Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 26 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 390

Téma: Novinky u AMD

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Triple-Core bude podle mě úspěšný, pokud AMD nasadí zmetkovou cenu
    Osobně na to pohlížím velmi kladně a láká mě to
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od radekhulan Zobrazit příspěvek
    ...
    a lidi se budou smát že mají tři jádra (což stejně nevyužijí) výkonově v single-thread aplikacích MNOHEM rychlejší než čtyřjádra (pže sdílí L3 ) za mnohem lepší cenu než čtyřjádra...a Intell bude prodávat tak leda dvoujádra z vadnejch čtyř za nekřesťanský prachy (zatím jsou u AMD zaváděcí ceny, to spadne )

btw, ta L2 je patrně (aspoň podle Bílejch papírů) v NB, tzn. na AM2 do čtyřjádra ee bylo by o to dost pomalejší (zvlášť pak s DDR3), tam leda levnější čipy...ale že je kompatibilita je super

Pravidelný diskutér Avatar uživatele radekhulan
    Registrace
    May 2006

Sdílení L3 opravdu není výhra, zvláště pokud dualcore Intelu sdílí podstatně rychlejší L2.. Navíc u desktopové verze L3 asi vůbec nebude, nebo podstatně menší velikost L3.. Barcelona se ztěžka dotahuje na Core 2 Duo / Quad, jenže za měsíc je tu Penryn a za 10 měsíců na trhu Nehalem.

AMD stále zůstane jako prodejce těžko kompatibilních (rychlejší či pomalejší hry, bugový DualCore driver a Optimizer), nestabilních (chipsety) a levných procesorů pro nemajetné..
    Naposledy upraveno uživatelem radekhulan: 20-09-2007 v 20:37

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od radekhulan Zobrazit příspěvek
    Sdílení L3 opravdu není výhra, zvláště pokud dualcore Intelu sdílí podstatně rychlejší L2.. Navíc u desktopové verze L3 asi vůbec nebude, nebo podstatně menší velikost L3.. Barcelona se ztěžka dotahuje na Core 2 Duo / Quad, jenže za měsíc je tu Penryn a za 10 měsíců na trhu Nehalem.

AMD stále zůstane jako prodejce těžko kompatibilních (rychlejší či pomalejší hry, bugový DualCore driver a Optimizer), nestabilních (chipsety) a levných procesorů pro nemajetné..
    LOL Intel se díky (řeknu to na plnou hubu) ABSOLUTNĚ STUPIDNÍ sběrnici snaží vytřískat z L2 co se dá, tak mu nezbývá než tu obrovskou L2 (co zabírá půl procesoru ) sdílet když není využívaná; na druhou stranu u K10 je cache pro každé jádro a při menších taktech (do 2,5 GHz) plně stačí 512KB díky HT; sdílená L3 je pak výhra, o tom si Intel nechává zdát; btw, ať ty tu flámuješ jak chceš, tak testy, které se různě dějí až teď, jasně dokazují, že první serverové Conroe procesory stejně nebyly lepší v poměru výkon na watt (jak tvrdil Intel) a tyto modely K10 jsou taky jen první, však další na tom budou mnohem líp (jen si odpusť zášť a vzpomeň si jak taky nešly taktovat a obecně stály za zlámanou grešli); nakonec za chvíli půjde cena dolů, takže si člověk dovolí výkonnější procesor za míň

jo a až budeš za rok a půl zase flámovat pro AMD, lidi tady i jinde ti to rádi připomenou

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

X3 je imho uplne normalni a dalo se cekat. prodavaji se CPU s vyrazenou casti cache, prodavaji se dvoujadra s vyrazenym jednim jadrem, tak proc by se nemohly prodavat ctyrjadra s jednim jadrem vyrazenym? je to rozhodne lepsi nez na ctyrjadru vypnout dve a z toho jedno funkcni.
    intel ma podle me vyhodnejsi strategii, ze slepy nepred slepy dve x-jadra do jednoho procesoru, uvede die-shrink, a az dalsi generaci uvede nativni 2*x-jadro. da se tak dobre vychytat vyrobni proces a nejsou takovy problemy s vyteznosti
    AMD se zase zene za tim mit prvni nativni x-jadro a ma s tim akorat problemy. ono se AMD zene celkve hodne dopredu, aniz by to v dobe uvedeni melo podstatny prinos. viz 64-bit CPU, HD2900 kteremu se porad ladi ovladace a vykon "zraje", predimenzovana datova sirka u barcelony...

