reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nefunkční řadič USB 3.0 ?

Johanku (2)|10.2.2016 17:11
Zdravím a prosím o pomoc. Koncem lonského roku jsem byl nucen vyměnit PC skříň. Koupil jsem novou, která ma na předním panelu i USB 3.0. Jenže pak jsem zjistil , že ZD USB 3.0 nepodporuje. Po krátkem studiu na netu jsem zjistil, že je v prodeji USB 3.0 řadič do PCIe slotu a tak jsem koupil řadič: SilverStone ECU01 ( https://www.alza.cz/silverstone-ecu01-d ... d=18842838 ). Když už jsem měl mít dva interní porty USB 3.0 na tomto řadiči dokoupil jsem si i čtečku karet: ICE BOX IB-868-B ( https://www.alza.cz/icy-box-ib-868-b-d3 ... d=18851497 ). Připojil jsem řadič do volného PCIe slotu a po zapnutí PC se naistalovaly ovládače - ve správci zařízení je :zařízení pracuje správně a umístění: PCI 2. Pak jsem připojil USB 3.0 z předného paneu a čtečku karet a......NIC. USB 3.0 ani čtečka nefungují. Ještě musím dodat typ ZD : GIGABYTE P55M-UD2 (rev. 1.1) ( posting.php?mode=post&f=7 ). Můžete mi někdo poradit kde je chyba? Jediné co mě napadá, že by PCIe slot nekomunikoval s řadičem, ale proč? Díky Johanku
robky (3195)|10.2.2016 18:25
Máš na ten Silverstone radič pripojené napájanie (SATA 15pin konektorom) ?
Johanku (2)|11.2.2016 21:31
Zdravím robko a díky za tvůj příspěvek. To co teď napíšu nechť je poučení pro všechny, kdo řeší problémy z dodatečnou instalací hardwaru do PC. Napájení přes SATA jsem samozřejmě měl na řadič připojené. Všiml jsem si, že ve správci zařízení mi "nepřibyl" žádný řadič USB a tak jsem pátral. Když jsem přitlačil na SATA konektor na monitoru "něco bliklo" a pak zase nic. Nakonec jsem zjistil, že na napájecí redukci Molinex/SATA je nějaký špatný spoj. Když jsem napájecí redukci vyměnil, řadič byl OK. Zprovoznil se i USB 3.0 na front panelu, ale čtečka karet zase nic. Další dilema. Čtečka je připojena přes 5 kabelů. Napájení Molinex; eSTA - OK; USB 2.0 - OK; USB 3.0 a čtečka karet "nonfunctional". Po několika pokusech čtečku rozchodit jsem prohodil konektory čtečky a USB front panelu na slotech řadiče a ejhle - čtečka funguje a USB 3.0 nikoliv. Vysunul jsem řadič s PCIe slotu a mrknul na 19 pin konektory USB 3.0 na řadiči. Při pohledu na levý konektor mě málem trefilo. Jeden z pinů byl ohnutý až na doraz na dno konektoru. Ten jsem narovnal, připojil USB 3.0 front panelu a najednouje vče OK. Nutno podotknout, že jsem piny před montáži nekontroloval a výrobce je made in Taiwan. Z toho plyne poučení - před instalací hardwaru do PC nejdříve vizuální kontrola konektorů. Ahoj