reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Šifrování-bezpečnost nebo paranoia ?

JuraS. (215)|26.2.2016 08:00
Nejen v dnešní době je kladen veliký důraz na bezpečnost dat. Zejména těch soukromých. Mám delší dobu doma základní desku s TPM modulem a OS co s ním umí pracovat. Zakoupil jsem navíc klávesnici která umí autorizování pomocí smart karty. Dále mám zatím neoživenou čtečku (nechápu ale na Win7 jsem nenašel ovladače) BIOPOD-EC. Software OmniPass v poslední verzi nenajde tuhle čtečku. Nejsou ovladače.
Tak a teď co bych chtěl.
Mám hw systemový disk a hw samostatné datové disky. Všechny uživatelské složky jsou přesunuty na datový disk. Tzn., že potřebuji aby se datové disky šifrovaly tak aby i FBI prohlásila, že se do toho nedostane. Nebo aspoň ne za mýho životy. Poradí někdo jak to celé dostat do provozu? Zatím tápu kterou kartu pro autorizaci sehnat. Jestli se dá třeba využít prošlá bankovní karta. Nebo jakou mám použít.
Šobáň (128)|1.3.2016 19:25
Stačí pořádné heslo.....

Jinak FBI se do toho dostane protože SW má díry pro FBI!
durib (1141)|1.3.2016 21:40
TPM na nic. Karta na nic. Když už používáš možná backdoored Windows, stáhni si VeraCrypt a tím disky zašifruj. Je to dle mne to nejlepší a nejjednodušší řešení. Jaké heslo použiješ, to už nechám na tobě.
JuraS. (215)|2.3.2016 08:31
Moc díky. Kouknu na to co umí..
Nicméně TPM s čipovou kartou je na nic? Co používají v bankách? Tam používají logování do PC a autorizaci operací pomocí čipových karet. Nebo snad ne?
durib (1141)|2.3.2016 09:50
Čipové karty ano, ale je tam něco na způsob LDAP. TPM je uzavřený shit, který může jenom dávat pocit bezpečí. Navíc karta je náchylná k ukradení => u banky zablokuješ, u FBI uděláš co? :D Heslo z tebe musejí nejdříve vymlátit, avšak kartu a biometrické údaje ti jenom vezmou.
JuraS. (215)|2.3.2016 10:05
Plán je v tom, mít TPM čip, čipovou kartu a malou SDHC kartu. Kdyby byl problém a hrozilo nebezpečí (paranoia) tak jen vytáhnu z čtečky tu SDHC kartu a tělu dodám pár plastů k trávení. A to tak by chyběla část klíče který je k dešifrování HD potřeba.
Salamander (6177)|2.3.2016 10:18
Muzu se jenom zeptat co mas na PC tak duleziteho ze potrebues takove zabezpeceni? :D
durib (1141)|2.3.2016 10:21
Při přepadení to nestihneš. Navíc mít to takhle bez zálohy si koleduješ o nechtěnou ztrátu dat. Heslo je heslo, nic lepšího než tvé vlastní myšlenky zatím dle mne není.
@Salamander: to je přece jedno co tam má. I kdyby to dělal jenom ze zájmu, prostě jen tak. Je dle mne lepší mít správné bezpečnostní návyky (hlavně tedy v IT) než se pak divit "jak to že...?". Já mám šifrovaný disk s rodinnými videi a fotkami. Ne že by to bylo asi nějak důležité, respektive "koho by to zajímalo?" Ale zase na druhé straně, "proč by to mělo vůbec někoho zajímat?" a takhle si to jednoduše pojistím.
JuraS. (215)|2.3.2016 10:31
No když mám HW tak proč ho nevyužít. Je to ajko když ošklivá, tlustá holka, samej jebák co když se potí tak smrdí jak hnůj chodí na sebeobranu a v kapse nosí pepřák. A proč? No proto aby byla připravena kdyby ji někdo přepadl a chtěl ji opíchat. Jaká je šance, že se to stane?
JuraS. (215)|2.3.2016 19:22
Tak klávesnice je doma a je na pikaču. Jak je černá tak je parádně vidět ve dne ale teď večer se světlem z vrchu (lampička) se nedají číst popisky. Leda tak kdyby byly reflexní barvou. Takže si to budu muset promyslet jinak...téma tímto pádem zmrazeno...
Salamander (6177)|2.3.2016 20:27
tak snad se da psat i bez cuceni na popisky, ne? :D
JuraS. (215)|3.3.2016 07:12
[QUOTE=Salamander;579628]tak snad se da psat i bez cuceni na popisky, ne? :D[/QUOTE]

Dost blbě. Psal jsem zkusmo příspěvek na fb a i když s pc "přicházím do styku" od konce 80 tých let tak furt potřebuju vidět kam ten prst strkám...bude to tím světlem co mám nad stolem, tou úsporkou která je tam roky, ten úhel světla. Ještě to budu zkoušet ale šla prozatím do sklepa. Mám roky starou, snad 10 let starou, klávesnici Chicony na které svačím, hraju hry, píšu cypoviny a ona furt drží..a má pořád ještě on/off tlačítky na wokna...a funkční...
na té lenovo jsem zkusmo zkusil WOT a nedalo se moc hrát...připadalo mi to že mi čudlíky pod prstem tancují, nebyl to příjemný a jistý "úder"..to jsem neodchytal..no klávesnice za necelé 300,- to de...