reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB modem způsobuje restart PC

Carterkrieg (49)|22.8.2007 09:57
mám ADSLko k připojení používám USB modem od sagemu (fast 840) ....

Modem se po připojení neinicalizuje, pouze se na softwaru asi po 15-20 s střídá červená a žlutá... někdy se dokonce po 5-6 minutách inicializuje a šipka softu zezelená,pokud se ale chci připojit tak naskočí chyba 651 : modem nebo jiné zařízení pro připojení ohlásilo chybu. když se pokusim modem restartovat vytaženim s USB tak spadne system se restartuje počítač.

zkusil jsem bezpočet formatu , instalaci woken na různý disky atd.

Zřídka se taky po 2-3 minutách objeví hláška od modemu něco ve smyslu že USB bandwidth je blokován jiným zařízením nebo softem.. (což není) - formátoval jsem disk takže vir by to být neměl, jiný program taky ne. když dám ok tak naskočí okno, že Modem inicializuje a to svítí 5-6 minut... a nic

nevim co by mohlo souviset, takže ještě radši tohle:

ve správci mám 1 věc s otazníkem : jiný most PCI

system:
AMD athlon 3500+
motherboard MSI K9N neo
geforce 7600
1 GB RAM

mám pocit, že to bude motherboardem.... jelikož problém se objevil znenadání při hře (GW)

modem i linka jsou v pořádku, tim si jsem jistej na 99%
Styryx (351)|22.8.2007 11:17
A driver toho modemu je nainstalovanej dobře? (tj. ve správci v modemech je ten správnej modem a bez otazníku?)

Moh by to bejt nějakej IRQ konflikt, USB řadič taky používá IRQ, který bejvá sdílený s něčím jiným (bejvá to napsaný v manuálu desky, co používá jaký IRQ a s čim je zdílený). Zkusil bych prvně vyndat všechny PCI karty, který nejsou potřeba (tj. všechno kromě grafiky, pokud je tam nějaká integrovaná, tak i externí grafiku), zakázat potenciální přídavný řadiče disků (pokud je jich tam víc, aby byl povolenej jenom ten, na kterej je napojenej bootovací disk). Zakázat všechny přídavný zařízení v Biosu (integrovanou zvukovku, Firewire řadič atd. - USB řadič samozřejmě nechat :), sériový a paralelná porty, síťovou kartu, prostě všechno, co neni potřeba ke spuštění počítače a zkoušce toho modemu). Vytahat všechny periferie zapojený do USB, síťovej kabel atd. Klávesnici a myš do PS/2 (pokud je USB tak přes redukci) a zkusit vypnout/zapnout Legacy support for USB (v Biosu - to je podpora např. pro USB klávesnici a myš v DOSu - pozor, pak už se možná nepude dostat do Biosu s USB klávesnicí a bude potřeba přes PS/2). A pokud to bude něco z toho, tak potom postupně zapínat, a zjistit, s čím to koliduje.
Zkusit zapojovat ten modem do různých USB slotů (tj. zkusit třeba zadní v panelu, pak pokud jsou nějaký vyvedený z konektoru desky třeba na bracket nebo přední panel na bedně). Případně ještě vypnout USB 2.0 a zkusit použít jenom USB1.1 (lze povětšinou v Biosu), možná ještě zkusit přepínat v Biosu volbu "PnP OS installed" (to udává, jestli se zařízení konfigurujou Biosem anebo až OS).

A pak už jedině zkusit resetovat/updatovat Bios (je taky možný, že pokud bude problém v desce, padne to při flashi biosu a deska už se nerozběhne). Odpojením a vypnutím všech zařízení se ty zařízení vyloučí, takže pak bude zbejvat jenom problém s deskou (nebo diskem, pokud se zkusí 2 různý disky, tak zbejvá jenom deska) - i když by bylo podivný, jestli všechno ostatní s tou deskou jde (např. jiný USB zařízení fungujou správně?)
Carterkrieg (49)|22.8.2007 11:37
díky za rozsáhlou odpověd, za půl hodky jdu domu a pokusim se vyzkoušet všechno


soft modemu se nainstaloval normálně, jiný zařízení v USB fungujou normálně (myš, klávesnice, tiskárna, fotak, flashky)

mám na PC 4 porty vzadu, 2 vepředu, vyzkoušel jsem všechny.
ICEBOSS (3435)|22.8.2007 14:02
tyhle modemy jsou nejvetsi sracky co jsem mel v ruce... vyhod to a kup si nejakej zyxel s RJ45... u spousty lidi jsem resil tyhle pseudomodemy...
Carterkrieg (49)|22.8.2007 15:49
tak jsem doma a net jede, postupoval jsem dle rad a po 1,5 co jsem se štoural v biosu pořád nic .... až pak jsem ze zoufalství vytrhnul z USB svojí přes 4 měsíce starou klávesnici a hele me se ono to funguje..... sice jsem štˇastej že net jede, ale pořád nechápu proč to nešlo.... vždyť klávesnice a modem spolu bez nejmenších potíží fungovali 3 měsíce....

teď už si musim jen sehnat redukci USB na PS2 a je to....
Carterkrieg (49)|22.8.2007 21:34
Tak asi jsem svoji radost poněkud uspěchal, jelikož internet sice jede ale nespolehlivě, nikdy nevim jestli se připojim .... navíc mi neúnosně vzrostl ping asi o 80 % .... vypadá to že ředič usb portu je jaksi zahlcen - system si rezervuje 20-40 procent pásma modem 70 ... z toho vyplívá že když si system ukousne při startu víc než 30 tak se nepřipojim.....


