reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung 940BW vs. LG Flatron L194WT-SF

wagis (6)|8.8.2006 18:42
Ktery by jste mi doporucili a proc?
Klidne se necham inspirovat i k jinemu,ale rad bych se drzel v podobne cenove kategorii...
Myslite si ze ma cenu poridit si sirokouhly panel?

LG:
http://www.monitory-lcd.cz/detail.php?prod=1786

Samsung:
http://www.alza.cz/sirokouhly-lcd-displej-samsung-940bw-19-stribrny--d65281.htm
M1St (5)|19.8.2006 22:19
ja se taky mezi tema dvema rozhoduju tak jesltli ma nekdo zkusenost tak plz odpovezte.
Bezy (17)|21.8.2006 21:29
Já mám Samsung 940BW a jedinná věc co mi opravdu vadí je blikající modrá led při vypnutém zdroji obrazového signálu(jinak svítí), koukám z postele na filmy a pak už se nechce vstávat.
Má firemní utilitu na správu a nastavení panelu(čudlíky netřeba).
Obraz mi subjektivně příde super(na TN), navíc se dá vypnout overdive(po vypnutí a zapnutí monitoru se ale znova aktivuje), že by mi po vypnutí video připadalo lepší se, ale říci nedá. Posuzoval jsem BW přechod, je dosti proužkovaný ale dithering se naštěstí nekoná.
Na obraz nejsem odborník ale oproti levným acerům je někde jinde.
Dokonce i podsvětlení se mi zdá vcelku rovnoměrné(ale nepoužívám maximální jas)
Dále se mi líbí podstavec, polohování je dobré a monitor lze jednoduše otáčet.
DVI vstup za tu cenu je taky velké +
M1St (5)|22.8.2006 07:26
dik za RE
Frog (510)|31.8.2006 21:01
v skutku fakt podobne monitory, osobne skusenosti však s nimi nemam, a to už nehovoriac o wide screen. No ale pri pohlade na oba sa mi viac pozdáva LG L194WT-SF. Samsung by určite nebol zlá voľba, ale v prospech LG hovori fakť že LG ako výrobca netoleruje ani jediný vypálený subpixel či pixel. To znamena že sa ti vypáli čo i len jeden subpixel amáš nárok na reklamáciu, teda aspon by si mal mať, určite je to aj vec predajcu ake si da podmienky, ale proste mal by to rešpektovať aj on, ak je charakter.
Samsung je mimochodom v II.triede, to znamena že 3 chybne pixle či subpixle pri danom rozlíšení, myslim.
Martinezz (9)|5.10.2006 00:20
Dnes som si bol kupovat LG Flatron L194WT - SF a domov som si doniesol Samsung 940BW, pretoze ten LG mal jeden vypaleny pixel a iny uz na sklade nemali.
Samsung urcite nieje zla volba. Obaval som sa sirokouhleho monitora, ale ako sa ukazalo zbytocne. Vobec mi to nepride nejako neprirodzene ani pri hrani hier. Zatial max. spokojnost.
lnx (2)|11.10.2006 13:12
mam problem z monitorom samsung 940bw cez dvi mi nechce ist pri rozliseni 1440x900 na 75hz ale len na 60hz aj ked v technickych specifikaciach sa uvadza ze by mal ak ho zapojim cez analogovy vstup tak ide na tych 75hz pri 1440x900 pri zapojeni cez dvi na 75hz sa ukazuju len farebne ciary vsetky ostatne rozlisenia funguju v pohode skusal som ho s roznymi verziami ovladacov a aj grafickych kariet pri niektorych konfiguraciach mi ani neponuklo 75hz ako keby ich monitor ani nepodporoval mal uz niekto podobny problem?