reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neznámá složka

Peta545 (32)|25.4.2016 20:37
Řeším problém. Co je složka "snapshots" v kořenovém adresáři jednotky? Ví o tom někdo něco? Obsahuje 2 soubory s příponou .dat. Při pokusu o odstranění vypíše, že soubory odstranit nelze, protože jsou spuštěny v programu "System". Prolezl jsem celý internet a nikde nic...

Pokud by někdo chtěl pomoct, upřesním víc. Ještě podotknu, že když složku smažu (spustím WIN v nouzáku nebo nabootuju z druhého disku), složka se po několika sekundách opětovně vytvoří a je znatelné, že to, co s tím souvisí zaměstnává procesor.
Peta545 (32)|25.4.2016 20:52
Pro ty méně chápající. Jedná se o jiný počítač a OS W7.
Salamander (6177)|25.4.2016 21:06
Nepouzivas nahodou vmware nebo virtualbox?

Stinovou kopii svazku povolenou nemas?
Peta545 (32)|25.4.2016 21:18
Nic z toho. Nedávno čistě nainstalovaný. Dle mého názoru je to nějaký virus. Alespoň se to tak chová.
Salamander (6177)|25.4.2016 21:20
Tak to musis vedet nejlip sam jestli je nejaka moznost ze se ti tam dostala nejaka havet ... ale jestli mas AV, tak me to neprijde moc pravdepodobne.

Ale pro klid duse to PC muzes projet Hijackthis, Malwarebytes a ESET online scannerem.
Peta545 (32)|25.4.2016 21:29
Ano, dostala. Zaviroval jsem si poprvní v životě svůj počítač. Mám Avast odjakživa, upozornil mě, po restartu skenoval celý PC, ale trvalo to dlouho, tak jsem ho zastavil s tím, že naformátuju primární (systémový) disk a příjde nová instalace. Bohužel ta složka se nachází na mém druhém (fyzickém) - datovém disku, kde jsou obsaženy spouštěcí soubory (ač tomu sám nerozumím proč). Našlo to pár virů na datovém, opraveno. Spustil jsem PC tak, že jsem nabootoval z původního HDD a nechal zbylé dva otestovat. Žádné viry. "Malwarebytes" jsem zkoušel taky. Něco našel, opravil jsem, ale tento problém přetrvává.