jestli to tak není tak ně prosím vyveďte z omylu


btw tohle by se mělo vyřešit koupí modemu který nebude přes usb ne?
ICEBOSS (3435)|22.8.2007 21:44
ANO. sagem 840 je naprosto otresny kus srotu. kup si neco s pripojenim na RJ45 (noralmlni sit), nejlip zyxel a budes fpoho.
eraser (0)|22.8.2007 21:56
Neviem pochopiť, čo vedie ľudí ku kúpe USB modemu. Jedinou možnosťou je špecifická mobilita, kedy si napr. kúpim DSL USB modem, ktorý je napájaný len z USB portu a možem sa s jedným zariadením pripojiť na viacerých miestach, napr. v práci, doma, atď. Ale koľko je takých ľudí? Ja hovorím jedno - smrť USB modemom. Tieto zariadenia sú jednoducho omylom. :runaway Toľko problémov :angry - zaťaženie CPU, nestabilita pripojenia i OS, zbytočná závislosť od ovládačov a tým i OS. Pamätám si na prípad, kedy kamarát potreboval SP2 ako soľ a nemohol si to dovoliť, pretože pre jeho USB modem neboli aktualizované ovládače, ktoré by pracovali s Windows XP SP2. Čo potom na to povedia Linuxáci? :notsure
Carterkrieg (49)|24.8.2007 20:31
s tim co je tenhle USB modem zač s vámi souhlasím... chce to jinej...

Proto mám pár otázek:

1) situace je taková že doma potřebuju připojit nově k internetu další počítač.. takže potřebuju nějakej adsl router modem... nechám si doporučit

2) Druhý počítač je ale o 2 patra níže než můj a vedle v místnosti umístěná zásuvka - Otázka : je vzdálenost problém pro kabel mezi routerem a PC?

3) Někde jsem viděl takovou věcičku co umí vést signál přes zásuvku. Vhodné řešení?

4) Jelikož to druhé PC bude výhradně pro kancelářské účely, stačí mu tudíž mininální šířka pásma ... tzn. u mého PC upřednostnit odezvu a pásmo a druhému PC "darovat" nějaké zbytky... řešení?


PS: otázka pro Pražáky s ADSL.. zvýšil se Vám v posledních týdnech ping (o 50-80%) nebo je to pořád problém s mým modemem.....


Předem všem děkuji za odpovědi .
mech13 (5526)|24.8.2007 20:37
1) proste sezen modem co ma 4x ethernet (asi zyxel jak rika ICE, ja si vegetim se Speed touch, ale ten je nesehnatelny)

2)pokud bude drat kratsi nez 50-80metru tak vzdalenost neni problem

3) nevhodne reseni... drahe, je potreba byt na stejne fazy...

4)kdyz to budes mit tazeny 100mbps ethernetem tak to pojede na obou stejne, odezva na modem bude min nez 1ms
eraser (0)|24.8.2007 23:55
1. OvisLink WT-2000ARM je pre riešenie tvojho problému ideálny kúsok HW. Cena je primeraná výkonu, pretože v tvojom prípade nepotrebuješ pre teba určite plno zbytočných featuriek. Mimochodom, táto jedna krabička v sebe spája tri zariadenia, ktoré mám použité v mojej domácej sieti (viď. linkovaný článok). WiFi by som ti odporúčil tiež, i keď si povieš, že ho nevyužiješ, no časom možno zmeníš názor. Osobne si takéto pripojenie neviem vynachváliť, najmä čo sa notebooka týka.

2. Dve poschodia tvoria len jednu prekážku a to navŕtanie dier pre kábel. Ak by si však chcel využiť bezdrátové pripojenie, osobne by som v tom nevidel problém, čo sa penalizácie signálu týka, no v prípade potreby je možné za pár korún kúpiť silnejšiu anténu. So zabezpečením WiFi siete si tiež nerob problémy, v dnešnej dobe pre domáce použitie postačuje WPA/PSK+TKIP, MAC autentifikácia a nastavený časový interval pre refresh kľúčov.

3. Ja som o tom počul tiež, dokonca niekto predpovedal, že to bude revolúcia vo vedení Internetu, ale akosi sa nič nedeje. :)

4. Ak by si kancelárske PC napojil bezdrátovo, tak si mierne penaltovaný nižšou rýchlosťou WiFi pripojenia, avšak pre Internet je šírka pásma s prehľadom postačujúca, resp. nebola by, ak by si mal nejaké 100 Mbit/s pripojenie (čo zrejme pri DSL nemusíme brať do úvahy...), avšak predpokladám, že to nehrozí, navyše by i limitovaná rýchlosť pár Mbit/s isto stačila pre využitie daného PC.
Carterkrieg (49)|25.8.2007 09:02
[QUOTE=eraser;45613]1. ...

2. ...

3. ...

4. ... [/QUOTE]

díky za odpovědi.

mám tu další sadu asi prochu pitomých dotazů (v oblasti síťí jsem na tom se znalostmi opravdu špatně, tzn. klidně doporučte nějaký článek o pro lamy.. xD )

a) podporuje modem protokol PPPoE (není uvedeno, ale předpokládám že to asi bude samozřejmost)

b) bezdrátově.... dobře, dal bych si říct, svoje PC připojil drátem na to už jsem přišel ale co se týče zapojení bezdrátu nemám ponětí jak na to (druhé PC bude nejspíš nějaký starší hardware) - router(modem) posílá signál - ale co potřebuju na chytnutí signálu PC?

ještě k dotazu 4, díky za odpoveď ale já to myslel jinak, prostě špatně vzjádřenej dotaz laika no... šlo mi o nějaké (softwarové?) řešení které by tomu druhému PC omezilo pásmo (přeci jenom se tam bude občas něco sosat) tak abych to tady na odezvě pocítil co nejméně...

btw erasere byl jsem na tvém webu-pěkný, tayk jsem si čet diskuzi s pANEM rADKEM hULÁNEM xD... mám s nim taky zkušenost...

