Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Životnosť dát na HDD

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Mám externý HDD používaný ako zdroj multimédií k TV. Okrem zápisu multimédií je jeho využiteľnosť cca 200 hodín/rok. Aby som predišiel strate dát na tomto HDD po nejakom čase (5-20 ? rokov) a pritom zachovať HDD ako kus uvažujem povedzme po 5 rokoch prepísať dáta na iný HDD, pôvodný externý HDD prepísať low-level formátovaním a znovu na neho nahrať dáta z iného HDD. Otázka je: môže tento postup predĺžiť životnosť pôvodného externého disku a zachovať tým dáta z neho?
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Jediný správný způsob je dle mne zálohování. Data mít alespoň na dvou discích, které nejsou ze stejné série. Takovéto experimentování co by kdyby nemá moc význam.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Sep 2007

Na dlouhodobe archivovani bych spis miril na CD/HDD. Na flesce bez napajeni data moc dlouho nevydrzi a co jsem slysel, kdyz je HDD nejakou dobu vypnuty (nekolik let), tak se vubec nemusi roztocit. A samozrejme vsechno v nekolikanasobnych kopiich, idealne na vice mistech.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Citace Původně odesláno od Gouranga Zobrazit příspěvek
    Na flesce bez napajeni data moc dlouho nevydrzi
    To je pro mě překvapení - myslel jsem, že od toho flešky jsou ...

Jak dlouho tam tedy vydrží bez napájení?

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Flešky jsou určeny pro snadné přenášení dat, nikoli pro archivaci. Ta životnost bude řádově roky. Na zálohy tu jsou pásky, což je ale pro domácí použití trochu drahé a nešikovné. Pokud chceš něco opravdu spolehlivě zálohovat, musíš mít dvě a více samostatných kopií, fyzicky oddělené a pravidelnou kontrolu. Spolehlivá záloha digitálních dat typu nahraj a zapomeň neexistuje.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Dôležité dáta (fotografie, rodinné videá ...) mám archivované na dvoch HDD. Spomínaný HDD je používaný ako zdroj multimédií k TV, avšak aj pri tom chcem zachovať uložené dáta. Viem, že okrem mechanického zlyhania HDD je možnosť straty dát aj stratou magnetizmu záznamu. A tomu by som chcel predísť spôsobom aký som popísal. Otázku ostáva či týmto spôsobom bude magnetický zápis na HDD po prepise "ako nový".

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Prý už by se měla coby dup objevit ta "stoletá" DVD. Jestli to jsou ty vzpomínané na bázi keramiky to nevím, ale mohlo by být. Avšak to bude chtít , se vsadím, speciální mechaniku za speciální peníze

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

Kdesi som tu čítal, že zálohovať na HD nie vhodné, ale neuvádza kam teda zálohovať a ako. Idem to nájsť.

Podobná témata

1. USB baterie- životnost a kdy dobíjet?
    Od fidorka v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 23-11-2015, 11:47
  2. Víkendová diskuze: Životnost hardware
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 23-04-2013, 17:37
  3. Myši: Životnost myší
    Od xmarek v sekci Periferie
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 22-09-2009, 16:27
  4. Tiskárny: Životnost tiskáren