reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WoW, WArhammer, nebo AoC?

PanzerFaust (38)|27.8.2007 00:01
Na jaře roku 2008 vyjdou 2 skvělý MMORPG hry: Warhammer online a Age of Conan + ještě vyjde novej datadisk k WoWku...... WoW už mě pomalu přestává bavit a tak se rozhoduju mezi AoC a Warhammerem. Co budete hrát vy? :)

Info o AoC:
http://ageofconan.com/ - oficiální stránka hry (en)
http://www.ageofconan.cz/ - fun stránka (cz)
http://www.aocmovies.com/ - videa hry

Info o Warhammeru:
http://www.warhammeronline.com/ - oficiální stránka hry (en)
http://warhammeronline.ic.cz/ - fun stránka (cz)
http://www.whmovies.com/ - videa hry
Unknown26 (48)|27.8.2007 01:05
Ja sa uz tesim na Warhammera, je to proste originalne, len sa obavam HW narokov...
WoW ma tiez prestava bavyt a ani datadisc tomu podla mna moc nepomoze.
A AoC ma moc zatial nezaujal.
first.indian (683)|27.8.2007 10:03
Ja zustavam u WoWka :) Porad tam beha jeste dost smradochu (cti hordaku) na zabijeni :p
Navic podle me bude hodne tezke udelat neco co bude konkurenceschopne WoWku... Prece jen ti lide na WoWku makaji uz roky a maji to celkem zmaknute. Navic maji takrka neomezene finance a muzou si dovolit udelat cokoli co je napadne. Kdyz jsem zkousel hrat nejakou jinou on-line hru vzdy mi neco z WoWka chybelo. Coz uz se stava i kdyz zkousim hrat nejake normalni RPG.(to vetsinou hraju asi tak 10 minut a kdyz zjistim jak tam vypadaji souboje tak to jdu odinstalovat :D ) At uz je to propracovany system boje, ekonomiky, profesi ci treba rychly support...
PanzerFaust (38)|27.8.2007 14:52
[QUOTE=first.indian;45799]Ja zustavam u WoWka :) Porad tam beha jeste dost smradochu (cti hordaku) na zabijeni :p
Navic podle me bude hodne tezke udelat neco co bude konkurenceschopne WoWku... Prece jen ti lide na WoWku makaji uz roky a maji to celkem zmaknute. Navic maji takrka neomezene finance a muzou si dovolit udelat cokoli co je napadne. Kdyz jsem zkousel hrat nejakou jinou on-line hru vzdy mi neco z WoWka chybelo. Coz uz se stava i kdyz zkousim hrat nejake normalni RPG.(to vetsinou hraju asi tak 10 minut a kdyz zjistim jak tam vypadaji souboje tak to jdu odinstalovat :D ) At uz je to propracovany system boje, ekonomiky, profesi ci treba rychly support...[/QUOTE]

[QUOTE]Ja zustavam u WoWka :) Porad tam beha jeste dost smradochu (cti hordaku)[/QUOTE]
>>nejspíš si se přepsal a místo alíků si napsal horďáků
[QUOTE]Navic podle me bude hodne tezke udelat neco co bude konkurenceschopne WoWku... Prece jen ti lide na WoWku makaji uz roky a maji to celkem zmaknute.[/QUOTE]
>> to je jasný že hned po vydání hry tam budou nějaý ty bugy, ale to se zpraví
[QUOTE](to vetsinou hraju asi tak 10 minut a kdyz zjistim jak tam vypadaji souboje tak to jdu odinstalovat :D ) At uz je to propracovany system souboje, ekonomiky, profesi ci treba rychly support...[/QUOTE]
>> no nevim s tim propracovaným systémem boje: ve wow to je tak že naklikneš na nepřítele pak klikneš na čudlík .... a to se mi zdá ubohý, v AoC už to tak jednoduchý nebude, např. když budeš hunter tak budeš mířit z pohledu první osoby a když mu dejme tomu střelíš do nohy tak bude kulhat, když mu střelís do ruky tak mu spadne zbraň... takže to budou mnohem líp propracovany souboje... Ovšem každýmu vyhovuje něco jinýho ;)
first.indian (683)|27.8.2007 19:53
[QUOTE=PanzerFaust;45846] např. když budeš hunter tak budeš mířit z pohledu první osoby a když mu dejme tomu střelíš do nohy tak bude kulhat, když mu střelís do ruky tak mu spadne zbraň... takže to budou mnohem líp propracovany souboje... Ovšem každýmu vyhovuje něco jinýho ;)[/QUOTE]