btw2 nehraješ náhodou enemy territory , jen mě tak napadlo, mám v icq někoho s podobným nickem
eraser (0)|26.8.2007 04:27
[quote=Carterkrieg;45618]mám tu další sadu asi prochu pitomých dotazů (v oblasti síťí jsem na tom se znalostmi opravdu špatně, tzn. klidně doporučte nějaký článek o pro lamy.. xD )[/quote]
Nie je problém, len sa pýtaj, vždy je lepšie položiť 100 otázok, dostať na ne vhodné odpovede a následne sa rozhodnúť, než dačo kúpiť a potom riešiť potencionálne problémy. Toto fórum je tu od toho, aby sa každý mohol v kľude opýtať a je jedno, či dačo o téme vie alebo nie. A je tu množstvo skutočných odborníkov, :thumb ktorí sú ochotní svoje vedomosti zdieľať s ostatnými. Inak tu na fóre nájdeš môj článok DSL pripojenie a zdieľanie. Ešte ho nemám hotový, avšak pre hrubú predstavu je postačujúci.


[quote=Carterkrieg;45618] a) podporuje modem protokol PPPoE (není uvedeno, ale předpokládám že to asi bude samozřejmost)[/quote]
PPPoE je sieťový protokol zapuzdrujúci PPP rámce do ethernet rámcov. Spája sa väčšinou s technológiou ADSL, pomocou ktorej sú jednotliví užívatelia pripojení použitím ADSL vysielačov/prijímačov (čiže modemov) v rámci ethernetu. Dôležitý je skorej fakt, či tento protokol podporuje router, čo je v súčasnosti zanedbateľné, pretože je to štandard. Ak si však kúpiš DSL/modem/router, resp. DSL/modem/router/(AP), potom si s tým nemusíš lámať hlavu. Ak by si mal len čistý DSL modem, ktorý neumožňuje routovanie, potom potrebuješ router, ktorý PPPoE podporuje. Ešte je tu i SW možnosť, pripojiť (skorej vytočiť, nadviazať pripojenie) sa pomocou protokola PPP použitím Windows.

[quote=Carterkrieg;45618] b) bezdrátově.... dobře, dal bych si říct, svoje PC připojil drátem na to už jsem přišel ale co se týče zapojení bezdrátu nemám ponětí jak na to (druhé PC bude nejspíš nějaký starší hardware) - router(modem) posílá signál - ale co potřebuju na chytnutí signálu PC?[/quote]
Otázkou je, akú má ten tvoj straší kancelársky počítač konfiguráciu. Dajú sa totiž kúpiť wifi adaptéry, resp. PCI wifi karty, ktoré ti poslúžia na tvoj účel. Ideálny prípad je, ak si kúpiš kartu od výrobcu, od ktorého máš i AP, resp. v tvojom prípade DSL modem/router/AP. A taktiež je vhodné prevádzkovať Windows XP SP2.

[quote=Carterkrieg;45618] ještě k dotazu 4, díky za odpoveď ale já to myslel jinak, prostě špatně vzjádřenej dotaz laika no... šlo mi o nějaké (softwarové?) řešení které by tomu druhému PC omezilo pásmo (přeci jenom se tam bude občas něco sosat) tak abych to tady na odezvě pocítil co nejméně...[/quote]
To už záleží od konkrétnej situácie, resp. použití špecifických p2p klientov. V tom ti moc neporadím, pretože ja toho moc nesťahujem. Viem ti však popísať postup, ako byť v tvz. aktívnom móde. Ostatné záleží na SW a s tým ti určite poriadia ďalší borci, ktorí majú praktické skúsenosti.

[quote=Carterkrieg;45618] btw erasere byl jsem na tvém webu-pěkný, taky jsem si čet diskuzi s pANEM rADKEM hULÁNEM xD... mám s nim taky zkušenost... [/quote]
Díky, som si povedal, že v jednoduchosti je krása, tak snáď je ten web dostatočne rýchly a prehľadný. :notsure Inak spomínaného pána sme tu zo začiatku stretávali, no potom sa strhla určitá ostrá flame diskusia a odvtedy sem moc neprispieva. :cry Škoda... :D

[quote=Carterkrieg;45618] btw2 nehraješ náhodou enemy territory , jen mě tak napadlo, mám v icq někoho s podobným nickem[/quote]
Tak túto hru, ani nepoznám. :slug Občas si hodím CS, avšak v prípade odhalenia cheaterov opäť strácam na dlhšiu dobu chuť (viď. moje články na mojom webe). Čo sa týka ICQ, tak pokiaľ sa číslo zhoduje s tým, ktoré mam na webe pod kontaktami, tak to som ja, inak je to niekto iný. ;)
Carterkrieg (49)|26.8.2007 09:25
[QUOTE=eraser;45679]

Otázkou je, akú má ten tvoj straší kancelársky počítač konfiguráciu. Dajú sa totiž kúpiť wifi adaptéry, resp. PCI wifi karty, ktoré ti poslúžia na tvoj účel. Ideálny prípad je, ak si kúpiš kartu od výrobcu, od ktorého máš i AP, resp. v tvojom prípade DSL modem/router/AP. A taktiež je vhodné prevádzkovať Windows XP SP2.

