reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr z nabídky "Nový" po kliknutí pravé myši na ploše

kun0027 (1)|1.4.2016 18:49
Dobrý den,

po kliknutí pravé myši na plochu (ve Windows 8) trvá velice dlouho, než se objeví panel s výběrem další akce. Poté naskočí nabídka obsahující "Zobrazit, seřadit podle, aktualizovat atd." V okamžiku, kdy vyberu kategorii "Nový", opět počítač velice dlouho načítá. Mé dotazy jsou takové:

1) Mohlo by toto načítání nabídky urychlit vymazání nepoužívaných položek v sekci "Nový"? Hojně využívám programy MathCad, Quickfield a další, které jsou mimořádně velké a náročné pro PC, a každá nabídka pro vytvoření nového dokumentu se v sekci "Nový" vyskytuje několikrát.

2) Je možno nějak upravit právě nabídku "Nový"? Konkrétně upravit, co se mi bude zobrazovat a co nikoliv.

V příloze přikládám obrázek, jak moje nabídka "Nový" vypadá, snad s tím půjde něco udělat.

Za případnou pomoc děkuji!
nabídka nový.png
Rendl2 (501)|1.4.2016 21:58
Nevím jak se to dělá v osmičkách přímo v systému, ale externí aplikace jako CCleaner by to měla zvládnout. Hledej kontextové menu a jednoduše označ požadované aplikace.
Pardon, už to neumím smáznout, tak kontextové menu je na menu práce se souborem a nevím jestli na tohle v CCleaneru je položka. Ups... Moc rychlej a nedomyslel jsem to.
Ventero (1280)|2.4.2016 12:22
Je to tam ...