reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zpomaleni vinou pameti?

mara.doh (30)|20.8.2007 14:05
Ahoj, potreboval bych prosim poradit.
Na zacatku roku jsem si koupil novy pametovy modul: Kingston DDR PC2700 cl2,5 512MB...parametrove stejne jako ten co uz jsem v pocitaci mel, ale ten je nanya technologi.
Nikdy nebyl problem se stabilitou, ze by to nejak padalo nejak se to sekalo a tak. asi po mesici jsem potreboval preinstalovat system. ted, po delsi dobe se mi stava, ze na zacatku kdyz pustim pocitac, neni tak 5 minut schopen nic delat, vsechno hrozne trva a celkove mi prijde ze se pocitac spomalil, teda alespon neni videt zadne zrychleni oproti puvodnimu jednomu modulu. Muze to byt rozlisnosti a "nesnasenlivosti " pameti?
Dekuji Marek
mech13 (5526)|20.8.2007 14:12
urcite bych projel pameti memtestem...

taky si projdi toto tema: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=45083#post45083
mohlo by pomoct...

jo a jeste co ams za sestavu? mas pentium 166 MMX nebo Core2Duo? celou sestavu vcetne znacky zdroje
eraser (0)|20.8.2007 17:42
Ak tam máš oba dva moduly, tak skús ten nový vytiahnuť, pokiaľ by sa problémy neprejavovali, tak môžeme tvrdiť, že je chyba v zájomnej kompatibilite.
husky14 (4214)|20.8.2007 18:43
[QUOTE=mara.doh;45084]Muze to byt rozlisnosti a "nesnasenlivosti " pameti?
Dekuji Marek[/QUOTE]Uz sem ti to psal na PCT 4u, jestli to zacalo z nicehonic po pul roce bezproblemovyho chodu, tak mi nepripada jako HW problem (v pripade, zes "neladil" BIOS nebo neco podobnyho).... Nech si zkontrolovat procesy po spusteni, stahni si ten HijackThis, udelej log a nech si ho zkontrolovat treba na http://www.viry.cz na 4u. Mozna tam mas nejakej spyware nebo blbej proces....
Btw. me takhle po spusteni zpomaloval PC nejakej kernel, kterej byl soucasti Canopus Procoderu a pres minutu byl CPU na 100%, comp totalne zabrzdenej.... zjistis pres utilitku Procexp
A hlavne sem napis celou sestavu, jak psal mech13
mara.doh (30)|21.8.2007 12:58
takze sestava: P4 - 1,8GHz, 80GB western disk, GF 4200ti a pamet ted 1 GB, deska MSI 845 PE-L. No name zdroj 300W. ten je hodne slabej, pze kdyz jsem jednou kdysi jeste jen s 512 zkousel malinko zvednout fsb frekvenci, tak si mo hned asi o celkovych 100MHz padalo do restartu.( myslim ze to je teda tim ze to zdroj neutah)
vecer kouknu na ty postupy a urcite napisu nejaky vysledek, nebo alepson sem pridam ten log. jo a jak dlouho trva priblizne ten memtest? mel jsem to pusteny asi pul hodiny a bylo napsano ze ubehlo 0,1%.

jinak v biosu jsem nic nemenil. koukal jsem ted na nejaky pomer mezi pametma a fsb ( pokud to rikam dobre) a ten je 3/4.
kdyz jsem jeste spustil cpu-z, tak jak jsou info o jednotlivych modulech, tak to ukazuje ze nejedou pres dual channel, coz je stejne asi tim ze to nepodporuje deska, nebo se k sobe nehodi do dual channel. vsak jednotliva frekvecnece pameti je 166. je to tim ze tech maximalnich 333 je rozdeleno do 2?

Diky Marek
husky14 (4214)|21.8.2007 13:11
[QUOTE=mara.doh;45181]....vecer kouknu na ty postupy a urcite napisu nejaky vysledek, nebo alepson sem pridam ten log.[/QUOTE]Sem ten log nedavej, hod ho na viry.cz, tam ti ho nekdo zkontroluje. A mas tam teda nejakej proces, kterej ti CPU po startu vytezuje?
[QUOTE=mara.doh;45181]....jo a jak dlouho trva priblizne ten memtest? mel jsem to pusteny asi pul hodiny a bylo napsano ze ubehlo 0,1%.....[/QUOTE]To je malo, nech ho bezet aspon 4-5 hod.
[QUOTE=mara.doh;45181].....vsak jednotliva frekvecnece pameti je 166. je to tim ze tech maximalnich 333 je rozdeleno do 2?[/QUOTE]Ne, 333MHz je to proto, ze pameti jsou DDR (Double data rate), tj. dvojnasobny cteni dat, takze 2x166MHz....;)
mara.doh (30)|21.8.2007 22:21
ted jsem na to koukal pri startu a je tam nejaka aplikace (jak jsem nasel, neco z windovs) svchost a ta vytezuje proc na 100%