reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problem s laserovou mysi do usb

Sakra (9)|27.8.2007 01:31
Zdravim.
Lidi mam problemek s myskama (Slide Mouse S2 od hama , Predator od Trust) do usb. Prerusujou se me tlacitka kdyz zmacknu vice tlacitek naraz (jsem hrac takze me to opravdu docela stve). Napr. Far Cry nebo STALKER proste drzim prave tlacitko pro priblizeni zamereni chci do teho vystrelit a zamereni se prerusi zbran vystreli, nebo misto vystrelu pohnu mysi doprava a prerusi se to taky. Mam desku gigabyte GA-965P DQ6 v biosu (verze F11) sem zaskrkl USB mouse podporu (a celkove sem se stim rypal 2hodiny). Mys je v poradku zkusel sem ji u kamose a jede, jeste sem si od nej pucil dalsi mys do usb a dela uplne tu stejnou chybu. Ted nevim jestli nepisu kravinu ale presto to napisu: ve spravci zarizeni radice sbernice usb mam vse v poradku. Pouziva to driver Intel(R) ICH8 Family USB Universal Host Controller (zkousel sem tam nechat puvodni widlacke a porad stejna chyba). Dle me se to s necim pekne kouse ale nevim s cim. Prosim o radu dekuji. Abych nezapomel drivery mam updejtle na full (preinstaloval sem dokonce aj widle ) zkousel sem starsi drivery nic proste nic ja uz nevim mam WinXp SP2
eraser (0)|27.8.2007 12:48
Ešte by som vyskúšal aktualizáciu Windows, pretože po vydaní SP2 vyšlo viacero fixov pre USB rozhranie a HID zariadenia.

Prípadne, ak to ted myš umožňuje, resp. podporuje, tak by som ju cez redukciu pripojil na PS/2. Ja to tak mám, vrátane klávesnice, pretože moja myška prestane reagovať, ak vypnem kompletne (čiže od napájania) počítač a je nutné ju vysunúť a opätovne zasunúť. Taktiež som hľadal dôvod, no nič sa mi nepodarilo SW cestou nepodarilo nájsť - či už išlo o fix pre Windows, ovládače k myške, atď. Avšak redukcia za pár korún všetko vyriešila.

Samozrejme si uvedomujem i fakt, aké by mohlo mať toto zapojenie vplyv na rýchlosť snímania, avšak to už musíš vyskúšať, dôležité bude, ak sa ti podarí eliminovať blokáciu tlačítok.
Encore1106 (424)|27.8.2007 18:53
[quote=eraser;45825] pretože moja myška prestane reagovať, ak vypnem kompletne (čiže od napájania) počítač a je nutné ju vysunúť a opätovne zasunúť. Taktiež som hľadal dôvod, no nič sa mi nepodarilo SW cestou nepodarilo nájsť - či už išlo o fix pre Windows, ovládače k myške, atď.[/quote]
Stejný problém mam taky, myška Genius NetScroll Optical USB (taková ta nejobyčejnější se dvěma modrými /v případě PS2 červenými/ tlačítky na levém boku).
Chyba bude možná jinde (v BIOSu?), protože jsem mnohokrát reinstaloval Winy (XP Pro), aktualizace vždy nejnovější (pohodlí originálky), ale pravda, ani jsem k myšce nezkoušel hledat ovladače.
Sakra (9)|27.8.2007 22:25
Tak a je to tady Slide s2 pres redukci do ps2 nefunguje :( Predator jede v pohode , ale ten neni muj : ) Jinak widle XP mam updejtle taky na full.
eraser (0)|27.8.2007 23:27
V tomto prípade by ma teda zaujímalo, či ti fungujú gestures alebo kreslenie v malovaní (mspaint.exe). Skús nasimulovať podobnú situáciu ako v hrách.
Sakra (9)|28.8.2007 05:52
Hm zajimave tak sem vletel do malovani nechal sem tam tužku drzel sem prave tlacitko do teho sem stiskl leve a tužka se promenila v kurzor od widel, prave tlacitko sem porad drzel dal a pomackaval leve kurzor broblikava, kdyz je drzim oboje dvoje tak kurzor zmizne dokud nepohnu mysi(za staleho drzeni tech dvou tlacitek) pak se promeni zas v tužku. (nevim jetli to v tem malovani je normalni pac ho nepouzivam) Ted me napadlo ze bych to sel zkusit do nouzoveho rezimu.

