reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vysoké teploty v laptopu?

DomingsterCZE (4)|18.4.2016 23:44
Zdravím, mám takový dotaz. Začíná mi to vrtat hlavou tak moc, že mi nezbývá, než se zeptat někoho dalšího... Mám rok a půl starý Asus X550V s i5 3230M. Pamatuji si, že ještě před půl rokem teploty za klidu dosahovaly kolem 40°C max a při hraní nanejvýš 78°C což už byl fakt extrém. Teď jsou teploty za klidu 53°C a při hraní 90°C. Ptám se hlavně kvůli vašemu názoru, jestli může teploty ovlivnit nějaká z těchto skutečností:

1) Notebook jsem teď reklamoval kvůli LCD, který mi vyměnili, a psali do zprávy, že vyčistili ventilátor a aktualizovali BIOS. Což mě vrací ke zkušenosti s Toshibou, kterou jsem měl před tímto laptopem, kdy jsem aktualizoval BIOS, a jakýmsi způsobem se ventilátor točil jen na minimální otáčky i při maximální zátěži, což byla docela slepá ulička protože se laptop začal vypínat při koukání na youtube a downgrade biosu nešel provést, bylo po záruce a když už jsem se odhodlal laptop servisovat za peníze, zjistili, že už odešel heatpipe a nelze sehnat novej. To bylo jen takové odbočení.

2) Druhá skutečnost je ta, že jsem stáhnul WIN 10, se kterými tedy nebyl žádný problém.

3) Třetí skutečnost je ta, že ventilátor se spouští aktivněji až při teplotách kolem 65°C.

Tímto tedy prosím nějakého fajnšmejkra, aby mi na to sdělil názor typu, zda-li si dělat obavy, či nedělat, jestli některá ze skutečností může mít vliv a nebo jestli neexistuje nějaký typ jak teplotu snížit. Btw myslím tím aktivně, žádné chladící podložky, ty neřeší jádro problému. Doteď nebyla potřeba, tak nechci aby byla potřeba teď. :)
johny__g (6387)|19.4.2016 14:57
Vyměnit teplovodivou pastu.