Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): odstraneni hesla

Neregistrovaný (0)|6.3.2016 09:07
Tazatel: Tonny

Znění dotazu: dobry den prosim vas mam pocitac s windousi XP a dlouho jsem ho nepouzival asi 3 roky,protoze mam novy, ale ted bych se chtel dostat do toho stareho a chce to po me pri prihlasovani heslo ktere uz neznam.Da se odstranit abych se tam dostal?

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Windows XP profesional
Ventero (1280)|6.3.2016 11:00
Tak variant je několik. Stáhni si Hirenś boot CD, vypal ISO a nabootuj z CD. (Je tam i varianta pro USB)

Zobrazí se menu a tam máš hned z prvních voleb jsou "Mini XP" a "Parted Magic" Obojí jsou Live systémy (1. na bázi Windows XP a druhý na bázi Linux - v mém případě tuším Slackware) No a tam si, v obou případech, přes správce souborů můžeš data kopírovat třeba na flashku a nebo vypálit na opto-medium.

Pokud chceš opravdu do systému, tak ve spodnější části menu jsou nástroje jako "Konboot" "Offline password changer" a možná ještě něco. Tyto nástroje fungují různě. Jeden z nich vytvoří nový účet admina, druhý změní jeho heslo na jaké chceš a možná je tam i třetí nástroj, který bude heslo louskat. To je však ve tvém případě nepraktické, neboť to závisí na tom jak je heslo silné, musíš mít nějaké vytvořené slovníky a dostatečný výpočetní výkon a i tak by jsi heslo mohl lámat týden.

jednotlivé nástroje si můžeš prověřit na internetu, aby jsi měl třeba představu, jak s nimi pracovat - i když jsou většinou jednoduché.

No a nakonec - to by bylo nejjednodušší, ale už si to nepamatuji přesně - ve WinXP ještě byla taková varianta, že jsi najel systém, tam jsi se nemohl přihlásit, protože neznáš heslo a zmáčkl jsi 3 x po sobě klávesovou kombinaci, která ti vytvořila nový admin účet. Myslím, že to bylo Ctrl+Alt+Del a pak už nevím, jestli stačilo jen restartovat, nebo jestli byl ještě nějaký postup. No a pak do něj najedeš a převezmeš práva... Nebo to bylo přes nouzový režim, už nevím - můžeš zkoušet.

Třeba to tu někdo, kdo má lepší paměť upřesní, jak se to přesně dělalo ...

Edit: Našel jsem třeba toto:
http://www.radirna.cz/windows/windows-xp-zapomenute-heslo.html

nebo:
http://technet.idnes.cz/ziskejte-zpet-zapomenute-uzivatelske-heslo-pro-vstup-do-windows-xp-1ir-/software.aspx?c=A080102_162334_software_dvr

Nebo Paragon rescue kit CD se dá použít. Chlape kdyby jsi to zadal do vyhledávače, tak se nemusíš ptát ...