reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní deska GIGABYTE Z170X-Gaming 7

BiFino (1)|15.2.2016 20:09
Stavba nového počítače

Hlavní využití: PC bude využívaný na hry, strih a editáciu videa a úpravu fotiek.

HW konfigurace:

  • Základní deska: GIGABYTE Z170X-Gaming 7
  • Procesor: Intel Core i7-6700K
  • RAM: Kingston 32GB KIT DDR4 2133MHz CL14 HyperX Fury Black Series
  • Grafická karta: GIGABYTE GTX 980 Ti G1 WINDFORCE 3X Gaming 6GB
  • SSD nebo HDD: 2x M.2 Samsung 950 Pro 512GB raid 0, 2x WD Red Pro 6TB 128MB cache raid 1
  • Zvuková karta: ASUS STRIX SOAR
  • Napájecí zdroj: EVGA SuperNOVA 750 G2
  • PC skříň: NZXT H440 matná černá/červená
Celková cena všech komponent: 84 000

Doplňující komentář:
Dobrý deň prajem,

tento projekt bude zameraný na PC zostavu s dostatočným výkonom na hry, strih a editáciu videa a úpravu fotiek. Na spomínané využitie je potrebný vysoký výkon a preto som si vybral tieto komponenty. Základná doska GIGABYTE Z170X-Gaming 7 umožňuje pripojenie dvoch M.2 SSD v raide 0 a práve preto nesmierne oceňujem rýchlosť zápisu a čítania v kombinácii s NVMe Samsung 950 Pro. Pre uloženie a archiváciu ostatných dát som zvolil dva klasické disky WD red 6 TB v raide 1. Procesor som zvolil i7-6700K, ktorý samozrejme plánujem pretaktovať. Na pretaktovanie je vybraná doska veľmi vhodná a asistuje jej aj výborná aplikácia Easy Tune, v ktorej veľmi ľahko dokážem otestovať stabilitu OC a môžem potom tieto hodnoty priamo zmeniť v biose dosky. Chladič CPU som zvolil SCYTHE Ninja 4, ktorý má výborný pomer cena/výkon a jeho účinnosť a tichá prevádzka sú jeho poprednými plusovými vlastnosťami. K hraniu používam slúchadlá Razer Tiamat so 7.1 kanálovým zvukom a preto som zvolil zvukovú kartu ASUS STRIX SOAR. Grafická karta GIGABYTE GTX 980 Ti G1 WINDFORCE 3X Gaming 6GB poskytuje vysoký herný výkon a 6 GB video ram stačí na všetky terajšie a aj budúce hry. Taktiež má táto GK okrem vysokého výkonu aj nízku hlučnosť vďaka semi-pasívnemu chladeniu a technológii windworce 3. GK som zvolil od Nvidie aj kvôli pripojeniu k monitoru s G-SYNC. Zdroj EVGA SuperNOVA 750 G2 má taktiež semi-pasívne chladenie, gold certifikáciu a modulárne káble. S výkonom 750 W má zostava aj slušnú rezervu. S týmito komponentami môžem poskladať výkonnú a tichú zostavu, ktorá bude aj veľmi pekne a efektne vyzerať vo vybranej skrinke NZXT H440 s priehľadnou bočnicou - viem tu efektne využiť podsvietenie dosky. Samozrejme by som zreguloval aj otáčky ventilátorov v skrini.

Parametre, ktorý by som vyzdvihol pri doske GIGABYTE Z170X-Gaming 7 sú:

Intel Thunderbolt 3
USB 3.1 s USB Type-C
Killer E2400 a Intel Gaming Lan
LED Multi-Color osvetlenie
DualBIOS

Škoda, že spoločnosť Gigabyte neintegrovala na túto dosku 7.1 kanálovú zvukovú kartu. Ak by bola zvolená kvalitná 7.1 kanálová integrovaná zvuková karta tak by som nemusel dokupovať zvukovú kartu.

Dúfam, že vám moji českí bratia nevadí, že som zo Slovenska. Veľmi často a rád navštevujem stránku svethardware.cz a som rád, že som sa mohol zapojiť do tejto súťaže.


S pozdravom a prianím príjemného dňa

Mgr. Andrej Belák
GIGABYTE (153)|31.3.2016 00:53
Děkujeme, moc pěkné, postupuje do užšího výběru ... :thumb