To budou souboje na tahy? V realnem case by se takovy styl boje asi moc neuplatnil. Prece jen ne kazdy ma dobry ping a pri sebemensim lagu by to bylo nehratelne... Leda ze by jsi mluvil o PvE tam si to predstavit dokazu ale v PvP rozhodne ne.

Proste ve WoWku bych nerekl ze jsou souboje jen o tom ze jedenkrat kliknes na nepritele a jedenkrat na nejaky cudlik a ono to bojuje nejak samo :D Ano jde to udelat mozna tak v PvE ale MMORPG hry hraje vetsina lidi kvuli PvP. (ja teda urcite) Mno ale pokud patris mezi hrace co jsou v guilde "Aliance killers" (smysleny nazev guildy) a maji 100 lifetime kills a mysli si jaci jsou to PvP zabijaci nebo jeste lepsi 70lvl kteri jsou tak drsni ze chodi do low lvl lokaci a zabijeji low lvl hrace aby si zvedli ego nebo vyresili nejaky komplex ci jinou uchylku tak to se pak nedivim ze te to nebavi. ;) Protoze PvE je ta nejnudnejsi cast WoWka. Koho by taky bavilo porad delat dokola nekolik druhu Questu. (prenes item X z bodu A do bodu B, zabij xxkrat moba x, promluv si s postavou x, nasbirej x predmetu, prozkoumej lokaci x, najdi predmet x). Fakt bych chtel videt toho noumu krereho by tohle bavilo :D (mno nebo radsi ne ;) )

Takze to shrnu:
Pokud jsi PvE hrac tak chapu ze te Wowko nudi je to proste porad dokola to same a doporucuju prejit na jinou hru kde je PvE propracovanejsi.

Pokud jsi PvP hrac a WoWko te nudi (ano i to se muze stat - treba kdyz uz mate to nejlepsi vybaveni a neni pro vas problem dostat se s postavou(teamem) na svetove turnaje kde vyhravate tisice dolaru - tak pak by me to uz asi opravdu nudilo byt porad nejlepsi... ale to se jen tak nestane ;) ), tak to mi pak ukaz hru ktera ma lip propracovane PvP souboje a tolik "vyvazenych" postav jako WoWko...

PS: Kdo nemel na 60lvl Grand Marshal set (rank 14) tak u me neni PvP hrac. :p
PS2: Novy datadisk ma prinest nekolik zmen v PvP, jako otevrene lokace kde muze vstoupit kdokoli a zabojovat si, oblehaci stroje, znicitelne budovy a podobne vychytavky takze i PvE hraci si budou moct "pricichnout" k PvP a odtrhnout se od nudnych Questu... Ale kdo vi jak to bude vypadat v realu...
PanzerFaust (38)|28.8.2007 00:14
[QUOTE=first.indian;45878]To budou souboje na tahy? V realnem case by se takovy styl boje asi moc neuplatnil. Prece jen ne kazdy ma dobry ping a pri sebemensim lagu by to bylo nehratelne... Leda ze by jsi mluvil o PvE tam si to predstavit dokazu ale v PvP rozhodne ne.
[/QUOTE]

>> Tak v AoC souboje na tahy nebou, a pokud nekdo ma lagy tak nejen ze si moc nezahraje AoC, ale ani WoW,... urcite nebudou delat hru na kterou by jsi potreboval 20 mb/s net..... takze bych se neobaval ze tam budou lagy

>> jinak wow hraju taky kvuli PvP, ale proste po tech letech uz to neni ono stary wow bez tbc me bavilo mnohem vic, ..

