reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní deska GIGABYTE Z170X-Gaming 7

michalek001 (5)|17.2.2016 12:05
Upgrade základní desky

Hlavní využití: kancelář, běh virtuálních PC, multimédia, občas něco zahrát... spíš nostalgicky starší hry

HW konfigurace:

  • Základní deska: GIGABYTE Z170X-Gaming 7
  • Procesor: Intel Intel Core i7-6700
  • RAM: Kingston 16GB KIT DDR4 2400MHz CL15 HyperX Fury Black Series
  • Grafická karta: MSI R6870 Twin Frozr II/OC (původní)
  • SSD nebo HDD: Crucial MX200 250GB, 2 krát Seagate Barracuda 7200.14 2TB v zrcadle (vše původní)
  • Zvuková karta: integrované audio
  • Napájecí zdroj: Corsair RM650 (původní)
  • PC skříň: Lian Li PC-9F - Black (původní)
Celková cena všech komponent: 17 341

Doplňující komentář:
PC zamýšlím upgrejdnout z core2Quad a odpovídajíc desky Asus... slouží spolehlivě 9 let, ale již nedostačuje (málo jader a vláken, málo paměti, jen USB2, SATA2 atd. ). Skříň, chladič, disky, grafickou kartu a zdroj míním použít stávající (jsou mladší jak MB s procesorem), zdroj v současnosti běží čistě v pasivním režimu (za tím účelem byl takový kupován a chtěl bych to tak mít i nadále). Vzhledem k tomu, že hry moc nehraji, stávající grafika vyhovuje, upgrade plánuji až s novou generací grafických karet AMD. Protože preferuji ticho, PC je chlazeno ventilátory Noctua, které mají i neskutečnou výdrž. Pro činnosti, které s PC provádím potřebuji 2 síťové karty a ocením i WIFI. Virtuální stroje mi dlí na 3 SSD, která podle potřeby přenáším a připojuji.. někdy i všechna najednou (Esata), a protože staromilsky využívám i CD mechaniku (někdy i 2) 6sata mi nestačí.... specifikace mi nejlépe tedy splňuje MB GIGABYTE Z170X-Gaming G1, ale pokud bych koupil separé WFI jongl vyhoví i GIGABYTE Z170X-Gaming 7, která i s nákupem WIFI vychází výrazně ekonomicky lépe. Cenu uvádím jen za uprade (procesor, MB, paměti)
michalek001 (5)|11.3.2016 15:32
Tak jsem upgrade provedl, čekat jestli náááhodou.... jsem nevydržel :) A procesor koupil I7-6700K, zas o tolik dražší není a deska si to zaslouží.
GIGABYTE (153)|30.3.2016 23:27
Máte pravdu, také bych asi sáhl po i7-6700K. Přeji dalších spokojených 9 let a děkuji za účast v soutěži.