reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak zjistit předem rychlost internetu v novém bydlišti(před koupí nemovitosti)?

fidorka (213)|13.1.2016 17:53
Hodlám kupovat levný malý domek na vesnici ( asi okolí brna). Dostupnost (a kvalita/rychlost) internetu je pro mě velice důležitá (cca polovinu pracovního týdne mohu dělat z domu, polovinu musím dojíždět), takže kdyby na místě nešel internet mohl bych dům (prakticky) rovnou prodat a stěhovat se jinam... Ve všech lokalitách co se mi líbí nějaký domek není k dispozici žádný kabel, optika atd. Většinou je k dispozici jen nějaký menší lokální/regionální poskytovatel wifi internetu (a pak asi mobilní internet a možná přes telefonní linku i když ani to kolikrát ne). Většina domů (inzerátů) o kterých jsem uvažoval ani o internetu (dostupnosti) nemluvila a celkově mám pocit že většina domů ani nebyla připojena. Tím pádem se na internet nemůžu zeptat předchozích majitelů.

Jak tedy zjistit, ještě před koupí nemovitosti (malý vesnický starý dům) dostupnost a kvalitu (rychlost/spolehlivost) internetu na dané lokalitě (jak vesnice, tak přímo ten konkrétní dům?). Můžu zkusit oběhat sousedy ale nikdo mi nezaručí že za 1) se se mnou vubec budou bavit a za 2) že internet vubec budou mít nebo tomu nějak rozumět...

Dostupnost internetu v té které vesnici si mohu zjistit z internetu, ale dostupnost a pokrytí přímo do každého jednotlivého domu asi ne. a Určitě si nemohu zjistit reálnou rychlost a spolehlivost (výpadky atd.).

Jediný co mě napadá je se podívat na stránky jako: http://speedmeter.internetprovsechny.cz/

Případně jiné podobné a najít si danou vesnici a podívat se na výsledky předchozích měření uživatelů z dané lokality...

Napadá vás nějak jinak jak si ještě před koupí za těchto podmínek ověřit dostupnost, spolehlivost a rychlost internetu?
Díky
Tomak_CZ (392)|13.1.2016 18:40
V dnešní době je docela problém najít spolehlivého poskytovatele internetu na vesnici... Zeptat se můžeš na obci jaké jsou v té či oné obci možnosti připojení... S kvalitou už to bude horší... To ti asi těžko někdo poradí... Když jsem se také přestěhoval z města optiky na vesnici bezdrát, tak jsem nestíhal koukat... Už jen samotný přechod je hrůza a co teprve stabilita. Už mám 2 poskytovatele, tentokrát je to Poda. První dny jsem byl nasranej a reklamoval. Na servis lince mi vše prověřovali a oni žádný problém nevidí... Při telefonátu s technikem, co internet instaloval vyšlo najevo, že mají velké problémy jen zjistit problém. po krátké rozmluvě jsme došli k jistému závěru a řešení bylo na cestě. Teď už je to jakž takž, ale pingy omg... Přemýšlím o dual wanu, protože když také potřebuji net, tak zrovna nejde :D

Poptat se můžeš také na isp foru... Salamander by toho mohl vědět víc ;) :D
Salamander (6177)|13.1.2016 21:44
poptal bych se na zminovanem ispforu, a pokud bys dodal konkretni lokalitu, mohl bych toho zjistit vic
wolf007 (653)|13.1.2016 22:38
podivej se na stranky starnet.cz od tech mam wifinu na chate... rychlost 40mb a stabilita je slusna ... nevim jak jsou na tom s pokrytim v okoli brna ...
http://www.starnet.cz/dostupnost
Salamander (6177)|14.1.2016 06:55
ty vole starnet fakt neeeee :runaway

okoli Brna je dost siroky pojem, ale znam tady nejake slusne ISP ... kdyztak mi napis do SZ co je to za lokalitu a zkusil bych to zjistit