Tak v nouzaku je to uplne stejne krome teho ze se me nepovedlo docilit zmizeni kurzoru.

Ted me jeste napadla jedna vec kterou me ta krysa dela proste se nekdy kdyz zmacknu jedenkrat prave tlacitko tak me to bere jako dvojklik, ale stava se to opravdu malokdy. Nekdy se to uklidni samo a nekdy pouziju reset.
eraser (0)|28.8.2007 19:33
Mne funguje mspaint následovne:

1. LB (ľave tlačítko) držím a pohybujem - kreslím
2. Nepúšťam LB a stlačím RB (pravé tlačítko) - nakreslená čiara zmizne, kurzor sa zmení na šipku
3. Teraz držím LB a RB a pohybujem sa - stále mám šipku a môžem s ňou pohybovať

Podľa toho, čo píšeš, funguje ti to rovnako, ako v mojom prípade. Hmm, ešte by si mohol skúsiť nájsť nejakú flash hru, v ktorej tlačítka dokonale využiješ, potom by sme sa mohli dostať ďalej.
Sakra (9)|28.8.2007 23:14
JJ proti te hre nic nemam: )
Sakra (9)|29.8.2007 04:30
No ale stejne by me spis zajimalo jestli to nekomu blbne jako me s deskou GA -956P Q6
Sakra (9)|30.8.2007 01:56
Hm tak stou flash hrou to je asi blbost : ) pac kazda ma teda zatim na ktere sem narazil tak pod pravim tlacitkem je settings:)
eraser (0)|30.8.2007 12:15
Z toho, čo píšeš teraz presne neviem vyčítať, či si skúšal čistokrvnú PS/2 myšku.
Sakra (9)|31.8.2007 02:36
JJ ps2 mysku sem zkusel a jede bezvadne jak ma.
Tak ted me jeste napadla jedna halda mam totiz klavesnici do PS2 stareho samsungaSDM4500P (delany na win98 myslim) tak jestli je mozne jestli se to nehada.

Tak klavesnicou to taky neni
Sakra (9)|31.8.2007 08:05
Tak a je tu zajimavost po reinstalaci widel moje mys porad krypluje ale kamosova mys predator co delala uplne tu stejnou chybu zacla poslouchat a vali jak ma. Tak ja uz su steho ehm.
eraser (0)|31.8.2007 21:52
Tak používaj tú jeho myšku. :)
Sakra (9)|1.9.2007 07:42
Tak se ti eraser omlouvam ze sem te tady otravoval chtel sem skamosem vymenit tu moji krysu za jeho (cosi od microsoftu) mys. Po chvilce zkuseni mu moje krysa zacla delat stejne kraviny jak u me.Zajimave ze nedavno u nej jela uplne v pohode si pripadam ted jak magor a kamos taky nechape. Tak tady hodim aspon nedoporuceni pro mys ''hama Slide mouse S2'' lidi nekupovat za ty prachy poridite urcite 100% lepsi a kompatibilnejsi nez tady toto predrazene smecko. Eraser jeste jednou se omlouvam a diky za snahu pomoct. Az budu met vic prispevku tak si urcite vspomenu a hodim ti bodiky.
eraser (0)|1.9.2007 13:21
Na to sme tu, žiadny problém. Naviac sme bohatší o ďalšiu skúsenosť. V každom prípade si teraz prípadne vyber inú myš, s ktorou by si bol spokojný. Určite ti borci vhodne poradia. Ja osobne dôverujem Logitechu, avšak sú i iné rovnako dobré alternatívy.