reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 10 - problém s instalací USB - bluetooth adaptéru

TomasOxx (230)|21.2.2016 18:56
Zdravím, mám problém s jedním bluetooth adaptérem, Win 10 mu nechtějí nainstalovat správný ovladač
Detekují ho jako neznámé zařízení, podle mě je to takový no-name že o něm nic neví a ani netuší že je to BT adaptér a nepokusí se mu tedy přidělit nějaké univerzální ovladače. Zkoušel jsem najít nějaký univerzální ovladač na netu, ale všechno co jsem našel byl vesms SW jako driveragent a podobné nesmysly.
Namátkou jsem zkusil ovladače některých větších výrobcu jako realtek, ale taky bez úspěchu.

Poradil by někdo co s tím, nejlépe kde najít univerzální (generic) ovladače, či jak je najít v souborech windows a vnutit.
Ventero (1280)|21.2.2016 20:52
Ve spravci zarizeni ve volbe aktualizovst ovl. se pak muzes proklikat do rucniho vyberu driveru, ktere windows obsahuje a tam zkusit hledat...
TomasOxx (230)|21.2.2016 23:54
To jsem samozřejmě zkoušel, chtěl jsem tam ten univerzální "generic" ovládač najít a zkusit ručně přiřadit ale z toho seznamu co tam Windows mají není žádná nabídka obecných BT zařízení, je tam seznam dle výrobců HW a +-15 nepoužitelných obecných zařízení.
Ventero (1280)|22.2.2016 09:00
Tak zkus jeste hledat podle ID HW. Stranky drp.su, maji-li zarizeni v databazi, nabidnou i drivery. Jinak to ID natvrdo googlit ...

Pouziva se k hledani sekvence az do &sub ... nebo jak to tam je - nejsem ted na kompu

Kdyz to selze, tak muzes jeste zkusit zarizeni pripojit k win8 ci win7 nechat nainstalovat, jestli se chytne, a pak pomoci napr doubledriver zazalohovat prislusny driver. To je ale ode mne jen teorie - jeste jsem v praxi nezkousel.

No a posledni varianta je koupit jiny adapter. A nebo je to prvni varianta. Nevim na kolik si cenis hodinu sve prace, ale pro me by to bylo nakonec levnejsi reseni ... Myslim, ze se da BT adapter jiz koupit kolem 100 - 150,- Nevim ani jak a kdy jsi kupoval tento, co zkousis - to by pak mohli byt i jine varianty, jak si opatrit jiny...
TomasOxx (230)|23.2.2016 18:36
No, tak nakonec byl problém asi s verzí USB a kompatibilitou.
Nebo je problém s nastavením USB v UEFI, těm novým položkám (USB EHCI/XHCI) fakt nerozumím.
S USB na desce BT adaptér nefunguje, připojí li se ale do jiného USB HUBu tak se na stejném počítači okamžitě správně detekuje a nainstaluje.