reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová grafická karta

RIKOG (11)|16.2.2016 13:56
Ahoj. Chcel som sa poradiť ohľadom grafickej karty.. je na čase vymeniť železo, pretože už dáko nevládze a tak sa pýtam, či sa oplatí čakať na nejakú novú architekturu (počul som, že nVidia má niečo v pláne na Q2 2016) alebo mám ísť do nejakých kariet ktoré sú teraz na trhu?

Najviac sa mi pozdáva GTX970 no nenašiel som žiadny ekvivalent AMD aby som to mohol porovnať. :/ Kedtak oplatí sa nejaká karta viacej ako 970-tka?

Díky.
Mi.Lek (121)|16.2.2016 19:43
A jak vypadá zbytek tvého PC? Jaký máš procesor, základní desku, zdroj?
Gouranga (699)|16.2.2016 20:41
Ano, v Q2 ma vyjit Pascal a nekdy pozdeji Polaris od AMD. Nicmene cekat muzes opet na dalsi generaci. Zalezi na tom, na co ti soucasna karta nestaci a jestli ti vymena stoji za to..
RIKOG (11)|16.2.2016 20:51
Momentálne mám PCčko zložené z 270x, I5-4570, Gigabyte H87-HD3, Kingstone 2x4GB, 500W zdroj, neviem značku :/.. na koľko Pascal a Polaris zamáva s cenami ? Je možnosť že nVidia a AMD vydá kartu v cenovej hladine 970 s lepším výkonom ? A kartu chcem vymeniť z toho dôvodu, že som ju kúpil z druhej ruky a týpek na nej pravdepodobne minoval virtuálnu menu a karta v benchmarkoch a hrách nedosahuje také výkony aké by mala a to nemám ani FHD monitor.
johny__g (6387)|17.2.2016 15:44
Cokoli nVidia nebo AMD vydá, nechá si taky patřičně zaplatit. Jestli čekáš že po půl roce čekání koupíš GTX 970 za polovinu dnešní ceny, tak jsi dost naivní. I když nechápu proč kupovat takto silnou kartu, když hraješ v menším rozlišení než full HD (1680 x 1050?). Na to by měla s přehledem stačit GTX 960.

K té současné kartě - jak jsi přišel k tomu, že díky předchozí zátěži nejede jak má? To není motor auta, aby se opotřebovala. Může být podtaktovaná, ale v tom nevidím smysl, nebo se může přehřívat (stará pasta apod.). Ale obě tyto závady se velice snadno zjistí a odstraní. Jaké výsledky máš v benchmarcích a hrách?
RIKOG (11)|17.2.2016 19:39
Staré karty sa s príchodom nových vždy zlacnievali, preto ma zaujimalo či to urobí nejaký zásadný rozdiel ked výjde nová architektura... je možnosť že na novej architekture bude za rovnaký peniaz za aký je teraz 970 dať zohnať väčší výkon s rovnakou spotrebou (Okolo 140w)? A o moje rozlíšenie na akom som momentálne sa starať netreba, kedže si idem ku karte kúpiť aj nový monitor. A čo sa týka tej 270x, vždy to v hrách nespĺnalo, to čo malo, ked som si napríklad popozeral benchmarky a videa. Mal som v jednu dobu neaktivovaný windows a bežal som na jednej z prvých verzii windows 7 a po upgrade na origo sa výkon zvýšil rapídne aj tak to nedávalo to čo malo, aj ked som sa snažil overclockovať. V tej karte sa už moc špárať ale nechcem, kedže s príchodom novej karty ju bud predám alebo hodím do druhého PC na robotu.
Gouranga (699)|17.2.2016 19:59
Da se to ocekavat. GTX 970 vysla za $330, zatimco GTX 770 stala pri uvedeni $400. GTX 970 v soucasnosti stoji (minimalne v CR) asi tolik, jako kdyz vysla (podzim 2014), ale to hlavne kvuli posilujicimu dolaru. Takze je pravdepodobne, ze nastupce 970 gtx bude stat podobne a bude vykonnejsi. Ale to same lze ocekavat od nastupce teto karty. Ale taky se muze zvednout dolar a za deset tisic bude nastupce GTX 960.
RIKOG (11)|17.2.2016 21:06
Hmm... damn you dollar! :D