsem to v cyklu několikrát za sebou, abych výsledky zprůměroval, testoval jsem, při jakým nastavení bloku Raid-0 bude největší výkon a porovnání s non-raid) - 3x Read-Only a 3x Read-Write v cyklu, většinou ten disk skončil u 3. R/O až 1-2 R/W, druhej tyhle testy zvládnul v pohodě (když byly v Raidu, tak se tim samozřejmě zrušil raid). Takže spíš smůla na špatnej kousek (ale zajímavý je, že měly sériový čísla jdoucí těsně za sebou).
TomasOxx (230)|20.8.2007 20:46
mno, tak sem koupil toho WD, trepe se jen malinko, v klidu neni nijak slyset a pri praci ma takove jemnejsi drnkani,ale cekal jsem ze bude pri praci tissi :) Jinak co me stve ted, (ale to asi budu muset resit v jinem tradu), ze mam v systemove liste tu pitomou ikonku bezpecne odebrat hardware a pod ni ten muj novy disk, ja si myslel ze to je jen v pripade zapnuti radice do raid modu + disku hot swap,plug, apod. Jak se toho zbavim ?
tgfh (2985)|21.8.2007 08:14
Nějak se to dá vypnout, já to neřeším, já ji tam mám furt
TomasOxx (230)|21.8.2007 08:27
mno, odinstaloval jsem cast ovladacu pro sata z via hyperion balicku a zmizlo to a hdtach ukazuje vysledek bez tech ovladacu o cca 23MB lepsi. Taky jsem si zapl AAM z hodnoty 255(vypnuto) jsem to hodil na 253 a to uz je tichy disk, mezi hodnotami 253 a 254 je obrovsky skok v hlucnosti. Oste by to chtelo nejaky programek, ktery poradne otestuje pristupove doby pri techhle zmenach.
ICEBOSS (3435)|22.8.2007 22:39
takovy programek samozrejme je. na zaklad postaci HD tune, nebo h2wbench
Pavel Boček (4169)|31.8.2007 04:58
[QUOTE=Styryx;45094]Tak tak, na hlučnost udávanou výrobcem se nemůže moc brát ohled, spíš ze zkušeností na fórech. Zrovna nedávno jsem např. koupil větráček 4cm PrimeCooler, chtěl jsem ho na Northbridge, prej SuperSilent "méně než 19dBA" a řve víc než AC Freezer 7 Pro, kterej mám na procesoru, takže jsem ho nemoh použít a na chladiči chipsetu teď neudržim prst :( .[/QUOTE]

blázne...to máš všechno do 20 dB...? na AC Freezer PRO nedám dopustit :D

[QUOTE=Styryx;45094]A jsou taky hodně chladný, norm. 28-30st. ačkoli ve stejný skříni kousek pod nima ty Barracudy ukazujou 32-35. ...(ačkoliv se jakoby nepřehříval, ukazoval teplotu cca 28-29 - ale možná měla nějaký problémy elektronika)...[/QUOTE]

Samsungy se hřejí málo, ale čidla mají bůhví kde nebo to ukazuje nesmysly, co jsem viděl testy tak byly teploty úplně jiný než vnější měření nebo to házelo blbosti...