[/QUOTE]

díky.

zatim jsem jen zběžně mrknul na czc a namátkou vybral tyhle:

OvisLink WN-5000PCI

OvisLink WMM-3000PCI

OvisLink WT-2000PCI

[QUOTE=czech computer] tato karta je vhodná pro použití v uvnitř kanceláře či v rámci budovy
[/QUOTE]

Nic víc tam uvedeno u žádné z nich není... takže kolik antének je akorát? :D - počítám to na 8-16 metrů, dvě patra pode mnou (routerem).
eraser (0)|26.8.2007 18:28
Stačí ti WT-2000 model, pričom tá vzdialenosť je bezproblémová, avšak záleží na útlmu signálu, ktorý spôsobia steny. Ja mám odskúšané, že moja 5 dB(i) anténa dokáže vyvinúť dostatočný výkon, aby som mal 12 m od nej, prechodom cez jednu veľmi hrubú stenu, signál 4/5 na notebooku, ktorý má asi 1 dB(i) integrovanú anténku. Inak kúpiť sa dá i 8 dB(i) alternatíva, ktorá by mala stačiť na 100%. Dôležité je, aký máš na AP konektor, kvôli pripojeniu antény.

Inak 8-16 metrov, ak sa jedná o dve poschodia, nie je to veľa? Veď bežné izby sú vysoké asi 2.5 metra. :notsure
Weslo (234)|27.8.2007 11:54
[QUOTE=Carterkrieg;45618]
ještě k dotazu 4, díky za odpoveď ale já to myslel jinak, prostě špatně vzjádřenej dotaz laika no... šlo mi o nějaké (softwarové?) řešení které by tomu druhému PC omezilo pásmo (přeci jenom se tam bude občas něco sosat) tak abych to tady na odezvě pocítil co nejméně...
[/QUOTE]

tohle se dá udělat pomocí QoS v modemu ale to musí být trošku lepší modem/firmware než ti tady linkuje eraser
eraser (0)|27.8.2007 12:41
Jojo QoS je tiež riešenie. A je nutné to i vhodne nastaviť. Prípadne si kúpiť shaper, ale to už je značná a pre takéto domáce využitie zrejme predražená investícia.
Carterkrieg (49)|27.8.2007 17:09
tak myšlenka že koupě ethernetového modemu vyřeší moje problémy dostala další trhlinu - před chvílí jsem zkoušel funkční modem D-link od kamaráda, který taky má adsl od o2 ... připojil jsem ho, kontrolky se rozblikaly tak jak mají, připojil jsem ho k počítači, zelený světlo u portu se rozsvítilo (už jsem se radoval) .... a nic ... počítač žádný zařízení neregistroval ... konfigurace přes prohlížet samozřejmě taky nešla ...

skoro půl hodiny jsme to tady zkoušeli a pořád nic... jediná věc, která mě kromě poruchy MB, napadá jen že jsem použili žlutý ethernetový kabel (modem-o2 TV místo černého modem-PC.... byl línej ho vytahovat ze svého PC tak přinesl jen ten druhý...) - můj názor je že to nemůže mít vliv - drátů uvnitř má stejně a slouží ke stejnému účelu...
eraser (0)|27.8.2007 17:18
Ethernetový modem funguje nezávisle od tvojho PC, či OS a väčšina z nich má tzv. auto-crossover, takže ho prepojíš UTP káblom so sieťovkou. Samozrejmosťou je RJ45 port/koncovka.

Ďalej je otázkou, čo ti zabezpečí PPPoE spojenie, či modem, ktorý v tomto prípade musí byť v stave DSL modem/router alebo vytočíš cez Windows, kedy je modem v stave transparent bridge.
Carterkrieg (49)|27.8.2007 17:43
[QUOTE=eraser;45862]Ethernetový modem funguje nezávisle od tvojho PC, či OS a väčšina z nich má tzv. auto-crossover, takže ho prepojíš UTP káblom so sieťovkou. Samozrejmosťou je RJ45 port/koncovka.

Ďalej je otázkou, čo ti zabezpečí PPPoE spojenie, či modem, ktorý v tomto prípade musí byť v stave DSL modem/router alebo vytočíš cez Windows, kedy je modem v stave transparent bridge.[/QUOTE]


připojit podle návodu RJ11 do zasuvky a RJ45 do desky dokážu : ) .. zase tak pitomej nejsem ... ale po připojení se nikde nic neukázalo... nic se nestalo ( zadání IP adresy přes prohlížeč nijak nereagovalo) ani se neobjevilo nové připojení v settings windowsu

edit : Myslim RJ11 zasuvka - rozbočovač a RJ45 router - síťovka ...samozřejmě xD
mech13 (5526)|27.8.2007 20:02
no a jak mas nastavenou IP? nastav ji natvrdo rucne do stejne site jako je modem, nebo se ti spravne priradila pres DHCP? je DHCP zaple? jestli ne, takto fungovat ani nemohlo...

jakou IP ma modem? jakou IP mas ty? co ti modem pridelil? nebo co sis nastavil?
eraser (0)|27.8.2007 23:18
[quote=Carterkrieg;45863]připojit podle návodu RJ11 do zasuvky a RJ45 do desky dokážu : ) .. zase tak pitomej nejsem ... ale po připojení se nikde nic neukázalo... nic se nestalo ( zadání IP adresy přes prohlížeč nijak nereagovalo) ani se neobjevilo nové připojení v settings windowsu[/quote]
No, zapojiť to vieš, musel som si to overiť :mistake, avšak TCP/IP ti zrejme nič nehovorí. Ako uviedol mech13, je nutné vedieť dva fakty:

1. IP adresu ethernet DSL modema.
2. Aktivovaný alebo deaktivovaný DHCP v nastavení DSL modema.

Predpokladám, že tvoj kámoš internú IPčku nemenil, takže táto informácia by mala byť uvedená v manuály k danému modemu. Dajme tomu, že je prednastavená IP adresa 192.168.1.1, maska 255.255.255.0 a DHCP je deaktivované. V tomto prípade musíš svojmu PC prideliť adresu napr. 192.168.1.2 a masku 255.255.255.0. Potom môžeš pristúpiť cez web rozhranie na správu modemu, pokiaľ teda nie je web manažment deaktivovaný. :hmm Je to nutné, aby si vyplnil svoje údaje, ktoré ti pridelil provider a následne i overil v akom stave je daný modem (bridge/router).

