Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 3 z 3

Téma: HDD Barracuda

Nováček
    Registrace
    May 2016

Zdravím všechny,
    mám poškozený HDD Seagate Barracuda 7200.9 (nevím, které informace jsou ještě důležité, proto přikládám obrázek se specifikacemi).

Na diagnostice mi bylo řečeno, že problém je jen v elektronice (plotýnky, hlavičky a ostatní věci by měli být v pořádku). Proto jsem se chtěl zeptat, zda byste někdo neměl nepotřebný disk stejného typu, ze kterého bych mohl použít právě tu poškozenou část. Mám známého, který by to měl zvládnout. V opravně by to sice zvládli taky, ale ty ceny...
    Je to vůbec reálný plán, zkombinovat funkční části ze dvou disků? Popřípadě máte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Díky za odpověď.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: DSC_0175.jpg 
Zobrazení: 94 
Velikost: 1.64 MB 
ID: 31365  
    Odpovídat lze po přihlášení

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

Což o to, přehodit tu elektroniku není žádný velký kumšt, akorát musíš najít funkční disk stejné velikosti se stejným P/N (Part Number) a pokud možno stejným Firmware (podle toho štítku). A že těch dvoustovek moc nebylo. Problém není sehnat 160 či 250 a 320 GB, ale dvoustovek bylo (alespoň v mém okolí) málo. Mě se za život podařilo takto sehnat jen jednou dva téměř stejné Maxtory. Operace se zdařila, disk se točil a hlásil, ale pacient stejně chcípnul. Naštěstí nebyl můj, ale ex-manaželky...

Ty ceny v "záchranářských firmách" tomu odpovídají - musí držet sklad i odborníky schopné to udělat, nemluvě o prostředí a výbavě. Musíš zvážit sám, jestli ti ta data za to stojí, když už je nezálohuješ jinde.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2012

Hold to chce prolézt inzeráty a inzerenta poprosit o fotky štítku.

Zkusil bych se zeptat zde.
    http://pc.bazos.cz/inzerat/59916623/...b-SATAPATA.php

Já se s těma dvoustovkama od seagate setkával, dokonce mám možná něco doma, ale vím že to bylo všechno ATA.

Podobná témata

1. SEAGATE Barracuda 7200.12 1TB
    Od JackFlash v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 09-05-2012, 08:15
  2. Seagate Barracuda GREEN
    Od xhlavra v sekci HDD, boxy, SSD
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 16-04-2011, 18:32
  3. Nastaveni Razer Barracuda AC-1
    Od W.Geronimo v sekci Zvukové karty a kodeky