Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 40

Téma: Upgrade PC v ceně 7 500 - 10 000 Kč

Obyvatel SHW Avatar uživatele souteh
    Registrace
    Jun 2010

Co chci upgradovat: CPU, GPU?

Aktuální konfigurace: viz podpis

Další komentář:
    Čaute,

mám svůj stolní PC už několik let a myslím, že je čas na změnu. Hlavní problém co bych chtěl vyřešit je hlučnost (fakt hrozně řve, už od začátku) a taky přidat něco na herním výkonu - abych zvládl úplně bez problémů GTA V. Moje aktuální sestava je v podpisu.
    Myslíte, že se vyplatí udělat do 10 tis. upgrade nebo se vyplatí našetřit a pořídit rovnou novou sestavu?

Díky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Když ti něco nepřiměřeně řve, tak je jednoduchý najít co a uklidnit to. To GTA V ti teď jede s problémama nebo se hra ani nespustí?
    S biosem F5g bys mohl dát tohle CPU https://www.czc.cz/amd-fx-8120/98375b1/produkt
    Ramky na GTA V nejsou problém dokoupit.
    Grafiky vyjdou teď od nvidie za pár dnů nové, tak to může zahýbat s cenama, tak bych počkal.
    Naposledy upraveno uživatelem Rendl2: 04-05-2016 v 11:10

Registrace
    Jun 2010

Ještě jsem to spustit nezkoušel, ale už s GTA IV mám problémy ("plynule" jede jen na nejnižší detaily a i tak se občas sekne). Vyplatí se do budoucna zůstat u AMD, nebo je rozumnější vzít co funguje (disk, ramky,...) a přejít na Intel?

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Výkonově je přechod na intel logický, ale jde o to, zda ti to stojí za to. Mám pocit, že na AM3+ můžeš ještě poměrně dlouho slušně žít. U toho cukání, je právě potřeba zjistit co je na limitu, takže vytížení CPU nebo RAM nebo grafiky nebo špatně nastavený stránkovací soubor třeba.

Registrace
    Jun 2010

Kolik by mě cca stála nová sestava na Intelu, když nebudu kupovat disk, monitor, klávesnici, myš a repráky, aby to to GTA V bez problémů utáhlo? Teď mě napadá, když si přehodím do nový sestavy disk, nemusím vlastně ani kupovat nový OS, ne?

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Při přechodu na i5 tak 7 tisíc. Deska+i5. A připočítat RAM, bys musel přejít na DDR4 pokud bys chtěl novou i5.

Registrace
    Jun 2010

Mám na mysli komplet novou sestavu, jen bez disku, monitoru a periferie - aby k tomuhle stačilo dokoupit disk a fungoval bratrancovi směle dál

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Tak co ti tam chybí? Case a zdroj(na grafiku čekáme co udělá update cen)? Windows se pak musí asi přeinstalovat po výměně desky, takže nebude stačit jen napíchnout disk a směle fungovat dál. O přechodu na Windovs na jiný desce moc nevím, tak to se musíš poradit s místníma expertama.
    Naposledy upraveno uživatelem Rendl2: 04-05-2016 v 12:22

Registrace
    Jun 2010

Zkusil jsem dát něco dohromady tady: https://www.czc.cz/ekfnh9c3ggjvc9ce5hdegepgj2/seznam ...sedí to k sobě? Taktování neplánuju, rád bych, aby to jelo slušně už samo o sobě, tzn. pokud jsem to s nějakým komponentem přepískl, za úsporu budu jedině rád. Na GK samozřejmě rád počkám, co bys mi pak doporučil? 2gb se mi na dnešní požadavky zdá málo, ale ostatním parametrům nerozumím, takže si nechám poradit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

musis nastavit ten seznam jako verejny

Registrace
    Jun 2010

Pardon, hotovo.

Banned
    Registrace
    Mar 2009

Desku bych vzal tuhle: https://www.czc.cz/asrock-h170m-pro4...177959/produkt Není tak nabarvená, ale má lepší chipset.
    Na GTA V je doporučená grafika 2GB. Snad nemáš 4K monitor

Registrace
    Jun 2010

Desku jsem v seznamu vyměnil. Nene, 4K monitor nemám, rozlišení je tuším těsně pod FullHD. Ještě bych rád, aby i občasná práce ve Photoshopu byla co nejplynulejší - tahle karta tedy vyhovuje?

Nevyplatí se 4GB varianta o 300,- dražší? https://www.czc.cz/msi-gtx-960-4gd5t...174764/produkt
    Naposledy upraveno uživatelem souteh: 04-05-2016 v 15:37

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2015

Ako uz pisal Rendl2 - pockaj par dni...v piatok 06.05.2016 by mala NVIDIA ohlasit nove GTX1070 a 1080 - prinajmensom to rozhybe cenami...plus ak je pravdo o novych AMD kartach to co hovoria, urcite by som pockal do Juna/Jula (cerven/cervenec)..ak uz nechces cakat, tak kartu urcite 4Gb verziu..GTA V je strasny zrut VRAM

Registrace
    Jun 2010

Jasně, počkám, jde mi jen o ten poměr, jestli se to vyplatí... ...Co se říká o AMD kartách?

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Upgrade PC v ceně 15 000 - 17 500 Kč
    Od Petr V8 v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 09-10-2012, 18:09
  2. Upgrade PC v ceně 5 000 - 7 500 Kč
    Od chongoo v sekci PC - upgrade
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 23-09-2012, 21:11
  3. Upgrade PC v ceně 5 000 - 7 500 Kč