Ak je zapnutý DHCP, potom musíš nastaviť v TCP/IP nastaveniach automatické priradenie, čiže nevypĺňaš žiadne IP adresy. Adresu modema však vedieť musíš, resp. pokiaľ nie, tak pri priradení IP tvojemu PC si môžeš teoreticky danú IP adresu odvodiť. Uvediem dve možnosti:

1. IP adresu PC zistím príkazom ipconfig v príkazovom riadku.
2. Ak je IP adresa napr. 192.168.1.2, potom môžem predpokladať, že IP modemu je 192.168.1.1.
3. Ak je IP adresa napr. 192.168.1.1, potom môžem predpokladať, že IP modemu je 192.168.1.254.

Prípadne môžeš opingovať celý broadcast (napr. 192.168.1.255), a čakať odozvu, avšak vo Windows to nie je moc relevantné. :hmm
Carterkrieg (49)|29.8.2007 10:14
[QUOTE=eraser;45918]No, zapojiť to vieš, musel som si to overiť :mistake, avšak TCP/IP ti zrejme nič nehovorí. Ako uviedol mech13, je nutné vedieť dva fakty:

1. IP adresu ethernet DSL modema.
2. Aktivovaný alebo deaktivovaný DHCP v nastavení DSL modema.

Predpokladám, že tvoj kámoš internú IPčku nemenil, takže táto informácia by mala byť uvedená v manuály k danému modemu. Dajme tomu, že je prednastavená IP adresa 192.168.1.1, maska 255.255.255.0 a DHCP je deaktivované. V tomto prípade musíš svojmu PC prideliť adresu napr. 192.168.1.2 a masku 255.255.255.0. Potom môžeš pristúpiť cez web rozhranie na správu modemu, pokiaľ teda nie je web manažment deaktivovaný. :hmm Je to nutné, aby si vyplnil svoje údaje, ktoré ti pridelil provider a následne i overil v akom stave je daný modem (bridge/router).

Ak je zapnutý DHCP, potom musíš nastaviť v TCP/IP nastaveniach automatické priradenie, čiže nevypĺňaš žiadne IP adresy. Adresu modema však vedieť musíš, resp. pokiaľ nie, tak pri priradení IP tvojemu PC si môžeš teoreticky danú IP adresu odvodiť. Uvediem dve možnosti:

1. IP adresu PC zistím príkazom ipconfig v príkazovom riadku.
2. Ak je IP adresa napr. 192.168.1.2, potom môžem predpokladať, že IP modemu je 192.168.1.1.
3. Ak je IP adresa napr. 192.168.1.1, potom môžem predpokladať, že IP modemu je 192.168.1.254.

Prípadne môžeš opingovať celý broadcast (napr. 192.168.1.255), a čakať odozvu, avšak vo Windows to nie je moc relevantné. :hmm[/QUOTE]

v manuálu byla IP modemu uvedená (tu jsem se podle návodu(návod podle kterého to podle 02 zvládne každý) snažil zadat do prohlížeče) .... byl tam i návod jak aktivovat DHCP. Pouze však přes místní připojení, kde na obrázku měli připojení s názvem modemu... já ale ne....

Jinak modem si zase odnesl takže to nemůžu zkoušet znovu...

[QUOTE=eraser;45918]Ak je zapnutý DHCP, potom musíš nastaviť v TCP/IP nastaveniach automatické priradenie, čiže nevypĺňaš žiadne IP adresy[/QUOTE]

ehm, na závěr je čas na debilní dotaz - kde a jak pohle provedu? našel jsem pouze spoustu průvodců.

EDIT: tak jsem hledal a v nápovědě jsem ohledně DHCP a TCP/IP našel návod jak nakonfigurovat - pouze však přes vytvořené připojení - a to mi wokna nevytvoří dokud nebudou detekovat modem a ten nebudou detekovat dokud nezměním DHCP a to nezměním když nemůžu vytvořit připojení protože ..... : ) - že by bludný kruh?
Weslo (234)|29.8.2007 12:39
TCP/IP nemůžeš konfigurovat pokud nemáš v PC zařízení které ho využívá (třeba síťovku)

jinak ten návod je jako pro opice - ještě je to barevně rozlišený kdyby byl někdo ultra debil

wokna modem detekovat nemůžou - maximálně ti můžou říct že jsi připojen do sítě

modemy od O2 mají standartně 10.0.0.138 - pokud se ti menu modemu nezobrazí postup je jasný - pingni modem a zkontroluj zapojení - je to opravdu v jedné ze dvou portů určených pro PC? (jsou označené jako @1 a @2)
Carterkrieg (49)|29.8.2007 16:29
[QUOTE=Weslo;46087]TCP/IP nemůžeš konfigurovat pokud nemáš v PC zařízení které ho využívá (třeba síťovku)

jinak ten návod je jako pro opice - ještě je to barevně rozlišený kdyby byl někdo ultra debil

wokna modem detekovat nemůžou - maximálně ti můžou říct že jsi připojen do sítě

modemy od O2 mají standartně 10.0.0.138 - pokud se ti menu modemu nezobrazí postup je jasný - pingni modem a zkontroluj zapojení - je to opravdu v jedné ze dvou portů určených pro PC? (jsou označené jako @1 a @2)[/QUOTE]


1) právě.....
2) ano je jako pro debily , proto se ptám jestli, vadí že jsem použili žlutý ethernet kabel modem -TV
3)tak to myslim - oprava:nedetekují síť
4)zapojení bylo správné
mech13 (5526)|29.8.2007 18:35
takze porad nikdo nevi, jak je na tom s IP tvuj komp a nebo jestli to DHCP bezi nebo co vubec...

