reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

dva ssd disky v jednom počítači

davido1 (26)|9.3.2016 10:27
Ahoj potřeboval bych poradit, mám v počítači jeden ssd disk 128 gb, ale hnedka je obsazeno asi 40 gb a potřeboval bych ještě tak 60gb na GTA 5 a nechci ten disk celý zaplňovat kvůli životnosti. Takže bych si chtěl dokoupit ještě jeden ssd disk, máte stím zkušenosti mít dva ssd disky v jednom počítači, nemůžete to způsobovat nějaký potíže? jako jasně, že lepší by bylo upgradovat na vyšší kapacitu, ale nevím co bych dělal s tím diskem co tam mám.
johny__g (6387)|9.3.2016 10:54
Žádny problém v tom nehledej. Spíš jestli je nutné mít tu hru na SSD? Mechanický disk v PC je? Nemůže se hra dát na něj?
Chester1722 (74)|9.3.2016 11:05
Zdravim, po mojich pataliach so zapojovanim druheho SSD disku si myslim ze dokazem pomoct. Zaklad je ze by tam problem byt nemal. Ale zalezi aky SSD ides kupovat a aku mas zakladnu dosku. Pre viac info co myslim kuk moj thread kde je popisany problem a aj vyriesenie.

https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/82857-Rozdiel-medzi-dvoma-SSD-Krabica-a-len-telo

inac ak ti SSD a MB pasuje tak by to malo fungovat systemom ze pripojis SSD, zapnes PC, system ti ho rozpozna, naformatujes SSD, spravis si oddiel a fungujes. Robota na 5 minut.

johny__g: ja si myslim ze to nie je az taky blby napad nakolko GTA V ma uz aj tak neskutocne dlhy loading a SSD tomu len a len pomoze. Sam mam GTA V na SSD a oproti HDD tam je dost rozdiel.
davido1 (26)|10.3.2016 09:29
Tak si myslím, že to je veliký rozdíl než klasicky HDD. Ale mě šlo o to, že GTA V je celkem náročná hra a taky ta instalace na HDD probíhala hodně dlouho. A teď tam mám zapojene SSD přes m.2, a mám tam ještě klasický 2000gb HDD, tak mě jde spíš o to, jestli to třeba nebude moc zatěžovat zdroj a tak, SSD sice není moc náročný, ale když poběží dvě SSD najednou tak, aby to třeba nesnižovalo životnost desky a ostatních dílů.
Gouranga (699)|10.3.2016 18:03
Dve SSD systemu rozhodne skodit nebudou.. Pokud tedy treba zdroj nevytezujes na 98 %..
davido1 (26)|10.3.2016 19:39
ok dík, měl jsem z toho obavy