reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Diskové uložiště - nákup, jaké?

falen (13)|31.1.2016 18:58
Dobrý den,

prosím o radu.

Vzhledem ke ztrátě rodinných fotek po tom co odešel externí disk bych chtěl nějaké sofistikovanější řešení než je externí disk... .

Moje představa je taková aby zařízení umělo RAID1 (zrcadlo) a zároveň aby se dalo připojit k televizi či PC přes USB port. Dělá se nějaké takové zařízení? Já jsem nic nenašel. Moc si vymýšlím? Díky za radu apřípadně za doporučení konkrétního zařízení. Díky moc!
Tomak_CZ (392)|31.1.2016 19:12
Tuto situaci bych asi řešil jedním externím diskem a interním... Zálohovat na více míst... Stalo se mi před pár lety to samé...:mad:
falen (13)|31.1.2016 19:15
No to se mi právě nechtělo :-( Nahrávat to na dvě různá místa... . Jsem předpokládal že nějaké takové řešení existuje:-( No co se dá dělat - takže buď klasický NAS a připojit TV přes UTPéčko a nebo externí disk a kopírovat to dvojmo :-( K čertu!
petrmet (50)|31.1.2016 21:43
Zkus se podívat na http://vymenne-kity-boxy.heureka.cz/externi-box-icy-box-ib-rd3662u3s/. Třeba je to to co hledáš. Osobní zkušenost nemám.
Salamander (6177)|31.1.2016 22:44
To uz bych radsi poridil klasicky NAS (treba Synology)
falen (13)|19.2.2016 22:43
Tak jsem poslechl a koupil synology 216se. Mám s tím zatím docela trápení tak se chci zeptat jestli je to normální u NAS serverů nebo to neumím nastavit. Na TV Samsung se mi zobrazí NAS jen jako zdroj (jako když chci zapnout flashku) - proti tomu bych nic neměl, ale TV si nepamatuje kde jsou skončil s přehráváním (u flashky si to pamatuje) a nelze pořádně přetáčet - jen dělat skoky po 13 sekundách.
NAS se mi nedaří připojit k TV pomocí Allshare - což jak jsem vyčetl v manuálu TV je nástroj pro připojení DLNA serveru. NAS mám připojený do wifi modemu. A TV je připojena přes wifi. Díky moc za pomoc.
Šobáň (128)|25.2.2016 12:59
To jak to TV přehrává je věc TV a nas s tím nemá nic společné.

Proč si pamatuje kde skončilo přehrávání na externím HDD je proto že TV si na ten HDD uloží kde skončilo přehrávání.

Jinak raid není záloha! To eliminuje pouze chybu HDD v zařízení, zálohu důležitých věcí musíš dělat na jiné zařízení.
jcv (1)|25.2.2016 13:25
Předpokládám, že na NASu je nainstalován (z připravených aplikací) a spuštěn "Video station" popř. "Mediální server". Pak stačí si do Samsung Smart TV doinstalovat aplikaci "Video station" a spárovat jí s NASem. Práce s videi a filmy je sice pomalejší ale pohodlnější.
falen (13)|27.2.2016 13:35
Ano Raid není záloha. Já u sebe doma a při dvouch "uživatelých" nepředpokládám že by jeden z nás smazal fotky. Mě jde spíš o to abych o ně nepřišel když odejde disk... .

Aha a nejde to nastavit aby si to uložila na ten NAS server??

Video Station sice funguje - přehrává pouze jeden soubor - když malému pustím pohádku přes video station tak sice jde přetáčet ale zase automaticky nenačte další v pořadí v dané složce (fakt by mě zajímalo kdo tyhle utility vymýšlí :-D )