reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s routrem ?

amras (3)|24.8.2007 10:02
Dobry den mam takoví problem. Mam router EDIMAX 6104k a internet mi ma rozdelovat do 3 PC, ale rozdeluje vzdy jen do 2 i kdyz v siti fungujou (vidim vsechny 3 PC). Ale napr ICQ jede na vsech 3. POtom se mi take stava ze kdyz se odhalsim z 1 profilu pise odhlasovani site prepnu se do jineho profilu a tam mi internet uz nejde. Na routru nastavuju statickou IP ....IP,maska,brana,DNS jo a jeste caove pasmo.Rozdelovani IP do site je pomoci DHCP. Za jakekovil rady dekuji
Ritchie83 (369)|24.8.2007 11:35
[QUOTE=amras;45520]internet mi ma rozdelovat do 3 PC, ale rozdeluje vzdy jen do 2 i kdyz v siti fungujou (vidim vsechny 3 PC). Ale napr ICQ jede na vsech 3.[/QUOTE]
Vidím, že pokoušíte naši představivost. Napište prosím skutečné (přidělené) IP adresy počítačů. Tuším, že problém bude zde.

Jen pro vaši představu, nefunguje vám dobře routování (úroveň IP adres), na ostatní počítače v jednom segmentu sítě se dostanete díky erhernetu (MAC adresy). Krabička má následující konstrukci 5portový ethernet switch <=> 2 portový router eth/dsl.
amras (3)|24.8.2007 12:45
192.168.2.104
192.168.2.100
192.168.2.103
Ritchie83 (369)|24.8.2007 13:52
Nebojte se toho příště napsat víc, třeba která IP patří tomu problémovému PC, případně i obě IP routeru. Jak funguje ping na vnitřní rozhraní routeru, na vnější rozhraní routeru, na DNS server poskytovatele, na google.com? Napište výsledek z problémového i z bezproblémového počítače.
eraser (0)|24.8.2007 16:43
Ak je tento popis pre EDIMAX BR-6104K správny, tak sa v podstate jedná o obdobnú krabičku, ako mám doma, len s tým rozdieľom, že ich montujú iní výrobcovia. :) V každom prípade nie je na škodu, ako napísal Ritchie, aby sa poskytlo čo najviac informácií, tzn. rozpísaná sieťová topológia, nastavenia PC, pridelené IP adresy, operačné systémy, provider, atď.

Preto by som uvítal presné informácie na tieto otázky:

1. Zaujíma ma provider, resp. Internet je DSL, káblovka, wifi?
2. Potrebujem topológiu siete a popis prepojenia, napr. modem-utp kábel-router... atď.
3. Pripradené IP adresy aktívnym sieťovým prvkom.
4. Nastavenie jednotlivých počítačov, resp. TCP/IP vlastnosti.

Obdobnú problematiku som tu nedávno riešil a následne popísal v téme DSL pripojenie a zdieľanie. Mimochodom, pre pár klientov doporučujem vypnúť DHCP a nastaviť statické IP adresy.
pavel_p (993)|24.8.2007 20:03
[QUOTE=amras;45520]Dobry den mam takoví problem. Mam router EDIMAX 6104k a internet mi ma rozdelovat do 3 PC, ale rozdeluje vzdy jen do 2 i kdyz v siti fungujou (vidim vsechny 3 PC). Ale napr ICQ jede na vsech 3. POtom se mi take stava ze kdyz se odhalsim z 1 profilu pise odhlasovani site prepnu se do jineho profilu a tam mi internet uz nejde. Na routru nastavuju statickou IP ....IP,maska,brana,DNS jo a jeste caove pasmo.Rozdelovani IP do site je pomoci DHCP. Za jakekovil rady dekuji[/QUOTE]

Vůbec té otázce nerozumím, ale je na tom divném počítači u síťové karty nastavena brána? Jestli jede ICQ a ne internet, není v prohlížeči naprosto zcestně a bezdůvodně nastavená proxy? Odpověď je teda zformulovaná na základě věštění z kávové sedliny :-)
amras (3)|29.8.2007 13:36
Omlouvam se ze jsme tu dlouho nebyl. dovolena :)

>> Ritchie83
No ono urcit ktery PC je ten problemovi nejde oni blbnou vsechy. Jednou to jde na tom a za chyvlku zase ne.
Tak vyresetuju router a chvilku to zase bezi.
A jak se zjistuje ping tak to obravdu netusim.

>> eraser
1.provider je ecic.cz a připojeni je wifi(panelakove)

2.propojeni je modem na telefon ktery ma 1 NAT z nej to jde do wan routru a z routru jdou 3 sitove kabaly do 3 PC

3.
PC-1 192.168.2.104
PC-2 192.168.2.100
PC-3 192.168.2.103
zkousel jsme nastavit IP i rucne ale nepomohlo
router: fixed-IP xDSL a tam nastavuji IP masku a DNS od providera

4.v TCP/IP mam nastaveno na DHCP u vsech 3 PC


>> pavel_p
To ano je to tezke z toho neco vylustit :) nejsem v tom jeste zrovna zabehli
eraser (0)|29.8.2007 22:24
Akosi nechápem providera, píšeš o wifi, no následne o DSL.

Ak máš DSL modem, ten napojený do WAN pre router, potom máš zrejme nastavené PPPoE a zadané statické IPčky od providera. Ak nie, potom je menší problém s naviazaním pripojenia, pri výpadku DSL.

Ešte mi napíš internú IP adresu a masku, ktorú má pridelenú router. A dopíš masku, bránu a DNS pre tie tri PC, ktorým ich pridelí DHCP server. Ale predpokladám, že pôjde o masku 255.255.255.0 a bránu, DNS IP adresa routera.