jak jsi pripojene k modemu, spust prikazovy radek (start -> spustit -> "cmd") a napis "ipconfig" (pripadne "ipconfig /all")
a napis sem jakou mas nebo nemas IP adresu...

nebo ji zadej natvrdo rucne: mista v siti -> vlastnosti -> pripojeni k mistni siti -> vlastnosti -> protokol site TCP/IP -> a zadat rucne
pokud je modem napr 10.0.0.138 tak si dej treba 10.0.0.15 a masku site 255.0.0.0 a vychozi branu 10.0.0.138 (adresa modemu, muzes ji dat i na primarni DSN)
pokud ma ip 192.168.1.250 tak si dej treba 192.168.1.3 masku site 255.255.255.0 a vychozi branu a DNS muzes a nemusis dat adresu modemu...
a tak obdobne (bacha jen na tu masku - 192.168. ma jinou nez 10.0.0.)

az bude jisty ze mas spravne nastavenou IP na tvem pocitaci, tak teprve bude mozne se do nastaveni modemu dostat, muzes to overit treba z prikazovyho radku pingem -> ping adresa_modemu - treba "ping 192.168.1.250"
Weslo (234)|29.8.2007 21:51
1)takže ty tam nemáš síťovku? :)
2)nevadí - je to přímej UDP
3)nechápu musí indikovat připojení nebo odpojení - to že se IP nepřidělí je další problém
4)aspoň to
eraser (0)|29.8.2007 22:42
Vidím to tak, že keby som sa k tebe mohol na 5 minút pozrieť domov, tak by som vedel, čo a ako, prípadne ťa následne i presne navigovať, aby si sa pripojil pomocou ethernet modema. Takto je to veľmi obtiažne, pretože nám nedávaš relevantné informácie, takže môžeme len odhadovať a to nevedie k rýchlemu riešeniu tvojho problému. :(
Carterkrieg (49)|30.8.2007 09:17
[QUOTE=Weslo;46136]1)takže ty tam nemáš síťovku? :)
2)nevadí - je to přímej UDP
3)nechápu musí indikovat připojení nebo odpojení - to že se IP nepřidělí je další problém
4)aspoň to[/QUOTE]

1) sítovka je integrovaná v desce - konečně jsem pochopil jak to myslíte ( asi jsem si stál na vedení, pardon)
Manuál MB:integrovaná Vitesse VSC8601
Takže , pokud už jsem konečně v obraze tak by tahle síťovka měla být někde ve spráci, že ano?


3) ANO - zde je problém - při připojení modemu se nestane vůbec nic ! NIC MYSLÍM JAKO ŽE NIC ! - tzn že nemám jak pokračovat.

erraser - díky, ale pochybuju že budeš mít kolem cestu. Zatim se Případným řešitelům pokusím poskytnout jakékoli informace o které si řeknou.
Weslo (234)|30.8.2007 10:53
síťovka musí být ve síťových připojeních - je tam i její stav

tzn. připojeno/odpojeno nebo omezené připojení
Bez názvu.jpg
eraser (0)|30.8.2007 12:31
Pozri, v každom prípade ethernet DSL modem/router/switch/(AP) zariadenie by tvoj problém vyriešilo a pokiaľ by si si nejaký kúpil a povedal nám jeho názov a prípadne i vypísal defaultnú IP adresu, ktorú mu výrobca pridelil, potom by sme ti vedeli presne poradiť. Resp. môj návod som ti linkoval, takže by si to mohol zvládnuť i sám, avšak v každom prípade by sme ťa mohli navigovať krok po kroku.

Alebo si ešte raz požičaj od kamaráta ten modem a opýtaj sa ho, akú má internú IP adresu, akým spôsobom manažuje nastavenia modemu cez nejaký webový prehliadač a nech ti u seba overí, že to skutočne funguje. Potom môžeme pokračovať ďalej.
Weslo (234)|30.8.2007 14:24
jo a pokud už budeš DSL router kupovat ven si Zyxela
Carterkrieg (49)|30.8.2007 17:10
[QUOTE=eraser;46252]Pozri, v každom prípade ethernet DSL modem/router/switch/(AP) zariadenie by tvoj problém vyriešilo a pokiaľ by si si nejaký kúpil a povedal nám jeho názov a prípadne i vypísal defaultnú IP adresu, ktorú mu výrobca pridelil, potom by sme ti vedeli presne poradiť. Resp. môj návod som ti linkoval, takže by si to mohol zvládnuť i sám, avšak v každom prípade by sme ťa mohli navigovať krok po kroku.

Alebo si ešte raz požičaj od kamaráta ten modem a opýtaj sa ho, akú má internú IP adresu, akým spôsobom manažuje nastavenia modemu cez nejaký webový prehliadač a nech ti u seba overí, že to skutočne funguje. Potom môžeme pokračovať ďalej.[/QUOTE]

j, ještě nějakej čas to potrvá, zatim musim vydržet s tímhle. (snad v září)

adresu modemu jsem znal, zapojení podle návodu, nedala se udělat chyba. Proto mám pocit že je něco špatně s PC.

