reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI Radeon R9 380 - Lost HDMI Signal při některých hrách

bobisu (2)|11.4.2016 21:44
Zdravím, jsem tu nový a snad napíšu veškeré sounáležitosti k tomuto problému.


Před nedávnem jsem si pořídil nové PC, vše šlo hladce, je to AMD sestava a nebyl problém, teploty, rychlost, prostě všecko co od PC můžu chtít.

Ovšem instalací nových ovladačů od AMD Crimson začly problémy. A to řen, který už je v nadpisu, při hraní některých her konkrétně - Batlefleet Gothic: Armada, Shadow of the Mordor mi prostě grafika spadne a přestane fungovat, a vyhodí mi to na obrazovce, že není HDMI signál. Kabeláž je nová a funkční, správně zapojená, ovladače mám aktuální.

Proběhne to asi takto: Hra se na 1-2 vteřiny sekne, poté se vypíše hláška, že byl ztracen signál.


Nevím si moc rady, a na googlu jsem žádné kloudné řešení nenašel, setkal se s tím už někdo?
Gouranga (699)|11.4.2016 22:11
Zkousel jsi vratit puvodni ovladac, ktery fungoval?
bobisu (2)|11.4.2016 22:15
Přiznám se že né, páč nevím který to byl.

Edit: Ovšem rád by jsem si crimson nechal, jelikož navyšuje docela rapidně výkon, spíš by jsem rád vyřešil problém, ale né downgradem.
Gouranga (699)|12.4.2016 10:41
Rapidne?
[ATTACH=CONFIG]31303[/ATTACH]
No reseni u problematickych ovladacu je zkusit nejake jine. Muzes zkusit starsi crimson nebo pre-crimson..
crimson_performance.gif
Rendl2 (501)|12.4.2016 11:54
Jiné připojení než HDMI funguje?
Aphx (1)|11.5.2016 19:10
[QUOTE=bobisu;580599]Zdravím, jsem tu nový a snad napíšu veškeré sounáležitosti k tomuto problému.


Před nedávnem jsem si pořídil nové PC, vše šlo hladce, je to AMD sestava a nebyl problém, teploty, rychlost, prostě všecko co od PC můžu chtít.

Ovšem instalací nových ovladačů od AMD Crimson začly problémy. A to řen, který už je v nadpisu, při hraní některých her konkrétně - Batlefleet Gothic: Armada, Shadow of the Mordor mi prostě grafika spadne a přestane fungovat, a vyhodí mi to na obrazovce, že není HDMI signál. Kabeláž je nová a funkční, správně zapojená, ovladače mám aktuální.

Proběhne to asi takto: Hra se na 1-2 vteřiny sekne, poté se vypíše hláška, že byl ztracen signál.


Nevím si moc rady, a na googlu jsem žádné kloudné řešení nenašel, setkal se s tím už někdo?[/QUOTE]



Mám stejnej trabl!

Minulý týden jsem si postavil kompa (FX 8350+R9 380X OC+16GB DD3 1866 CL9 na MSI 990fxa s 600W Enermax zdrojem, WIN10 Home). Jak sem se těšil, že si konečně zahraju Crysis 3 na max detaily, tak jsem byl pak velmi zklamán. Cca. po 5 minutách hry (a z těch 5 byly 4 intro) hra zamrzla a vypadl obraz (zvuk pokračoval).

To samé se mi stalo i u Far Cry4 a lidi na forech od AMD po Ubisoft popisují tenhle problém s R9 3xx a R9 2xx i u her, jako Far Cry Primal, Wolfenstein: Old Blood, Cities: Skylines, Division, Dark Souls 3,Fallout 4, atd.

Problém trvá již od Catalyst 15.12 Crimson update a zatím není ze strany AMD žádná reakce. Aktuálně jedu na Crimson 16.5.1, což je nanic driver.
Rozhodopádně je zvláštní, že Blizzard(í) hry jako D3 a HOTS se nechají hrát bez black screenu. Taky jsem nezaznamenal jediiný problém, když jsem zkoušel pre-alpha Unreal Tournament. I 3DMARK doběhne bez obtíží.

Co jsem vyčetl:

Je podezření na celkovou nekompatibilitu mezi R9 2xx/3xx, DX11 a Crimson 16.x drivery.

U některých karet pomohlo:
-použít Clockblocker (na vlastní nebezpečí, moc prý nepomáhá, ale objevili se někteří, kteří hlásili úspěch u Crimson 16.4.2)
-přejít na starší driver Catalyst 15.11, (podle toho co lidi píšou, tak jedno z nejjistějších řešení, taky tomu dám šanci, ale v pátek mi má přijít DOOM, takže to není optimální řešení)
-přes nástroj Sapphire TriXX zvýšit napětí jádra +mv o cca. 15 - 25 (to ani zkoušet nebudu)
-Hrát pod DX9 (k čemu, když GK podporuje DX12? :D )

Něco z toho pozkouším a pak dám vědět jak to dopadlo, ale nejlepší by asi bylo, kdyby se AMD chytlo za hlavu a zjednalo promptní nápravu.

Aphx out...