reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 - recovery problem

sewik (3)|11.3.2016 18:10
Zdravím všetkých, mám problém so svojím ntb HP PAVILION DV6 - 3060EC, s Windowsom 7 Home Premium 64-bit. Skusim to opisat co najpresnejsie, vopred sa ale ospravedlnujem za neoborne nazvy alebo divne opisy. Mam so svojim notebookom taky problem ze uz dlhsiu dobu som mal problemy s malwarami a inymi somarinami ktore sa podarilo natahat mojmu malemu bratovi do ntb, stale mi vyhadzovalo v prehliadacoch nejake reklamy alebo presmerovalo na ine stranky, rozhodol som sa teda ze cez Malwarebytes to preletim a potom to nabootujem este cez Rescue CD od Kaspersky a Esetu, MBAM mi system presiel a nasiel 149 problemov prevazne v registroch HKEY...dal som to vsetko do karanteny stiahol som si este Total Uninstaller a odstranil vsetky nepotrebne programy hry a blbosti co som nevyuzival, zabudol som vsak odznacit cca 10 zloziek ktore vyzerali a mali uplne podivne nazvy uvediem napriklad obrazne takyto {988754515-575754-575757541}. Vyzeralo to nejak takto. Dal som to vsetko odstranit a ked som prisiel na to ze som to ztabudol odznacit, ked sa operacia dokoncila restartoval som NTB a v tom to prislo, nacital sa mi klasicky HP QUICK WEB, presiel som dalej do spustania Windowsu a vtedy som zbadal ze WIN sa dlhsie nacitava a zrazu sa mi zobrazil Loading ako na Viste nie klasicky z WIN7, loading sa dokoncil a zrazu sa mi zobrazila sprava: AUTOCHK PROGRAM NOT FOUND - SKIPPING AUTOCHK, nechal som to tak zmizlo to a v tom sa mi zobrazila dalsia sprava: PROCES INICIALIZACIE PRIHLASENIA ZLYHAL...tak som ntb natvrdo vypol a skusil to znova a stale to iste. Skusil som teda SAFE MODE a tam sa mi stalo to iste Proces prihlaasenia zlyhal...restartoval som ho teda zas a cez F11 som vosiel do Recovery...spustilk som STARTUP REPAIR ta trvala asi 6 hodin a nenasla nic....skusil som teda dalej MEMORY TEST tam sa mi ntb vypol s tym ze sa prehrial v polovici....tak som teda skusil este BOD OBNOVENIA pred cca tyzdnom no NEPODARILO SA HO OBNOVIT trvalo to asi 5 hodin a nic....tak som teda otvoril prikazovy riadok a skusil som opravit booting prikazmi BOOTSEC, FIX MBR a FIX BOOT...ani to nepomohlo a problem stale ostava...skusil som teda ze preinstalujem WIN 7 no tam som zistil ze v RECOVERY MODE mam len moznosti: BOD OBNOVENIA, PRIKAZOVY RIADOK A ZALOHA SUBOROV nemam tam moznost kliknut na UPLNE OBNOVENIE SYSTEMU a nemozem ho preinstalovat....skusil som zistit ci som neodstranil disk s RECOVERY...v prikazovoom riadku som dal DISKART alebo nejak tak a tam mi vyhodilo vsetky dostupne disky boli tam 4 (recovery mal cca 20GB)....chcem sa vas teda opytat co som to porobil ako to mozem napravit ? Ako sa dostat k tomu aby som mohol preinstalovat WIN ?...Som uz zufaly...RECOVERY DVD som si zabudol vytvorit. Som z toho zufaly. Nasiel som doma originalne DVD s WINDOWS 7 Home Premium 64-bit ako mam v ntb jednoducho to preinstalovat aj ked stratim Recovery ? Nepokazim s tym nieco ?
Ventero (1280)|12.3.2016 11:20
Dostanes se do nouzoveho rezimu? Normalne to hned na zacatku vlakna nedelam, ale podle toho co pises a jak, tak to radsi vem a dones kamaradu, co se orientuje ci do servisu. Jeste muzes uvest z jakeho jsi regionu a poprosit zde, jestli by nekdo nebyl ochotny Ti to opravit levneji, nez servis.
sewik (3)|12.3.2016 12:41
Do nudzoveho sa nedostanem akonahle nacita nudzovy rezim tak v casti kde by malo naskocit prihlasovanie uzivatelov a vitajte mi vyskoci hlaska PROCES INICIALIZACIE PRIHLASENIA ZLYHAL....netusim co to moze byt....nepostaci Reinstall ? zaujima ma vlastne hlavne to ze aj ked sa dostanem do Recovery modu tak tam vlastne nemam moznost preinstalovat WIN predtym to slo...no ja som z Vychodneho Slovenska od Kosic :(
Ventero (1280)|13.3.2016 20:53
Podle toho, jak obsahle pises, tak to vyvolalo dojem, ze nutne potrebujes system opravit a ze do reinstalu nechces. Jinak samozrejme muzes nabootovat nejaky live system z usb ci cd, zachranit dulezita data a pak preinstalovat. To by pomoc melo ...
sewik (3)|15.3.2016 01:03
tak super vsetko uz ide ako ma podarilo sa :) data som si presne yachranil cez LIVE CD a zvysok som okaslal postahujem programy na novo....vdaka za rady....akurat mam jeden taky problem ze nejak moc pomalicky mi ide net....predtym to stahovalo aj 3mb za sekundu a teraz mi nestiahne ani pesnicku alebo ju stahuje strasne dlho....ovladace som nainstaloval vsetky a aj aktualizova...co s tym ?..neviete ako to zrychlit ? niekedy mi net aj vypadne a niekedy dlho nacitava....