EDIT: ještě zjišťuju možnosti přechodu na jiného providera(o2 totiž vytrvale zhoršuje pingy...), avšak - kabelovka tady nevede, jelikož jsem ulice mezi dvěma kopci tak wifi síťě taky ne a snad jako jediný tři ulice v Praze tady nemá pokrytí ADSL premium od radiokomu...
prostě mizérie, člověk by si řelk že v Praze to bude s netem jedna báseň
Weslo (234)|30.8.2007 21:39
[QUOTE=Carterkrieg;46331]j(o2 totiž vytrvale zhoršuje pingy...)[/QUOTE]

na to si přišel kde?Jak si přišel na to že ping se dá ovlivnit?
Carterkrieg (49)|30.8.2007 22:11
[QUOTE=Weslo;46377]na to si přišel kde?Jak si přišel na to že ping se dá ovlivnit?[/QUOTE]

-přišel jsem na to tak že během posledního roku to bylo přibližně takto:

leden ping 17-26
květen ping okolo 50
dnes okolo 100


a nejsem zdaleka sám - jak známí tak diskutéři ( praha východ ) mají podobné zkušenosti

takže současná situace v Praze : zatímco měření Praha západ je v průměru okolo 50 Východ 100 a výše

samozřejmě nemůžu mluvit za celou republiku ... jen za sebe
Weslo (234)|31.8.2007 09:04
no a pingy kam?pokud do sítě O2 tak OK - ale pokud kamkoliv jinam tak asi ne:stupid
Carterkrieg (49)|31.8.2007 09:24
[QUOTE=Weslo;46505]no a pingy kam?pokud do sítě O2 tak OK - ale pokud kamkoliv jinam tak asi ne:stupid[/QUOTE]

Pingy obecně ... já teda žiju v představě že když někdo bude neusále zvyšovat rychlosti pro jednotlivé připojené a bude připojených pořád víc a vív lidí tak bez zvyšování kapacity linek půjde do háje odezva, ne?

kdyžtak mě vyveďte z omylu
Weslo (234)|31.8.2007 19:33
rád tě z omylu vyvedu -> odezva nemá co společného s rychlostí - navíc TO2 má hodně dobře nakoupenou konektivitu

odezva je od někud někam -> od tvého PC->DSLAM->B-RAS->páteřní síť-> Internet
z páteřní sítě má každý ISP přípojné body do jiných velkých sítí - odezvy závisí na zatížení jednotlivých síťových prvků - jak u ISP tak tam kam pingáš - takže to jde třeba přes 6 routery O2 a 3 někde jinde - O2 může samozřejmě ovlivnit jenom zatížení respektive dimenzování svých prvků nikoliv celou cestu - proto jsem psal
[QUOTE]no a pingy kam?pokud do sítě O2 tak OK - ale pokud kamkoliv jinam tak asi ne[/QUOTE]
Carterkrieg (49)|31.8.2007 21:03
[QUOTE=Weslo;46572]rád tě z omylu vyvedu -> odezva nemá co společného s rychlostí - navíc TO2 má hodně dobře nakoupenou konektivitu

odezva je od někud někam -> od tvého PC->DSLAM->B-RAS->páteřní síť-> Internet
z páteřní sítě má každý ISP přípojné body do jiných velkých sítí - odezvy závisí na zatížení jednotlivých síťových prvků - jak u ISP tak tam kam pingáš - takže to jde třeba přes 6 routery O2 a 3 někde jinde - O2 může samozřejmě ovlivnit jenom zatížení respektive dimenzování svých prvků nikoliv celou cestu - proto jsem psal[/QUOTE]

díky, ale myslím že jsem sice nepoužil správnou terminologii ale o2 přesně v tomhle zaostává ( nedostačující dimenzace) a proto to jde tak jak to jde...

btw. jestli to opravdu ani trochu nesouvisí tak proč se vždy to nejmarkantnější zhoršení objevilo ve chvíli kdy se zvyšovala rychlost? Náhoda? 2x? Really?
eraser (0)|31.8.2007 22:32
S tým pingom ma napadla jedna príhoda. Hral som CS a mnoho ľudí debatovalo, kto má aké pripojenie. Ja som mal ping nejakých 9 ms, takže sa ma každý pýtal na rýchlosť. Keď som im povedal, že mám wifi a 32 kbit/s, tak mi nechcel nikto veriť. ;)
Weslo (234)|1.9.2007 11:58
[QUOTE=Carterkrieg;46603]proč se vždy to nejmarkantnější zhoršení objevilo ve chvíli kdy se zvyšovala rychlost? [/QUOTE]

protože všichni začali sosat jako šílený:p
Carterkrieg (49)|18.9.2007 07:59
Jsem z5! xD

[QUOTE=eraser;45613]1. OvisLink WT-2000ARM[/QUOTE]

modem už mám doma. Včera jsem ho přinesl. pěkně rozbalil přečetl návod a zapojil. A hned první zrada - po připojení kontrolka ADSL bliká (tzn. jestli to chápu není llinka) Ale sagem se jakž takž přihlašuje ( když vyndám vše z USB portů :D )

- když se pokusim rozjet instalaci z CD hází tu chybu. Předpokládám proto že se to přes modem nedostane na linku, jelitož když jsem ho tam dal teď (se Sagemem) tak se registrace rozjela nornálně.

takže buď je chyba někde ve zdech (na 02 linci mi vytrvale tvrdí že linka je pořádku), zásuvku a kabely jsem všechny dal nové.

splitter jsem nechal starý - od o2 (měl by mít podporu annex B ale napsaný to na něm není). Zkusil jsem to i bez něj. A nic.
mech13 (5526)|18.9.2007 09:12
co vsechno jsi na tom modemu nastavil? dostal ses do jeho web konfigurace? imho to CD k nemu bude zbytecne, melo by stacit na pocitaci spravne nastavit IP adresu, potom spustit prohlizes a do adresniho radku zadat IP adresu modemu, provest nastaveni (jako uzivatelske jmeno, heslo, a ja nevim co jeste) ulozit to a modem by se pak mel pripojit. to ze kontrolka blika muze znamenat ze se modem pripojuje, a moc na neho nespichej, ja mel modemy dva a ani jeden se nepripojil rychlej nez za 4 minuty (tzn 4 minuty blika a vypada to ze nejede a pak teprve se pripoji)
Carterkrieg (49)|18.9.2007 09:54
[QUOTE=mech13;49841]co vsechno jsi na tom modemu nastavil? dostal ses do jeho web konfigurace? imho to CD k nemu bude zbytecne, melo by stacit na pocitaci spravne nastavit IP adresu, potom spustit prohlizes a do adresniho radku zadat IP adresu modemu, provest nastaveni (jako uzivatelske jmeno, heslo, a ja nevim co jeste) ulozit to a modem by se pak mel pripojit. to ze kontrolka blika muze znamenat ze se modem pripojuje, a moc na neho nespichej, ja mel modemy dva a ani jeden se nepripojil rychlej nez za 4 minuty (tzn 4 minuty blika a vypada to ze nejede a pak teprve se pripoji)[/QUOTE]


webová konfigurace nejede (stranka nenalezena..)