//hlavne doufam ze se AMD z barcelony podari jeste neco vytriskat a poradne to s ni rozjet, hodne nerad bych aby AMD skoncilo... trocha konkurencniho boje by neuskodila

EDIT: a nechte tu prosim toho flame, vim ze se to nabizi, ale skuste se trochu krotit
    AMD tezi z integrovaneho radice, Intel zase z velke cache. no a co?
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 20-09-2007 v 20:52

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    ...
    no ale nezapomeň, že AMD někdy příští rok jen MŮŽE slepit dvě 4 a mít osmijádro (ale jak to bude si netroufám říct, prý žádný jaderný války nebudou, ale pravdou je, že s HT3 by to asi fachčilo dost slušně a IMHO mít na serveru 16 jader=extra výkon za menší cenu=postavit superpočítač za 2/3 ceny...sakra ať se vyprdnou na stagnaci a jdou do osmijader aspoň budou mít víc superpočítačů)

btw, Sun teď staví supercomputer na Barcelonách a při počtu 19k procesorů bude skoro 2x lepší než BlueGene/L

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Pavel Boček Zobrazit příspěvek
    ...
    Ty chceš říct, že přesun L2 do NB je výhoda a že sdílená L3 je lepší než sdílená L2? Přesun L2 do NB mi přijde jako totální trotlovina na n-tou. Kdes to našel? Možná, že to má nějaké opodstatnění, ale mě se to zdá jako naprostá šílenost.

Jinak X3 je podle mně lepší než prodávat nepodařená 4jádra jako 2jádra.

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od P@pi Zobrazit příspěvek
    Ty chceš říct, že přesun L2 do NB je výhoda a že sdílená L3 je lepší než sdílená L2? Přesun L2 do NB mi přijde jako totální trotlovina na n-tou. Kdes to našel? Možná, že to má nějaké opodstatnění, ale mě se to zdá jako naprostá šílenost.

Jinak X3 je podle mně lepší než prodávat nepodařená 4jádra jako 2jádra.
    nene L3 je v NB...jestli jsem někde napsal L2 tak sry, ta zůstává pěkně na jádrech (nebo blízko, teď si nevybavuju přesně jak vypadá ten čip...no prostě je tam kde je to nejlepší )

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Napsals L2, L3 dává celkem smysl. V tom případě se objevuje další otázka. Kdo všechno bude dělat čipsety pro AMD? V takovém případě by byl docela velký rozdíl mezi čipsety, nemluvě o tom, že se prodraží desky. Takže CPU zlevní a MB podraží. Nějaká změna v ceně ?

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od P@pi Zobrazit příspěvek
    Napsals L2, L3 dává celkem smysl. V tom případě se objevuje další otázka. Kdo všechno bude dělat čipsety pro AMD? V takovém případě by byl docela velký rozdíl mezi čipsety, nemluvě o tom, že se prodraží desky. Takže CPU zlevní a MB podraží. Nějaká změna v ceně ?
    Jo sry s tou cache...jinak o tom že bude v té NB to vyhrabali lidi myslim na TNQ (já bych nedokázal přečíst 180 stránek, ale zase pro ně to není cizí jazyk, že ). Jak to bude s čipovými sadami netuším...napáda mně něco podobného jako s grafickými kartami, čili že třeba výrobci čipových sad dostanou část specifikací (což asi musí dostávat stejně, ale zase co teď s NVIDIÍ) a podle toho se zařídí

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Hm, baví se tady každý o hruškách a jabkách nebo sem jediný kdo nedával pozor při hodinách JČ?

Krom toh, ste všichni mastně OT které sem nevědomky rozputal asi já... takže se držte AMD a nemotejte flamewar a nebude se mazat

Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Smeli Zobrazit příspěvek
    Hm, baví se tady každý o hruškách a jabkách nebo sem jediný kdo nedával pozor při hodinách JČ?

Krom toh, ste všichni mastně OT které sem nevědomky rozputal asi já... takže se držte AMD a nemotejte flamewar a nebude se mazat
    proč OT? bavíme se o procesorech, bavíme se dokonce o procesorech K10

jinak fakt jsem to četl, tak já nevím...asi ten White paper pro ně přece jen je cizí jazyk

aha tak Fudzilla no... http://www.fudzilla.com/index.php?op...=3066&Itemid=1 (asi ty WP přidám do to-read seznamu )

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Smeli Zobrazit příspěvek
    AMD odhalí temnou stranu:
    http://www.tcmagazine.com/comments.p...=16125&catid=6

Podle hada a temné strany bych si dovolil tipnout něco s Razrem, ale jinak mě nic nenapadá...
    Tak se údajně jedná "jen" o černou edici AX2 5000+ s odemčeným násobičem:
    http://www.tcmagazine.com/comments.p...=16176&catid=2

Registrace
    Apr 2007

http://www.theinquirer.net/gb/inquir...-phenom-system

těším se jak malý dítě

P.S.: zítra to uvidíte od někoho super zpracované v novinkách ( coto )

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

inquier - jedna pani povidala

Strana 2 z 26 PrvníPrvní 123412 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Ostatní: *** CES 2014 Las Vegas novinky***
    Od flanker v sekci Grafické karty
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-01-2014, 16:57