reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Problém s ovladačem bezdrátové sítě

Neregistrovaný (0)|19.1.2016 22:15
Tazatel: Pepan

Znění dotazu: Ahoj, prosím o radu. Mám notebook DELL latitude E4200 a čerstvě jsem nainstaloval windows 7 home premium 32 bit. Nedaří se mi však připojit k internetu. Na stránkách technické podpory dellu jsem na základě service tag (BD53D4J) stáhl všechny potřebné ovladače, ale bez valnho výsledku. Ve správcích zařízení mám zobrazené funkční síťové komponenty tak, jak je specifikace nabízí, tedy gigabit network intel 82567lm a dell wireless 5530. Na liště v pravo dole svítí indikátor síly wifi signálu (neukazuje žádný signál) a přes něj křížek. Po kliknutí se nabídke jen otevřít jen centrum připojení a žádné bezdrátové sítě nejdou definovat. Při pokusu připojit se k domácí síti dostanu hlášení že nejprve je třeba připojit se k síti. Nic z toho však nelze. Ve správce zařízení svítí nějaký neidentifikovatelný síťový adapter. ID je PCI\VEN_8086&ACC_0280. Google našel že se jedná o intel centrino wireles-n 1030. Našel jsem příslušné ovladače, ale stále nic. Nemáte někdo tip na vhodný ovladač, či jiné řešení problému? Děkuji.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Notebook DELL latitude E4200
Windows 7 home premium 32bit
Salamander (6177)|19.1.2016 22:22
intel 82567lm je metalicky ethernet a dell wireless 5530 je HSPA modem, tudiz ovladac k wifi nainstalovan asi neni.

Dle toho PCI\VEN by melo jit o Intel AGN 5100, ovladac Dellu here http://www.dell.com/support/home/us/en/19/Drivers/DriversDetails?driverId=R277771

A navic si myslim ze E4200 ma vypinac na wifi (vpravo vepredu), tak zkontroluj jestli je vubec zapla
kulatyctverecek (2)|19.1.2016 22:45
Děkuji za odpověď. O tom vypínačí vým, je tam jak posuvný spínač tak tlačítko. S obojím jsem dost laboroval, takže tam problém není. Stáhnul jsem ovladač s přiloženého odkazu a křičí že není v dané verzi OS podporován..
Já jen nevím podle čeho tedy ovladač hledat. Stáhnul jsem všechny jež podpora dellu pro daný produkt nabízí. A pokud se nejedná o wifi ovladač, proč má v názvu wireless? I když asi tomu moc nerozumím.. Když jsem tento problém řešil asi rok či dva zpátky, tak jsem na stránkách intelu našel ovladač pro ten centrino wireless-n 1030 a fungoval, ale teď se mi nedaří..
kulatyctverecek (2)|19.1.2016 23:25
Tak problém vyřešen.. skutečně se jednalo o ovladač intel centrino wireless-n 1030. Našel jsem Lan kabel, připojil se kabelem k routeru a pomocí programu driver genius stáhnul příslušný ovladač, program jej našel a nainstaloval sám. Nyní již vše v pořádku. Děkuji.
Salamander (6177)|20.1.2016 06:46
[QUOTE]A pokud se nejedná o wifi ovladač, proč má v názvu wireless[/QUOTE]
Wireless ≠ WiFi
Je to bezdratovy modem, takze klidne v nazvu mit wireless muze :D Hlavne ze se podarilo vse rozchodit.