reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook se po upgradu na Win10 úplně nevypne

Drizztcz (31)|7.1.2016 14:36
Zdravím.
Cca před třemi měsíci jsme přítelkyni pořídili nový notebook Aspire E5-573G se systémem Windows 8.1 a protože nejsem zrovna fanouškem toho systému, rovnou jsme upgradovali na Windows 10. Problém je v tom, že se počítač po vypnutí "nevypne". Cokoliv co je do něj napojené přes USB stále funguje (např. nabíjí se telefon nebo čtečka, běží chladící podložka atd.). Pokud není počítač přes noc připojený do sítě, tak se vybije.
Zkoumal jsem různá fóra a vyzkoušel pár postupů, bohužel nic nepomohlo.
Mám aktualizované všechny ovladače, aktualizoval jsem i BIOS. V možnostech napájení jsem vypnul možnost rychlého spuštění (přesně toto pomohlo u mého stolního počítače, který jsem ve stejný den taky aktualizoval na 10. U notebooku to bohužel nestačilo).
Zkoušel jsem přes příkazový řádek "powercfg /h off". Na příkaz "powercfg -lastwake" mi to píše: Wake history count - 0.
A dál už jednoduše nevím :-/
Zkoušel jsem i radu:
Příkazem
shutdown -s -f -t 0
se notebook vypne nebo také ne?
Nepomohlo to. Windowsy se za poslední 3 měsíce několikrát aktualizovaly, bohužel nepřišla žádná oprava, která by tohle řešila. Vážně zvažuji přechod na "pirátské" sedmičky...
Tomak_CZ (392)|7.1.2016 15:29
V možnostech napájení pod položkou usb? Co utilita od výrobce (nějaký power manager)? V biosu není nějaká položka na vypnutí?