modem blikal nepřetržitě asi 3 hodiny...

jak zjistit IP adresu? tu mám v návodu od výrobce... ona může být jiná?
mech13 (5526)|18.9.2007 12:39
no tak to bude asi ono... v manualu modemu bude, jakou IP adresu ma modem prednastavenou, tak si na svem PC nastav adresu ze stejne site

(aby mela prvni tri cisla stejne a posledni jine, stejnou masku a jako vychozi branu a DNS server si nastav adresu modemu)

takze kdyz je modem treba 192.168.1.2

tak si nastav:
IP: 192.168.1.5 (treba 5, rozsah muze byt 1-254)
maska: 255.255.255.0
vychozi brana: 192.168.1.2
primarni DNS: 192.168.1.2

kdyz ma modem treba 10.0.0.254
tak si dej 10.0.0.1 (opet to je jedno, jen musis byt v rozsahu 1-254 a jiny cislo nez modem)
a tady by maska byla 255.0.0.0
zbytek zase adresa modemu
Carterkrieg (49)|18.9.2007 16:33
to bych teoreticky mohl zvládnout .... otázka je ... kde?

rozuměj : mám tu i bezdrát wifi síťovku WT-2000PCI (k jinému počítači ) ... tu jsem bez problémů nainstaloval a našla zařízení (router), v poho se k němu připojí, ale router bliká a bliká, data nelezou. pokud připojim router přes LAN nikde se neobjeví nic co by se dalo nastavovat....
Weslo (234)|18.9.2007 16:47
no pokud se ti Sagem přihlásí tak určitě nebude chyba na lince.Takže ti tvrděj pravdu.Jinak ta tvoje poznámka o tom že když všechno vyndáš tak to jde jenom ukazuje na problém s tvým PC zdrojem/deskou.

Ale k věci.Pokud si Ovislink zapojil podle návodu tak:

Defaultní Router adresa je 192.168.2.1
Defaultní Subnet Mask je 255.255.255.0
Defaultní jméno je admin
Defaultní heslo je airlive
Defaultní SSID je airlive
Defaultní kanál je 11

takže se přihlas do routeru - IP nech na automatiku(DHCP) a zkontroluj jestli opravdu má router 192.168.2.1. (měla by to být výchozí brána) - pak postupuj dle návodu, nastav PPPoE LLC VPI 8 a VCI 48 a nějáké loginy.

To že ADSL bliká může znamenat že je to něčím rušené - jak to máš řešené s telefony?Máš jeden jeden nebo jich máš víc?
Carterkrieg (49)|18.9.2007 17:04


Vše dělám podle návodu.... a všechny tyhle veličiny mám .... ale jak zjistím, změním subnet v jakém se nachází moje PC (jak vůbec nastavím modem když se mi nehlásí přes webové rozhraní?)

už nevím jak to více přiblížit.... mám však dojem že připojení k PC nemá na to jestli router je na line... pokud do něj zapojim kabel ze splittru tak vesele bliká dál jako by se nic nestalo....

do domu vede několik linek, používáme/platíme pouze jednu .... za rohem v místnosti je zásuvka (nyní nová)
z ní kabel do splittru a ze splitru do ovislinku (sagemu) ...
Weslo (234)|18.9.2007 17:13
zapoj ovislink přímo do tel. zásuvky a zkontroluj ještě jednou jestli tam někde není telefon,fax nebo zabezpečovačka.
Pak zapoj Ovoslink pomocí kabelu do PC.
Zkontroluj nastavení síťovky.Mělo by to vypadat asi takto:
IP 192.168.2.2.
Maska podsíťě:255.255.255.0
výchozí brána:192.168.2.1

to všechno by ti měl přidělit router sám - ověříš spuštěním příkazového řádku(start->spustit->napíšeš "cmd") a příkazem ipconfig

dokud se ti tohle nepovede tak nemá cenu řešit linku - btw. vyresetuj modem do továru(tlačítko reset zezadu routeru)
Carterkrieg (49)|18.9.2007 17:46
[QUOTE=Weslo;49910]zapoj ovislink přímo do tel. zásuvky a zkontroluj ještě jednou jestli tam někde není telefon,fax nebo zabezpečovačka.
Pak zapoj Ovoslink pomocí kabelu do PC.
Zkontroluj nastavení síťovky.Mělo by to vypadat asi takto:
IP 192.168.2.2.
Maska podsíťě:255.255.255.0
výchozí brána:192.168.2.1

to všechno by ti měl přidělit router sám - ověříš spuštěním příkazového řádku(start->spustit->napíšeš "cmd") a příkazem ipconfig

dokud se ti tohle nepovede tak nemá cenu řešit linku - btw. vyresetuj modem do továru(tlačítko reset zezadu routeru)[/QUOTE]



ipconfig: ethernet bezdrát: DNS:
ADRESA IP: 192.168.2.100
MASKA PODSITE: 255.255.255.0
VYCHOZI BRANA: 192.168.2.1

řikam - karta modem vidí bez problému....