Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Životnosť dát na HDD

20.1.2016 01:40
AmatérRobertMám externý HDD používaný ako zdroj multimédií k TV. Okrem zápisu multimédií je jeho využiteľnosť cca 200 hodín/rok. Aby som predišiel strate dát na tomto HDD po nejakom čase (5-20 ? rokov) a pritom zachovať HDD ako kus uvažujem povedzme po 5 rokoch prepísať dáta na iný HDD, pôvodný externý HDD prepísať low-level formátovaním a znovu na neho nahrať dáta z iného HDD. Otázka je: môže tento postup predĺžiť životnosť pôvodného externého disku a zachovať tým dáta z neho?
20.1.2016 04:35
duribJediný správný způsob je dle mne zálohování. Data mít alespoň na dvou discích, které nejsou ze stejné série. Takovéto experimentování co by kdyby nemá moc význam.
20.1.2016 05:36
GourangaNa dlouhodobe archivovani bych spis miril na CD/HDD. Na flesce bez napajeni data moc dlouho nevydrzi a co jsem slysel, kdyz je HDD nejakou dobu vypnuty (nekolik let), tak se vubec nemusi roztocit. A samozrejme vsechno v nekolikanasobnych kopiich, idealne na vice mistech.
21.1.2016 07:36
Ventero[QUOTE=Gouranga;578527]Na flesce bez napajeni data moc dlouho nevydrzi[/QUOTE]

To je pro mě překvapení - myslel jsem, že od toho flešky jsou ...

Jak dlouho tam tedy vydrží bez napájení?
22.1.2016 01:43
johny__gFlešky jsou určeny pro snadné přenášení dat, nikoli pro archivaci. Ta životnost bude řádově roky. Na zálohy tu jsou pásky, což je ale pro domácí použití trochu drahé a nešikovné. Pokud chceš něco opravdu spolehlivě zálohovat, musíš mít dvě a více samostatných kopií, fyzicky oddělené a pravidelnou kontrolu. Spolehlivá záloha digitálních dat typu nahraj a zapomeň neexistuje.
22.1.2016 05:56
AmatérRobertDôležité dáta (fotografie, rodinné videá ...) mám archivované na dvoch HDD. Spomínaný HDD je používaný ako zdroj multimédií k TV, avšak aj pri tom chcem zachovať uložené dáta. Viem, že okrem mechanického zlyhania HDD je možnosť straty dát aj stratou magnetizmu záznamu. A tomu by som chcel predísť spôsobom aký som popísal. Otázku ostáva či týmto spôsobom bude magnetický zápis na HDD po prepise "ako nový".
23.1.2016 04:51
VenteroPrý už by se měla coby dup objevit ta "stoletá" DVD. Jestli to jsou ty vzpomínané na bázi keramiky to nevím, ale mohlo by být. Avšak to bude chtít , se vsadím, speciální mechaniku za speciální peníze :D
13.2.2017 06:36
GydravanKdesi som tu čítal, že zálohovať na HD nie vhodné, ale neuvádza kam teda zálohovať a ako. Idem to nájsť.