[QUOTE]PS2: Novy datadisk ma prinest nekolik zmen v PvP, jako otevrene lokace kde muze vstoupit kdokoli a zabojovat si, oblehaci stroje, znicitelne budovy a podobne vychytavky takze i PvE hraci si budou moct "pricichnout" k PvP a odtrhnout se od nudnych Questu... Ale kdo vi jak to bude vypadat v realu...[/QUOTE]

>>to samy a mnohem vic bude i ve warhammeru,.. bude to vlastne z 90% jen pvp, a zadny nudny levelovani na 70ku jako ve wow, tady se vylepsujes tim ze zabijis nepratele v pvp
LastELF (0)|30.8.2007 08:43
Po dvou letech WoW nedoufam, ze by v datadisku prislo natolik novych zmen, aby me to primelo pokracovat. V soucasnosti uz mam zmrazeny ucet a cekam na jaro. A jelikoz me ve Wowu posledni dobou otravoval hlavne prival 10-11-12tiletych a snad jeste prednactiletych, kteri mi hru vylozene otravili, uz se nemuzu dockat AoC. Pouze pro dospele, buffovani za sex, krev, Conan....konecne zmena ^.^
respex (22)|31.8.2007 02:14
AoC je docela hovadinka, je to takovy falešný MMORPG. Nej je stejně WoW ten v současnu nemá konkurenta, ale pokud chcete tak zkuste LOTRO je to graficky naprosto parádní a pro lidi kterým přijde WoW moc pohádkově ,,pro děti,, tak je to něco pro ně.
PanzerFaust (38)|1.9.2007 15:56
[QUOTE]AoC je docela hovadinka, je to takovy falešný MMORPG.[/QUOTE]

Tak to vazne nechapu, jak si na to prisel?? To mi to prosimte vysvetli,... protoze hrat si to nemoch takze si to poznal z traileru nebo jinych videi???
Nilki (37)|6.9.2007 11:39
No ja se celkem stotoznuji s tim ze WoW uz zacina byt nudne. Prijde mi ze nakliknuti a pak poklikavani na par ikon v souboji neni tak daleko od pravdy a to si muzu temer stejne zahrat starickou UO kde je to v podstate stejny a tu vyvazenost postav si urcuji sami hraci, takze postavy jsou aspon pestrejsi.

Kazdopadne jsem zvedav na AoC protoze me zaujalo prave par aspektu co mi ve WoW dost znatelne chybeji.

1) Boj na montech. Prijde mi prasteny ze nadupanej valecnik prijede na pancerovanym koni a musi z nehj sesednout aby mohl bojovat.

2) Souboj kde nejde jen o lvl a itemy. Co si budem rikat ve WoW nemas na veci lvl moc sanci a na stejny lvl pokud nemas itemy tak nemas sance vubec :D
-Podle prvnich vzkazek ma jit, diky systemu zasahovych ploch, v AoC udajne s trochou obratnosti a zakladni vybavou sejmout i postavu o X lvl vejs protoze ji proste treba useknes hlavu a jeste se pokochas grafikou jak hlava ohlodava svah po kterym se kutali.

3) Staveni aliancnich hradu, dobivaci stroje a vubec oblehani. Uvidime jak to bude nakonec v novem dataku WoW ale kazdopadne dost atraktivni.

Shrnuto secteno. Jak tu nekdo rikal jednou z nejzabavnejsich veci na online hrach je PvP a min pro me je z tohodle hlediska AoC nekolikanasobne atraktivnejsi nez WoW a navic je jeste neokoukany narozdil od asi 5 druhu budov co se ve WoW vyskytuji.