reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prý podvod, tvrdí paypal

mike033 (304)|21.4.2016 22:00
Dobrý den, mám závažný problém s platbou přes paypal. Snažil jsem se to vyřešit přes anglickou podporu, ale ta mě už několik dní ignoruje a nevím, jak svoje peníze dostat zpět. 16/04/16 jsem učinil platbu obchodníkovi EvolutionVaping ltd v hodnotě 137.94£. Obchod sídlí ve Velké Británii. Abych to uvedl na pravou míru, žiji ve Velké Británii. Tento obchod mi sdělil, že paypal si od nich peníze vzal zpět, protože to prý byl podvod. Platil jsem svoji českou visa kartou a peníze se mi normálně ztrhly z účtu tak jak to může být podvod? Ty peníze byly hmotné na mém účtu! Požaduji tedy po paypalu o vrácení těch peněz nazpět (ani nevím, kde peníze jsou). Možná byl problém v tom, že jsem platbu učinil bez založení paypal účtu, ale proč tam tahle možnost teda vůbec je? Tak či tak chci svoje peníze nazpět. Odepsání peněz proběhlo 19/04/16 podle servis24. Něco jsem slyšel, že by se peníze měli vrátit automaticky zpět na účet, ale jistý si tím úplně nejsem.
Měl jsem si ten účet na paypalu založit hned, jen kdybych v tu chvíli nespěchal.
Děkuji za vaši pomoc
Gouranga (699)|21.4.2016 22:20
Vetsina plateb kartou funguje formou blokovani - na uctu jsou penize zablokovany, ale nejsou strzeny - jsou stale v bance. V pripade KB je na to v internetovem bankovnictvi primo polozka. Penize muzou byt blokovany i docela dlouho (mesic), nez jsou opravdu strzeny (takhle dlouho to spis trva v pripade zruseni blokace).
Opravdu to vidis jako odchozi platbu nebo pouze jako blokovanou?
Nicmene tak jako tak, ti tady asi nikdo s timto problemem nepomuze a muzes pouze doufat, ze to vyresi podpora. Paypal pouzivam ~9 let a na zadny problem jsem zatim nenarazil.
mike033 (304)|22.4.2016 01:05
Datum transakce a pripsani je 19/04/16 a nic o tom ze jsou blokovane tam napsane neni. Je tam proste odectena castka takze zadna blokace. Ale stejne nechapu tu blokaci. Nikdy jsem s tim problem nemel. Ten shop kteremu jsem posilal penize mi tvrdi a ted cituji "paypal took the money back from us, saying it was fraud". Nevim jak paypal prisel na to ze jsem podvodnik. A dost me se***. Mam uplne jiny starosti a jeste musim resit tuhle kravinu.
Chester1722 (74)|22.4.2016 08:19
Nechcem byt hned ly a podozrievavy ale...mas uz predchadzajuce skusenosti s tym obchodom/ s tymi ludmi? si si naozaj isty ze im PayPal zablokoval tie peniaze? Nech ti poslu nejaky dokaz. Internet je plny spekulantov a aj ked netreba hned mysliet na najhorsie, je dost mozne ze su to nejaky podvodnici
mike033 (304)|22.4.2016 12:38
Nemyslim si...se klidne koukni na jejich FB page. Evolutionvaping.co.uk. Spousta reakci od lidi a pozitivnich + mi poslali na maila screenshot, kde byly objednavky od lidi a u vsech bylo shipped..jen u me paypal reversed.
Chester1722 (74)|22.4.2016 12:59
Teraz som v praci takze FB nemozem kuk... a nevedia ti poslat screenshot z priamo tvojej transakcie? ked uz tak ochotne ukazuju screenshoty ostatnych, uplne cudzich ludi.
mike033 (304)|22.4.2016 13:58
Omlouvam se nevyjadril jsem se jasne. Poslali screen a jmena a adresy ostatnich zamaskovali
mike033 (304)|25.4.2016 12:26
Tak jsem volal na podporu a ty penize mi snad prijdou zpet, ale porad nechapu proc nemozu platit ceskou visa kartou v zahranici pres paypal. Mam nyni zalozen paypal ucet, ale s britskou menou a jediny, co mi tam jde dat za karty jsou jen ty britske + se jeste musi udelat vypis z te karty pro jeji potvrzeni jinak z ni na paypalu platit nejde, coz je podle me dalsi hovadina a zdrzovani. No a co se deje kdyz tam chci dat ceskou kartu? Ceska karta tam proste dat nejde, protoze je tam problem s county (krajinama). Takze kdyz to tak vidim, s ceskyma kartama se da v zahranici jen vybirat a platit v kamenych obchodech? To je prece kravina. Kdyz jsem byl v ČR tak jednoduse jsem napsal cislo karty, kod a zadny problem. Muzete mi nekdo vysvetlit laicky jak tohle teda funguje?
Gouranga (699)|25.4.2016 17:58
Co mit ucet, ktery je cesky a do nej dat ceskou kartu?
Limitace, ze na UK ucet jdou jen UK karty mi prijde zcela logicke - z duvodu castych kradezi karet, tohle situaci aspon trochu pripadnym pachatelum ztizi..