reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PHILIPS 190B7CS vs. Samsung 940B

markus urbin (1)|8.8.2006 18:17
Zháňam 19" LCD monitor, všimol som si tieto dva ...
Samsung 940B a PHILIPS 190B7CS ...
obidva su v rovnakej cenovej kategorii, v prospech Samsungu hovori znacka, v neprospech zase TN ... Philips (hoci som to nikde nenasiel, ale nasvedcuju tomu pozorovacie uhly) by mal byt PVA (resp. MVA?) ...

co by ste si vybrali vy? alebo aky mate nazor? pripadne navrhy na nejaky iny monitor rad prijmem :)
Pavel Kovač (374)|12.8.2006 20:39
Oba jsou panely s technologií TN. To jen tak na úvod :)
Rozdíli jsou bohužel celkem diskutabilní a dokud je nebudu mít možnost otestovat sondou, tak nelze vynášet nějaké závěry.
freemen (6)|31.8.2006 17:34
mám doma asi 2 týdny toho Samsunga 940b (stříbrný) a vzhledem k tomu že jsem na něj přešel z 6 let starého crt, tak to pro me bylo úplně něco jinýho-dokonalá geometrie atd., ALE.
je to TN bez filmu, takže úhly dle mého co čtu v recenzích na shw jsou takový lepší průměr. u šedého přechodu však nepozoruji ani proužkování ani dithering. podsvícení taky lepší průměr, pouze u horního okraje je patrná vyšší hodnota podsvícení, ale jde si toho všimnout pouze na zcela tmavé ploše při bližším zkoumání, nic hroznýho.
s odezvou je na tom dle myho hodně slušně, hraju dost cs, občas quaka3, UT04, cod2, starcraft a ani u jedý z těchto her se mi nepodařilo zpozorovat nějaký rozostření hran, mazání atd. s odezvou sem tedy naprosto spokojenej. filmy jak dvd, divx i hd video vypadaj taky pěkně - vše ostré. snad jedině tedy ty pastelovější barvy který jsou daný technologíí.
takže to shrnu: horší vertikální úhly pohledu (patrný pri přepnutí na pivota protože se z nich stanou horizontální :)), mírně nerovnoměrný podsvícení u horního okraje, dle mýho super odezva na hry typu cs, q3 i video, barvy plně odpovidají TN, podstavec monitoru je docela povedenej...a v noci mi malinko vadí blikání modrý LEDky zapínacího čudlíku :/